Jaký print server pro W-7 a W-XP?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomasii 11. 2. 2012 20:00

Jsem bohužel do neděle mimo domov a tak se k notebookům dostanu až v neděli večer, nebo spíš v pondělí.
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod tomasii 18. 2. 2012 12:28

Bohužel jsem v nemocnici a dostanu se k práci na notebooku až po návratu. :hmm:
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod marts 20. 2. 2012 12:49

Žádný problém, až budeš zpět tak prostě dodáš další info.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior

Odeslat příspěvekod tomasii 13. 3. 2012 21:06

Tak jsem se vrátil z nemocnice a musím se dostat zpátky do problému, protože jsem všechno zapomněl. Takže prosím o strpení. :oops:
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod tomasii 9. 8. 2012 21:24

Tak jsem si se zdravím pohrál trochu déle, několik měsíců. Protože čas rychle uběhl a já mezitím všechno zapomněl, tak jsem to zatím vzdal a tisknu tak, že soubory přenáším do druhého pc s W-XP a z něho tisknu.
Ještě chci nainstalovat na V7 virtuální počítač s W-XP a zkusit, jestli z něho nepůjde tisknout rovnou přes printserver. O výsledku každopádně napíši.
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod tomasii 15. 1. 2013 16:21

Tak po několikaměsíčních pokusech jsem připojení notebooku s W-7 k printserveru vzdal. Tisknu z ostatních počítačů s W-XP v síti. Není to ono, ale funguje to.

Včera se mi dostal do ruky printserver DPR-1061 od firmy D-Link. Má také jeden paralelní port a dva usb porty. Instalace je naprosto jednoduchá, pokud chybí v pc ovladač, musí se předem doinstalovat při přímém připojení dané tiskárny k pc.
Připojil jsem k printserveru tiskárny HP-Lj4P, HP-Dj930C a Canon Pixma-4000. HP-Lj4P i Canon Pixma-4000 se bezproblémově nainstalovaly jak ve W-XP, tak W-7 (u Canonu jsem musel z CDčka pro tiskárnu doinstalovat ovladač do W-XP a pro 64bitové W-7 jsem použil ovladač pro Pixma-4500 - pro 4000 jsem neměl 64 bitový ovladač). Narazil jsem ale u HP-Dj930C, protože tiskárnu D-link vůbec nedetekuje (ledovka on-line připojení nesvítí a printserver o ní vůbec neví). Výměna kabelu nepomohla, přepojení na druhý usb port také ne. Tiskárna přitom tiskne jak přes můj printserver, tak přímo připojená k PC. Tak nevím, čím to je. Manuál k printserveru je docela obsažný, ale na tuto možnost nepomýšlí. Zřejmě čeká na nějakou odpověď od tiskárny, ale nedočká se.
No udělám ještě průzkum internetu, popř. pár pokusů a když budu neúspěšný, tak tiskárnu vrátím. Používat oba printservery by bylo taky řešení, ale... :(
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod tomasii 14. 1. 2014 17:16

Tak až po roce při řešení postupného přechodu na W-7 a W-8 jsem se vrátil k výše popisovanému problému s printserverem. Dostal se mi do ruky paralelní printserver firmy TP-Link TL-SP110P určený i pro W-7 a W-8. Při instalaci softwaru jsem zjistil, že menu i chování přiloženého softu je zcela shodné se softem pro Infosmart. Přidal jsem tedy v tomto softu tiskárny ze staré konfigurace a najednou běží vše ve W-XP, W-7 i ve W-8. Systémy tiskárny znají a tisknou na ně.
Je to tedy věc softu, nová funkční verze je 0.96.02 (stará, nefunkční na W-7, byla 0.94.11). :-D
tomasii
Junior

Odeslat příspěvekod mrmirdac 22. 1. 2014 18:51

Ahoj mam uplne totozni problem, bolo by mozne zaslat alebo niekam napr. na Ulozto zavesit novu verziu softu 0.96.2.. Nikde na nete ju nemozem najst. Dakujem
mrmirdac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mrmirdac 23. 1. 2014 22:19

TAK VAZENI A VSETCI RIESIACI PODOBNI PROBLEM TU JE NAVOD AKO SPREVADZKOVAT TLAC PRIAMO VO WIN BEZ AKYCHKOLVEK EXTERNICH PROGRAMOV :tleskani

http://kb.linksys.com/Linksys/GetArticl ... dows_7.xml

VELA ZDARU PRI NASTAVOVANI.
mrmirdac
Kolemjdoucí

Předchozí stránka