LAN a wifi současné připojení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod J85k2 17. 9. 2011 17:39

Dobrej,
potřeboval bych poradit jak na WIN 7 rozchodit současné připojení LAN a wifi.
Na wifi mám DHCP (internet) a na LAN bych preferoval statickou IP. Ovšem pokud připojím na LAN kabel se zařízením automaticky se mi odpojí wifi :(

Windows XP takovou "samozřejmost" uměli.
Předem dík za radu
J85k2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 9. 2011 19:25

WiFi se neodpojí. Že se ti v oznamovací oblasti ikona změní na ukazovátko WiFi čáreček ještě neznamená, že se kabel odpojil. V centru síťových připojení určitě uvidíš i kabelové spojení.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ahorek 17. 9. 2011 20:03

V nastaveních wifi karty je zřejmě kvůli úspoře energie nastavena automatická volba vypnout wifi při připojení kabelem.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 9. 2011 20:08

Sorry, zas blbě čtu... Ahorek má samozřejmě pravdu, já jsem se někde zapomněl a popisoval jsem opačný problém...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dockie 17. 9. 2011 21:42

v nastaveniach ovladacov sa da nastavit ktora karta ma ostat aktivna ? ci ostane pripojenie cez ethernet alebo cez wifi
dockie
Junior

Odeslat příspěvekod J85k2 17. 9. 2011 21:59

Já Vám děkuji za názory, ale chci aby obě připojení byly aktivní... né aby se něco preferovalo před něčím.
Prostě pokud připojím kabel automaticky se mi wifi odpojí a to potřebuji zakázat.
J85k2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 9. 2011 08:01

Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod J85k2 18. 9. 2011 13:45

jako jestli mě chceš upozornit na "V nastaveních wifi karty je zřejmě kvůli úspoře energie nastavena automatická volba vypnout wifi při připojení kabelem." tak bohužel jsem tuto možnost nenašel nebo jí moje wifi Broadcom nepodporuje.

Další nápady :)
J85k2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockie 18. 9. 2011 14:29

vyskusaj pomenit tu moznosti
Přílohy
Untitled.jpg
Untitled.jpg (50.44 ) Zobrazeno 14578 krát
dockie
Junior

Odeslat příspěvekod J85k2 18. 9. 2011 16:56

diky za obrázek... jako dobrý ,ale ... neni VLAN jako WLAN :)

Nj budu muset pořád vytahovat a zatahovat kabel, abych mohl bejt i na wifi :(
J85k2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Epe 18. 9. 2011 17:26

podivej se do BIOSu, tam by mohlo byt nastaveni, co udelat s wifi, pokud se pripojis kabelem (u meho HP tam tahle volba je - taky se mi pri pripojeni kabelem wifi vypnula, po zmene to jede, tak jak pozadujes)
Epe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paulos 19. 9. 2011 08:26

Myslím, že Bari měl v jedné věci pravdu. U Windows 7 se při připojení na kabel schová obrázek čárek, ale na Wifi bys měl být stále připojený - stačí kliknout na ikonku v pravém dolním rohu.
A kdyby náhodou ne, tak už asi jen nové ovladače nebo nastavení v biosu.
Paulos
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 9. 2011 08:34

Pokud ta karta není fyzicky vypnutá (např. bios, viz Epe výše):

A o co ti jde? Na wifi máš internet a ten přestane po zastrčení kabelu do intranetu fungovat?

Zruš LAN-kartě výchozí bránu. Pak budou pakety do směřované jinam než do lokální sítě posílané přes wifi a ne přes automaticky detekované "rychlejší" rozhraní.

Nebo by pomohlo nastavit ručně metriku wifi-kartě na 1 a LAN kartě na 2.

Pokud ale v intranetu pracujete s podsítěmi, bude potřebný zásah do routovací tabulky.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod J85k2 19. 9. 2011 19:19

Děkuji EPE-mu v BIOSU bylo nastavení na přepínání LAN a WLAN. Nyní už to funguje dle představ.
Ještě jednou díky.
J85k2
Kolemjdoucí