Co vám vadí na Windows 7, nebo Windows obecně?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 29. 11. 2011 14:00

Sice má Windows v počítači 94% lidí, ale to neznamená, že je to „boží“ systém bez chyb.
Co vám na něm vadí?

A když už se najdou nějaké ty chyby, hodí se info, jak je eliminovat, existuje-li řešení.

Za lepší Windows...
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalpalka 29. 11. 2011 14:32

Me na windows chybi jednotna sprava aplikaci. Velice se mi libi instalace programu v ubuntu. Canonical ktery tam ma vetsinu potrebnych aplikaci. Ale na windows se appstore pripravuje take takze uz to za chvili snad nebude aktualni.
Dell XPS - CR-48 - One X
michalpalka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 29. 11. 2011 14:42

- repo-system
- virtualni plochy
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod David P. 29. 11. 2011 15:53

Správa aplikací by šla určitě udělat lépe. Taky mi vadí, jaký balast po většině aplikací zbude a systém je po roce používání zamořený balastem a zpomalený. Přitom nezbývá než čistit nebo reinstalovat, reset bude až ve Windows 8.

Z GUI mi vadí nabídka Start. To je přežitek. Klávesu Win používám často, ale jen kvůli rychlému vyhledávání, přitom se ale vždycky zobrazí ta obluda. Tady by se mohl Microsoft inspirovat Mac OS X - pro aplikace jedna uživatelská složka v profilu, ty oblíbené do hlavního panelu a těch pár odkazů jako "ovládací panely" se dají schovat třeba někam do system tray, nebo pod nabídku za pravým tlačítkem. A Win by zobrazilo jen vyhledávací okno ve stylu Spotlight.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikiqex 29. 11. 2011 20:23

Chybí mi možnost "přišpendlení" Aero Live Preview (náhled programu, když myší najedu na jeho tlačítko na taskbaru).
mikiqex
Junior

Odeslat příspěvekod matouch35 29. 11. 2011 20:38

Vadí mi hlavně viry a malware, který na konkurenční MAC OS X není prakticky žádný. Vadí mi naprostá neprovázanost počítače + notebooku, nebo počítačů v domácnosti, nějaká obdoba iCloudu pro Windows by byla skvělá. Jediné co mě drží u Windows je to, že pro něj je programována většina dostupných programů a her. Jinak už bych dávno byl na MAC OS X.
matouch35
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vortex1394 29. 11. 2011 20:40

1. pokial zmenim rozlisenie , alebo zapnem / vypnem komp bez pripojeneho HDMI kabla , rozhadzu sa ikony a potom sa polepia vsetky na jednu stranu. jednoducho povedane nepamata si poziciu ikon po zmene rozlisenia.

2. nevyrazne oznacenie polozky v kontextovej ponuke (da sa zmenit ??)
Obrázek
vortex1394
Junior

Odeslat příspěvekod mimonaut 29. 11. 2011 20:45

na windows mi vadí neexistence alternativního kodeku pro quicktime. Prostě se bez toho apple na windowsech neobejdu :-)
mimonaut

Odeslat příspěvekod daikatana_ 29. 11. 2011 20:46

David P. píše:Správa aplikací by šla určitě udělat lépe. Taky mi vadí, jaký balast po většině aplikací zbude a systém je po roce používání zamořený balastem a zpomalený. Přitom nezbývá než čistit nebo reinstalovat, reset bude až ve Windows 8.

Z GUI mi vadí nabídka Start. To je přežitek. Klávesu Win používám často, ale jen kvůli rychlému vyhledávání, přitom se ale vždycky zobrazí ta obluda. Tady by se mohl Microsoft inspirovat Mac OS X - pro aplikace jedna uživatelská složka v profilu, ty oblíbené do hlavního panelu a těch pár odkazů jako "ovládací panely" se dají schovat třeba někam do system tray, nebo pod nabídku za pravým tlačítkem. A Win by zobrazilo jen vyhledávací okno ve stylu Spotlight.



Ten balast je otázka spíš na toho, kdo ten software, který tam ten balast nechá vydal a neudělal pořádně uninstalátor.


Start mi pořád vyhovuje, je to rychlý přístup ke všemu (jen u Windows 7 jsem si musel nainstalovat Classic shell, aby byl start klasický a ne ta hrůza, co tam nově udělali) a doufám, že se MS nikdy u Mac OS X neinspiruje, protože s tím pracovat, to je horor :)

Jediná věc, která mi vadí, že příkazový řádek je skoro nepoužitelný, u Linuxu prakticky v ničem jiném nedělám, ale ve Win to prostě nejde.
https://www.foto-pro.cz
https://www.karlsitretro.com
https://www.youtube.com/channel/UC8W-uMYsZewyFiKl4WrxcXQ
daikatana_
Junior

Odeslat příspěvekod Podhy 29. 11. 2011 20:47

- něco jako repo systém, případně nějakej app store
- trochu i nativní podpora virtuálních ploch (přece jenom aplikace třetích stran dělají v systému prostě bordel)
- konečně udělat vzdálenou plochu takovou aby vám to počítač , na který se přihlašujete úplně nezlikvidovalo (přemapování klávesnice, nefunkčnost některých kláves, kolaps zvukového systému, rozházení ikon na ploše, zničení nastavených velikostí oken atd.)
- a taky by mohli udělat něco s restartem po kde jaký aktualizaci systému pokud se zrovna nejedná o update kernelu

jinak mi win jako systém naprosto vyhovuje
Notebook: ASUS F3Jc-AP025, Core 2 Duo T5600, 1GB RAM, 100GB HDD, GeForce Go 7300
PocketPC: ASUS MyPal A632N
Podhy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 11. 2011 20:52

Registry. Myšlenka umístit konfigurace všech programů na jedno místo je sice z hlediska rychlosti asi dobrá, ale bez tohoto vynálezu by nebyl problém s odinstalací programů - bylo by možné je jednoduše smazat á la portable aplikace.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cospi 29. 11. 2011 20:55

- chybi me odpojovaci panely se zastupci jako to bylo ve win xp. nahrazuju si to programem RocketDock, zastupci v nabidce start jsou fakt nepouzitelny, nez neco najdu... a na plose je to taky na prd. nechce se mi porad zobrazovat plochu, abych se k nim dostal.
- desi me Metro ve Win8, doufam ze tu pujde uplne vypnout.
-WinSXS by se mel vymyslet nejak jinak, je to des kolik to zabira mista
- aplikace v .NET zerou strasne moc pameti. kdyz na to koukam pres CLR Profiler, tak je to par kB, ale ve spravci uloh to jsou MB, uz jenom v prazdnym formulari Delphi x .NET je rozdil
- a chtel bych WinFS :)
cospi
Junior

Odeslat příspěvekod mbiba 29. 11. 2011 20:57

Jednoznačně asi samovolné restarty po instalaci updatu př nepřítomnosti u PC, díky kterým už jsem přišel o spoustu rozdělané práce... Vím, že se to dá někde v registrech změnit, ale to zpravidla udělám až potom, co jsem vytrestán :-)

Mbiba
Hloupé telefony SE>>HTC Touch Diamond>>Nokia 5230>>A zpět k hloupému Sony Ericssonu j108i Cedar (aka poslední mohykán A200)
mbiba
Junior

Odeslat příspěvekod Nnet 29. 11. 2011 20:58

matouch35: Hloupost na Mac jsou taky viry a Malware a kdyby měl tolik procent bylo by toho stejně jako windows :)
Za Macem se neskrývá tolik osobních dat a kreditek jako za win. ;-)

Určitě bych bral lepší správu aplikací. Aby šlo všech opravdu odinstalovat.
Nabídka Start se mi líbí jako odkladiště méně používaných programů.
Microsoft nechává volnou ruku vývojářům a proto je v aplikacích na win takovej bordel.

Nejvíc mi vadí to jak se rozhazují ikony při změně rozlišení :) Jako by si win nemohl pamatovat rozdělení ikon pro různá rozlišení.
Naposledy upravil Nnet dne 29. 11. 2011 21:01, celkově upraveno 1
Hádku s blbcem nevyhraješ!

Desktop: Intel Xeon E3-1245V3, DDR3 16GB ECC, 160GB Intel SSD, Nvidia Quadro K2000

NB: Intel Core i7 720QM, 8GB DDR3, 750GB HDD, ATI 5650
Nnet
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kroxigor 29. 11. 2011 21:01

Co mě nejvíc se ... na Windows a byl to jeden z hlavních důvodů proč jsem utek:
Nesmyslné braní fokusu okna libovolnou aplikací za to bych střílel. (pro méně znalé to je to když např. píšete do nějakého okna a jiná aplikace vám vyhodí dialog na popředí a náhle píšete do něj!)
Kroxigor
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků