Co vám vadí na Windows 7, nebo Windows obecně?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rollsroyce 27. 12. 2011 18:39

Proč lze v Mac OS X pohodlně změnit program který spouští daný typ souborů?
rollsroyce
Junior

Odeslat příspěvekod jsmach 27. 12. 2011 18:44

já jsem tolerantní, ně na windovs 7 a windows obecně vadí jen Windows
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2011 18:57

Kód: Vybrat vše
Proč lze v Mac OS X pohodlně změnit program který spouští daný typ souborů?

Ty už zalez trottle a konečně začni rozlišovat mezi tim ja neumím a windows neumí.Potom až začneš chapat psaný text jsi na prvnim dobrem kroku abys nedělal blba v agentuře a v mezidobí kdy tě vyhodí nebyl na pracáku.
já jsem tolerantní, ně na windovs 7 a windows obecně vadí jen Windows

To má prosté řešení - nepouživat,přestal se mně libit směr vývoje linuxove distribuce kterou použivám,šup přešel jsem na jinou.Takže ti defakto nevadí nic.
Naposledy upravil oooooooooo dne 27. 12. 2011 19:05, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2011 19:17

No tys bral 10000 hrubýho letos - viz post na který nemusim snad znovu davat link.Navic pod agenturou - takže polovični otrok...Takže nebudu nijak krutý a vysvětlovat ti že deset tisic v roce 1989 byl pohádkový plat a k tomu jsem se bližil,ono už v te době šlo dělat některe věci častečně na sebe,a protože za par takových platů koupils barák nebudu přepočitavat co by kdyby.Budu velmi při zemi - ze současnych tvojich deseti tisic - tedy z hranice bídy by ses mohl posunout aspon na plat sazeče stromků v lese,skladnika v hypermarketu tedy dejme tomu 14.000 ale nikoliv hrubeho ktere brals jak uvádíš,nybrž čisteho.Potom si budeš moct jako angličaka toho vysněnyho rollse koupit aniž bys na konci měsice provaděl nedobrovolnou očistnou kůru s meditací - koulení očima hladem.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bohous-fialka 27. 12. 2011 19:19

pokud bych srovnal moznost volby a upravitelnosti linuxovych dister s jakymkoli windows, tak se nemame o cem bavit, moznosti windows co do nastaveni jsou velmi omezene..

..ale upravitelnost macu je taky na velmi nizke urovni
bohous-fialka
Junior

Odeslat příspěvekod rollsroyce 27. 12. 2011 19:22

Opravdu si myslíš, že má člověk s kašmírovým kabátem a spoustou dalších věcí takový plat? Co když se ptala jedna jeho z milenek? Ale to je fuk, mysli si co chceš, vážně.

Já bych rád jen viděl použitelnou alternativu k Time Machine, Version, Finder, Dock, iTunes, Mac App Store a dalším. Zkus mi něco najít a mi pořád závidět můj kabát.

-- 27. 12. 2011 19:22 --

A proč bych si měl něco upravovat? Já chci počítač zapnout a používat a ne si hrát s ***** a doufat, že si nerozeseru již tak nestabilní systém.
rollsroyce
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2011 19:25

To už tady bylo.Začina to být nuda.S takovou pokud budeš mit i nadale chorobné bludy,představy se tvůj bídný život nějak nezmění.Takže zdar.A nezlob v rachotě nebo tě zas vykopnou na pracák.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 27. 12. 2011 19:29

oooooooooo :
MSCONFIG: Na svem PC si to ohlidam, u cizich je to problem. Jo staram se o par PC v domacnostech a ty nebo nejaky jiny gestapak mi to nastesti nemuze zakazovat. Vzhledem k urovni zdejsi diskuze se loucim a preji vam z celeho srdce, aby se vase lejno stalo jezkem.
Noxik
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 12. 2011 19:39

MSCONFIG: Na svem PC si to ohlidam, u cizich je to problem. Jo staram se o par PC v domacnostech a ty nebo nejaky jiny gestapak mi to nastesti nemuze zakazovat. Vzhledem k urovni zdejsi diskuze se loucim a preji vam z celeho srdce, aby se vase lejno stalo jezkem.

Tak zkus napřiklad přikaz milý Noxiku - ja ti nic nezakazuji,jenom se divím že typek co lidem spravuje PC nevi jak zakazat autostart čehokoliv - ta správa musí vypadat,vy nějak kluci applističtí startujete na nakopnutí když se vam ukaže že prostě jenom nevite a neumíte.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 12. 2011 18:40

Ty tady pořad visiš joudo?pár technickych abys chapal že nikdo nic nehledá a proč.
Jenom k k Time Machine ...
a mluvim o nedostatcich a o věcech ktere jsou značně problematicke neb je na jinych platformach nemusiš řešit.Vyhoda a to jednoznačna time machine je že na spuštěni backupu ve win potřebuje člověk s IQ 85 deset vteřin,a pochopit jak ho vylepšit je nutno IQ 100 a trva to až minutu.Time machine je použitelne i pro zbytek.Vzhled nehodnotim,pro mne je vzhled a ergonomie macu vyhovujici pro moji ženu - nikoliv pro mne,kroutiče kabelek rozplyvajici se nad pěknyma apkama lze v tomto inorovat.
Tušiš o čem mluvim?
Time Capsule - doma mam stejnou věc ktera slouží navic k X dalšim ůčelům .Mimochodem máš?Vtip je v tom že time capsule je router s pevným diskem defakto.Nic víc.Cena je trochu jinde - za ty penize lze mit opravdu ŘEŠENÍ.Neni Time capsule maš řešeni ktere si ani čichnout nemůžu k tomu co mam doma.
Zaloha ktera neni reduntantni - neni zaloha.Víš proč?
Velmi oceniš možnost zalohu střelit na jiny oddil interniho disku.Pokud ovšem nepouživaš Time machine ,schvalně o jake funkce se takto přichází u Time machine?
Zasadni rozdil a důvod proč se mně time machine líbí je že time machine použiva File System Events neboli funguje na principu z events vim že soubor XYZ byl změněn v 19.45, jde uplně stejnym způsobem implantovat i do win,jako bonus ti zůstane par věci ktere fungují jinak a lip.Pochop trumpeto že ja Maca vidím den co den,to že někomu vyhovuje je jeho věc - mně ne, s tebou nediskutuju o slabých silných strankach toho či onoho,přesněj s tebou nediskutuju vůbec,dělam si z tebe už pouze srandu.Od novýho roku tě čekaji poukazky,oranžova vesta,koště a veřejný práce,tak šetři síly.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bohous-fialka 28. 12. 2011 20:44

treba touchpady vyrobce synaptics umi fajn multitouch gesta. Muj system mel ovladace hned v zakladu a nemusel jsem nic instalovat. Ikonka v tray neni zadna, latenci nevnimam a senzor to ma citlivy dost
bohous-fialka
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 28. 12. 2011 20:48

co se mi nelíbí na woknech?
nemůžu v podstatě nic vytknout - to na co to potřebuju bohatě stačí - častý nářek "START" téměř nepoužívám - UAC jsem v podstatě obešel pomocí 8start Launcher , má dvě výhody, když ho sputím jako admin, tak u uloženejch odkazů UAC nevyskakuje (tím pádem to nemusím vypnou uplně) a těch pár ostatních v klidu přežiju a navíc mám plochu čistou jak dětskou prd****. Pro manželku jsem tam přidal RocketDock - na těch cca. 7 ikon co ona potřebuje to bohatě stačí.
Jediný co trochu vadí, je balast do registru a tím pádem tak 1x ročně reinstal - což zase není až tak na škoudu - vyruším tím to co už nepoužívám a jedu na novo.
Naposledy upravil m.kv dne 28. 12. 2011 20:49, celkově upraveno 1
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod meme1255 28. 12. 2011 22:04

Na win mi vadí:
a) milión verzí
b)cena za nejvyšší verzi ( v podstatě drazší než slušné PC)
c) oproti Time machine mizerné zálohování

plus nutnost se o systém starat jinak se sesype ...
Naposledy upravil meme1255 dne 28. 12. 2011 22:10, celkově upraveno 1
meme1255
Junior

Odeslat příspěvekod rollsroyce 28. 12. 2011 22:12

Důležitá je:
-elegance
-design
-felling
-charm
-funkce

Přesně v tomto pořadí, vše ovšem musí být uspokojeno v dostatečné míře.
rollsroyce
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 28. 12. 2011 22:20

od rollsroyce 28. 12. 2011 23:12

Důležitá je:
-elegance
-design
-felling
-charm
-funkce

Přesně v tomto pořadí, vše ovšem musí být uspokojeno v dostatečné míře.

no začínám mít pocit, že se všichni pletem - to není člověk (nikdo tak tupej nemůže svobodně chodit po světě), ale nejspíš třeba s BF3 utekl jeden bots a zůstal tady zaseklej - pořád dokola ty samý kecy
m.kv
Ex-moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka