Start Windows 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ROSTULA 5. 12. 2012 14:27

Jelikož jsem se na tomto Fóru kde mi fundovaně odpovídal Milanr1 Dočetl v jiném dotazu že:
Běžný OS/SSD nabootuje do 7 sekund. Profi PC na platformě AMD do 4 sekund.
25 s bootování = normální v daném NB: jedná se o SOHO platformu Intel a low-end SSD Intel.
V SSD = aktuální firmware? Tak bych ho poprosil kdyby mě sdělil jak ten firmware zaktualizuju. Jak vlastně zjistím jaký mám a odkud ho stáhnu a jak nainstaluju.Mě to totiž startuje za 22 vteřin.Týka se to SSD Kingston a 2x SSD Adata. OS je ovšem na tom Kingston. Děkuji moc.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 12. 2012 14:31

Nový firmware i s návodem pro aktualizaci najdeš vždy na webz výrobce: http://www.kingston.com/en/support/technical/search
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 12. 2012 14:33

Start 7/4 vteřiny:
1. nelze zaměňovat start s probuzením z hibernace a s probuzením ze spánku. To jsou tři rozdílné časy.

2. Někteří lidi to měří stopkama od zmáčknutí tlačítka, jiní berou hodnotu z Windows ze systémových logů. To jsou taky značně rozdílné hodnoty.

Který z těchto šesti časů u tebe trvá 22 vteřin?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod ROSTULA 5. 12. 2012 14:53

V systémových logech je to 22 vteřin. Je to klasický start, čili zapnutí počítače.

-- 5. 12. 2012 14:01 --

Už jsem to stáhnul a má to 9.2 MB Mohu to nainstalovat za provozu na disk na kterém je OS ?
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 12. 2012 18:12

NE!
RTFM!
Boot z CD/DVD/USB.
Před instalací nového FW zálohovat data!
Instalace na vlastní nebezpečí.

Btw:
Boot OS je jasně definovaný:
začíná ihned po ukončení POST a končí zobrazením logon dialogu, bez ohledu na verzi OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 5. 12. 2012 22:17

Milanr1 - Nerozumím, co NE! a co je RTFM.Díky za vysvětlení zkratek. Moc se v nich nevyznám.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod -vasek- 5. 12. 2012 22:25

RTFM =Read the fucking manual. Precti si navod. :) Ne bylo asi mysleno tak, ze aktualizaci firmaware neni mozne spoustet z beziciho OS. Je nutne pouzit bootovaci cd.
-vasek-
Junior

Odeslat příspěvekod ROSTULA 5. 12. 2012 22:28

Ani to nechápu. Jak použít bootovací CD ?
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod carlooser 5. 12. 2012 22:39

Nakrm prase a na nic nesahej! :pozor Ten vtip znáš? Pozvi si někoho zkušenějšího.
carlooser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -vasek- 5. 12. 2012 22:43

Jsem na telefonu, tak to nemuzu hledat konkretne. Predpokladam, ze na strankach vyrobce bude ke stazeni utilita, pomoci ktere lze vytvorit cd, z ktereho se bude bootovat misto operacniho systemu a potom updatovat firmware. Jiste to bude na webu vyrobce presne popsano.
-vasek-
Junior