Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ROSTULA 2. 12. 2012 14:27

Zakoupil Windows 7 Home Premium 32bit OEM. V krabici jsou DVD 2. Jeden 32bit a druhý 64bit ale jen jeden produktový klíč. Je pravda že si můžu nainstalovat 64bit verzi, zadat stejný klíč a místo stávající verze normálně legálně používat Win Vista 64bit? Mám na mysli naformátovat disk a provést čistou instalaci. Nenarazím i na absenci ovladačů ?
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 2. 12. 2012 14:30

Už ses ptal jinde.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod ROSTULA 2. 12. 2012 16:02

A to je proti pravidlům? Chci se ujistit jinde zda je to opravdu tak.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 12. 2012 16:15

Dotaz je celý zmatený. Dvě média jsou součástí balení VUP, GGK a FPP. U OEM je pouze jedno. Vista se ti tam zamotala omylem, nebo řešíš downgrade?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 2. 12. 2012 21:00

Opravuji se a prosím za prominutí. Je to Windows 7 Home premium Upgrade a jsou v krabičce dvě original DVD Microsoft. Ta Vista se mi tam dostala omylem.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 12. 2012 21:18

Číslo je stejné pro obě verze. Z licenčního hlediska musí mít PC odpovídající podkladovou licenci.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 2. 12. 2012 21:55

ROSTULA píše:Nenarazím i na absenci ovladačů ?

Nenarazíš ;)
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod ROSTULA 2. 12. 2012 22:40

Zakoupenou licenci Windows Vista mám. Na ni jsem Upgradoval W 7. Pořád ale nevím jak to bude s ovladači pro 64bit.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 12. 2012 06:45

To Ti nikdo neprozradí, protože to netuší: zapomněl ses pochlubit, na jaký hw instaluješ.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 3. 12. 2012 08:07

Deska Gygabyte GA-870A USB3. Procesor Dual Core AMD Phenom II X2 Black Edition 555 3200HMz. Paměť 4GB DDR3 1333 HHz. Disk SSD
Kingston 2.5'' SSD Now V+200 Sata 3.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 12. 2012 08:25

Příště se pochlub už v úvodním dotazu.
Plně kompatibilní hw s libovolným 64-bit OS WNT.
Můžeš klidně instalovat W7/64. Samozřejmě do čistého SSD, tj. na začátku instalace odstranit původní partition. Předpokládám, že v systémovém SSD se nevyskytují žádná uživatelská data. A pokud náhodou ano, jsou zálohovaná.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 3. 12. 2012 17:57

Mám v PC 3x SSD. Tento slouží jen na Operační systém a zbytek je prázdný.Uživatelská data jak říkáš mám na jiných discích a na externím disku jako zálohu.Stejně je mám ještě na DVD RAM zazálohované. Bezpečnější zálohu neznám. A nebude to po mně chtít nějaké ovladače? Rozjedu to? Pokud to rozjedu a nepůjde třeba jen zvuk tak bych si stím pohrál, ale jak se to nerozjede, tak nevím. Jinak díky že se mi věnuješ.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 12. 2012 18:27

Parádní sestava!
PC s třemi SSD jsem ještě nikdy neviděl.
Nepřicestoval jsi z budoucnosti? ;-)

Moderní a plně kompatibilní hw => naprostá většina potřebných ovladačů pro daný hw je integrovaná v instalačce OS W7 SP1.
Zkontroluj ihned po instalaci:
devmgmt.msc
Nějaké vykřičníky/otazníky?
Problémy s ovladači mohou nastat u starého hw z minulého tisíciletí (tiskárny, skenery apod.)
V žádném případě neinstaluj do 64-bit OS 32-bit ovladače nebo jiný 32-bit nízkoúrovňový (low-level) sw.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 3. 12. 2012 20:41

Tak snažím se. Taky zapnu PC a za 22 vteřin jsem né na ploše ale na stránce Seznamu. Mám ale slabou graf. kartu poněvadž nehraji žádné hry a nepotřebuju výkonou.A výkonná má obvykle ventilátor a to já nemusím.Proto mimo jiné ty SSD. Mám rád tichý provoz.Díky za pomoc a radu. Kdyby něco vypuklo,tak to sem hodím a zase se ozvi.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod ROSTULA 13. 12. 2012 17:27

Tak se zase vracím k tématu. Konečně jsem nainstaloval Windows 7 64bit. Rozběhl jsem to a jak jste psali proběhlo to bez problémů. Ovšem když jsem posuzoval co mi nový OS ve verzi 64bit přinesl kromě toho že mám dvakrát Program files.Protože se některé programy ukládají do 64bit a ty které také běží ale nejsou v 64bit tak do Programu files x86, tak musím bohužel konstatovat že nic. Před odinstalací jsem si zaznamenal u různých opercí a programů časy za které tyto proběhnou a po instalaci se vůbec nic nezměnilo a dokonce start PC je pomalejší. Může mi zde někdo napsat výhody zmíněného OS ?
ROSTULA
Junior

Další stránka