Samovolné vypnutí notebooku (modrá smrt)

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gebo82 9. 11. 2011 09:22

Mám notebook Acer Aspire 5810TG a systém Windows 7 Enterprise 64bit.
Stává se mě že disk začne zničeho nic pracovat , vytíží se cpu a po chvíli se úplně vypne.
Poradí prosím někdo?

Přikládám výpis chybové hlášky a výpis z adresáře minidump:

http://leteckaposta.cz/834311745

Kód: Vybrat vše
Podpis problému:
  Název události problému:   BlueScreen
  Verze operačního systému:   6.1.7601.2.1.0.256.4
  ID národního prostředí:   1029

Další informace o problému:
  BCCode:   a
  BCP1:   0000000000000000
  BCP2:   0000000000000002
  BCP3:   0000000000000000
  BCP4:   FFFFF800033FC477
  OS Version:   6_1_7601
  Service Pack:   1_0
  Product:   256_1

Soubory, které popisují problém:
  C:\Windows\Minidump\110311-16302-01.dmp
  C:\Users\PC\AppData\Local\Temp\WER-42385-0.sysdata.xml

Přečtěte si prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online:
  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0405

Pokud není k dispozici Prohlášení o zásadách ochrany osobních údajů online, přečtěte si toto prohlášení offline:
  C:\Windows\system32\cs-CZ\erofflps.txt
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 11. 2011 10:23

Zkontroluj provozní teploty.
Kdy jsi naposledy čistil vnitřnosti NB od prachu/hmyzu/pavouků/zbytků svačiny stlačeným inertním plynem?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebo82 9. 11. 2011 10:39

notebook je čistý, profoukaný od prachu a všeho, zahřátím to určitě není
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 9. 11. 2011 15:38

Aktualizuj ovladač NETw5s64.sys - Intel® Wireless WiFi Link Adapter (Tue Sep 15 21:40:39 2009), je v něm chyba.
Přesný typ WiFi adaptéru, který obsahuje tvůj NB najdeš na výrobním štítku.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gebo82 9. 11. 2011 19:05

MiliNess píše:Aktualizuj ovladač NETw5s64.sys - Intel® Wireless WiFi Link Adapter (Tue Sep 15 21:40:39 2009), je v něm chyba.
Přesný typ WiFi adaptéru, který obsahuje tvůj NB najdeš na výrobním štítku.

Díky za radu, nahrál jsem novější a uvidím co to bude dělat..škoda že netuším jak jsi na tu chybu se starým ovladačem přišel..?
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 9. 11. 2011 19:42

Tak v tomto případě není třeba žádné vědy, stačí ti utilita WhoCrashed. Jako pravděpodobný původce bude u všech minidumpů označen ovladač NETw5s64.sys.

Jelikož je užití WhoCrashed proti mému náboženskému přesvědčení, použiji raději debugger, podívám se na zásobník jádra havarujícího vlákna a vidím, že jedna rutina ovladače NETw5s64.sys při IRQL DPC/DISPATCH provede operaci, jejíž důsledek je vznik vyjímky tzv. výpadek stránky, která nemůže být při tak vysokém IRQL obsloužena (ovladač pravděpodobně pracuje s pamětí ve stránkovaném paměťovém fondu, při IRQL DPC/DISPATCH, což je nepovolená operace). Toto je zachyceno a systém se zastaví (BSOD). Kdyby to neudělal, došlo by k těžko vypátratelnému deadlocku (vytuhnutí systému). Protože u všech nimidumpů je způsob jak systém zhavaruje téměř stejný, usuzuji na chybu NETw5s64.sys.
Už chápeš :-D
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gebo82 21. 11. 2011 12:49

Jinak ještě dodávám poděkování, opravdu to bylo tím, od té doby už notebook funguje jako hodinky.
..jsme taky jen člověk
gebo82
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 21. 11. 2011 22:39

Není zač ;-)
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allwe 6. 9. 2012 11:02

Zdravím,
mám podobný problém s BSOD, notebook se samovolně vypíná či freezuje. Zdá se že se to stává při zátěži. Vypadá to na problém s přehříváním, jenže to se mi moc nezdá. Teploty sleduju a při hraní her to opravdu smaží, ale většinou se to dřív freezne než se vůbec ntb rozpálí. Někdy se to zase samovolně vypne při puštění videa, kdy provozní teploty jsou v klidu. Někdy se zničehonic roztočí větráček a chvilku na to se vypne ntb (stává se to i když na něm nic nedělám).
Vlastně 100% jistotu, že to crashne mám když pustím hru. Když mám akorát puštěnej chrome, photoshop tak v pohodě.
Další zajímavá věc je, že přesně tenhle problém sem měl už zhruba před měsícem. Po nějaký době sám zmizel (poslední věc kterou sem dělal když to zmizelo bylo stažení aktualizace na wokna). No a těďka zničehonic se to rozjelo znova...

Notebook je HP pavilion dv6 1220ec

výpis z whocrashed:


On Thu 6.9.2012 0:59:52 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\090612-27190-01.dmp
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal+0x12A3B)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80051A2038, 0xB2000040, 0x800)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.


On Thu 6.9.2012 0:59:52 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal!HalBugCheckSystem+0x1E3)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80051A2038, 0xB2000040, 0x800)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.


On Thu 6.9.2012 0:18:03 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\090612-18907-01.dmp
This was probably caused by the following module: hal.dll (hal+0x12A3B)
Bugcheck code: 0x124 (0x0, 0xFFFFFA80051DB038, 0xB2000040, 0x800)
Error: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
file path: C:\Windows\system32\hal.dll
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: Hardware Abstraction Layer DLL
Bug check description: This bug check indicates that a fatal hardware error has occurred. This bug check uses the error data that is provided by the Windows Hardware Error Architecture (WHEA).
This is likely to be caused by a hardware problem problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system which cannot be identified at this time.

Prosím o radu, nevíte co s tím? Děkuju :oboze
Allwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 9. 2012 11:46

Tenhle křáp
Allwe píše: HP pavilion dv6

trpí extrémním přehříváním.
Co s tím?
Kvalitní chladící podložka to řeší.
Btw:
NB = profi nástroj cesťáků; ke hraní nevhodný.
K paření grafických her slouží:
- herní konzole;
- herní dělo (PC).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allwe 7. 9. 2012 01:24

no to je u notebooků novinka že se přehřívají :D

a ty kecy o křápu si nech pro sebe, já žádal seriózní pomoc, ne tvoje profi skilla wokna-kutil povýšený dojmy...

příště až budeš mít chuť bejt drsnej (čti duševně onanovat) radši se koukni na tu tvoji sebeúctu co se ti válí pod stolem...
Allwe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pablomino 7. 9. 2012 07:01

Proc mu nadavas? Vzdyt ma pravdu, je to krap ke hrani her naprosto nevhodny. Kdybys byl jen trosku objektivni, davno by sis to sam priznal.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 9. 2012 09:04

Pablomino:
díky za zastání! ;-)

Allwe:
přehřívání je vlastnost celé řady multimediálních plasťáků Pavilion DV6.
Prostuduj si solidní :-) odpovědi na HP fóru:
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-L ... d-p/618045
Kdybys nebyl tak beznadějně líný hledat, našel bys mnoho případů i v našem fóru, např.:
viewtopic.php?f=1930&t=1168450&p=8877996#p8877996
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiliNess 7. 9. 2012 10:15

1) Upni soubory ze složky Windows\Minidump na http://www.leteckaposta.cz
2) V Ovládací panely->Nástroje pro správu->Prohlížeč událostí->Protokoly systému Windows->klikni pravým myšítkem na protokol Systém, vyber Uložit všechny události jako, ulož to jako .evtx soubor a ten upni na http://www.leteckaposta.cz

Už teď ti můžu říci, že se jedná o HW závadu.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allwe 7. 9. 2012 11:23

Tady člověk napíše prokletý slovo "hra" a hned je puberťáckej fakan že?

@Pablomino: najdi v tom jedinou nadávku...já nezačal mentorovat a dělat ze mne dementa, že sem si koupil křáp, já to nepotřebuju slyšet od "fórumáckejch mazáků"...

proč pořád žvaníte o hraní? Já ubožák akorát psal, že se to povětšinou stává při hře a vy hned ze mě děláte idiota, já si ho nekoupil na hraní her jak se mi snažíte vnutit, jistě občas si něco zahraju. Mě ale vadí, že s tím něco je a chci to odstranit. Hraní her vem čert

@Milanr1
a máš pravdu, nejlepší je si to najít sám, budiž toto ponaučení
btw. hledáním jsem našel tohle super fórum plný milých a vůbec ne arogantních zabedněnců...že já naivka doufal v odpověď typu "joo tenhle problém už tu byl, je to tím a tím"

Milane, jdi do nich, sejmi je svýma 14 harddiskama, a hlavně důležitý je soudit lidi na základě povrchních informací, to ti jde, papa
Naposledy upravil Allwe dne 7. 9. 2012 11:32, celkově upraveno 1
Allwe
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků