Nejde zapnout system - nefunkční HDD

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bedrunacz 28. 2. 2012 20:16

Dobrý den,

v PC mám dva disky:
WD 640 GB Black
WD 1000GB Green

Při instalaci systému na disk Black jsem udělal chybu a zaváděcí oddíl se nainstaloval na Green. to mi nevadilo, ale v posledních dnech mi ten Green trochu blbl (pracoval pomalu, nešlo kopírovat apod.) a dneska když jsem PC zapnul, tak při bootování nemůže nic načíst a mám jenom možnost restartovat pc. Mě by zajímalo, jestli se ty zaváděcí soubory dají nějak vytvořit na ten Black?
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 2. 2012 20:20

boot z instalačního média, servizní konzola:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd

trest za absenci vlastní iniciativy při hledání...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 2. 2012 22:18

Před tím však fyzicky odpojit havarovaný systémový disk.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunacz 28. 2. 2012 22:49

Disk jsem odpojil, a dané příkazy zkoušel, ale u druhého a třetího příkazu mi to ukazovalo chybu. Zkoušel jsem i jiný návod, co jsem našel na netu, ale taky bez úspěchu. Tak jsem nakonec, protože na Blacku mám dva oddíly, nainstaloval na oddíl bez systému nový win, pak znovu nabootoval c instalačního dvd a kliknul na opravení systému, ukázalo se mi, že byla nalezena chyba a že byla opravena, pc jsem restartoval a už jsem měl na výběr ze dvou systémů. V systému jsem si nastavil, aby se mi automaticky zapínal jenom jeden, aniž by se mi zobrazovala tabulka s výběrem systému.

Teď akorát nemůžu smazat některé složky nově nainstalovaného systému. Ukazuje mi to obraťte se na trusted installer. Nevíte co s tím?
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 2. 2012 06:04

Takhle se opravdu OS neopravuje! :oboze:
Proč jsi to nesvěřil odborníkovi? :-/
Co s tím?
Nezbývá než začít znovu ze zcela čistého HDD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 06:16

Kód: Vybrat vše
Teď akorát nemůžu smazat některé složky nově nainstalovaného systému. Ukazuje mi to obraťte se na trusted installer. Nevíte co s tím?

Smazat to jde strašně jednoduše - pro tebe nejednodušši varianta vyjit ven z windows,bootnout cokoliv co celkem prava ve win nezajimaji.Ve foru najdeš tipů milion a na google miliardu.Nebo i ve win - ted když maš napovědu tak je ti jasny že problem je v pravech.Pokud neviš o čem mluvim nešahej na to.
Kód: Vybrat vše
Při instalaci systému na disk Black jsem udělal chybu a zaváděcí oddíl se nainstaloval na Green. to mi nevadilo

To vadi hodně pokud to člověk neuděla umyslně - někdy je přesně k tomuto postupu důvod.
Můj nazor je že by bylo krajně vhodne si zjistit zakladni přikazy a vygooglit s jak odstranit nechtěnou nabidku operačniho systemu,jak odstranit nechtěny system.V tvem připadě Seven-Seven.Vysledny stav musi byt seven.
Podrobne navody jsou na multibootguide strankach když se ti nechce čist stokrat popsane tady,
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunacz 29. 2. 2012 08:58

Milanr1 píše:Takhle se opravdu OS neopravuje! :oboze:
Proč jsi to nesvěřil odborníkovi? :-/
Co s tím?
Nezbývá než začít znovu ze zcela čistého HDD.


Proč bych to ted musel cele začínat z cisteho hdd?
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 09:15

nemusi - pokud jseš schopnej to opravit.neviš co jsou prava,neumiš pracovat s bcdedit,neviš co je zavaděč,už při prvnim kroku - instalace udělas celkem nepochopitelnou chybu kterou člověk který vi co děla neuděla prostě nikdy.
pokud ti tedy nevadi současny stav - nemusiš začinat z čisteho hdd pochopitelně ale na druhe straně je jasny že by u tebe musel někdo sedět a ukaziovat abys to dalšim zasahem neposlal do věčnych lovišt uplně.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunacz 29. 2. 2012 09:33

Co myslíte tím : nevadí současný stav?

Systém nabíhá stejně jako nabíhal předtím. Tu možnost výběru systému při zapnutí pc jsem vypnul, takže rovnou nabíhá ten původní OS. Na ta práva jsem se díval, ale nevěděl jsem přesně co mám nastavit, ale když ty složky (Windows, program files) to smažu přes bootovatelné Cd s Ubuntu, tak pak už s tim žádný problém nebude ne?
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 12:25

Pokud smažete to co smazat mate tak pochopitelně problem nebude.Současnym stavem myslim to že třeba přikaz
bcdedit /enum ukaže alespon ramcově jestli stav je takový jaký ma být
spravny stav není že se mně některa nabidka nezobrazuje i když existuje,spravny stav je ten že že nabidka vypada tak jak má a nexistuje žadná nadbytečna.to je stručně a laicky co jsem myslel tim pokud vám nevadí současný stav
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunacz 29. 2. 2012 12:29

Souhlasim. Na běžném domácím PC ale nebude ničemu vadit, když tam bude nahodou i nabídka, která tam nemá být ne?
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 29. 2. 2012 12:39

vadit bude jenom estétovi nebo technokratovi, protože celá ta situace je jako kdybys najel autem do myčky, začala stříkat voda, spustily se mycí válce a do toho všeho tam odnikud spadla spoře oděná škatule, že ti bude ručně mýt přední sklo...

takže abych to správně chápal...ty jsi nainstaloval zbrusu celej novej operační systém jenom proto, abys zprovoznil bootloader a nadále používal předchozí systém?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bedrunacz 29. 2. 2012 12:42

Ano
bedrunacz
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 13:07

Co to kopirovani?vše běži už jak má?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 2. 2012 13:07

Co to kopirovani?vše běži už jak má?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků