chyby a upozornnění v Prohlížeči událostí

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MirekK 8. 12. 2012 21:04

Mám operační systém Windows 7 Home Premium 32 bitový OS, RAM 2,0 GB. Při spuštění Prohlížeče událostí se stále objevují Chyby a upozornění, které přikládám na obrázku jako přílohu (je tam dnešní den). Jako amatér nevím v čem mohou být problémy a jak je odstranit. Pokud jde o práci z mým počítačem, myslím si že funguje celkem dobře a nějaké problémy necítím.
Přílohy
Události zprávy.gif
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 12. 2012 05:29

Blahopřeji: objevil jsi Event Viewer! To se běžnému BFU málokdy podaří (přestože je to popsáno ve FAQ). Máš bod => už nejsi začátečník!
Ale pouhý seznam je k ničemu.
Vyplývá z toho jen, že tam nějaké závažné problémy jsou, např. havarující služba VSS, nekorektní komunikace iSCSI (nekompatibilita s bezpečnostním sw) atd.
Hlášky bys musel otevřít a prostudovat text. To je práce pro ajťáka.
Možná bys mohl vyřešit první hlášku s havarující službou Local Manageability Service (LMS), pokud ovšem Intel už konečně vydal korektní a plně kompatibilní ovladač pro Host Embedded Controller Interface (HECI), resp. Management Execution Engine (MEI) a daný hw (neuvedl jsi hw sestavu).

Co s tím?
A/ Jsi amatér ve smyslu prostý uživatel (BFU)? Tak to neřeš, dokud OS ± funguje.
Nebo svěř správu svého OS odborníkovi.
Dětský herní OS ani neposkytuje nástroje, kterými by bylo možno všechny problémy úspěšně vyřešit na 100 % (je prostě určen pro hry a filmy), potřeboval bys k tomu profi edici.
B/ Jsi ten vzácný typ amatéra, který vlastní pílí a neustálým studiem problému pronikne do tajů věci hlouběji než odborník?
Pak se odvážně pusť do každé hlášky.
1) Otevři.
2) Prostuduj.
3) Hledej řešení, třeba zde ve fóru bylo mnoho podobných hlášek vyřešeno.
Nebo hledej v MS fórech, kde fundovaně odpovídá Velký Guru MP.
4) Pokud nenajdeš řešení nebo nerozumíš hlášce, okopíruj do nového dotazu (viz tlačítko COPY).
5) Pro každou hlášku založ nový dotaz.
Např. pro první uvedenou hlášku by se hodil nadpis
Havarující služba Local Manageability Service na Intel MEI.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 12. 2012 09:11

Pane Milane, srdečně děkuji za Vaši odpověď. Přečetl jsem si na Wigipedii, co je to BFU i ajťák a pokusím se dál v tom řešení nějak pokračovat, odborníka na OS žádného nemám. Snad se mně časem podaří pořídit kopii o některé hlášce do nového dotazu . Ještě jednou moc dík.
PS.: mrzí mně,že pod mým přihlašovacím jménem je junior, patřil by tam "senior".
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 12. 2012 10:31

[OT]Prostuduj si:
viewtopic.php?f=902&t=910024
Hodnocení uživatelů se stářím nesouvisí. Kategorie „Senior“ tu není zavedena.
=> buď rád, tady aspoň omládneš!
Taky jsem byl dlouhá léta Junior a blažilo mě to. ;-)
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekK 9. 12. 2012 15:06

U některých zobrazených chyb jsem zjistil jejich příčinu, např. jsem chtěl tisknout a neměl jsem zapnutou tiskárnu. Zobrazila se Chyba se zdrojem PrintService, ID 372 a kategorie Tisk dokumentu. Je možné to z těch událostí smazat a jak? Já jsem tam v nabídkách Akce nic takového nenašel. Kdesi jsem se dočetl, že to jde, ale asi to bylo ve WinXP.
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod ROSTULA 10. 12. 2012 16:12

Jde, mažu to běžně.Klikni levou myší na "akce" a čtvrtá položka je "vymazat protokol" .Zeptá se tě to, jestli uložit a vymazat nebo jen vymazat a je to. Ve středovém poli nesmí být nic zamodřeno, jinak se nabídka "vymazat" neobjeví v nabídce.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod MirekK 10. 12. 2012 16:19

Já právě v tu položku "vymazat protokol" v Akci nemám a nevím co udělat, aby to tam bylo. Co znamená to zamodření?
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod ROSTULA 10. 12. 2012 16:24

Otevřená složka je rozdělena na tři pole.To středové je největší. Prostě klikni jednou levou myší do prostoru toho levého a ono se ti to objeví.Dělám to několikrát denně.
ROSTULA
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 12. 2012 16:46

get-eventlog -list
[system.diagnostics.eventlog]::Delete(“System”) Za system si dodat co libo..
nebo remove-eventlog entr a vyzva - vybereme větev
Za system si dodat co libo..
list ukaže kolik zaznamů kde je.Pokud chci mazat netřeba do eventlogu lezt,rozumnějši je stejně si vyexportovat zaznamy a evenlog promaznout,exportovat jenom varovani a kriticke,pokud by bylo nutny tak se mrknout do vyexportvanych
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekK 10. 12. 2012 17:12

Já asi připojím nějaký obrázek svého prohlížeče událostí. Když já LM kliknu v tom prohlížeči na tu chybu, kterou chci smazat, tak se mně ta možnost vymazání toho protokolu v části Akce neobjeví.
Akce.jpg
Akce.jpg (23.47 ) Zobrazeno 1882 krát

-- 10. 12. 2012 17:29 --

oooooooooo píše:get-eventlog -list
[system.diagnostics.eventlog]::Delete(“System”) Za system si dodat co libo..
nebo remove-eventlog entr a vyzva - vybereme větev
Za system si dodat co libo..
list ukaže kolik zaznamů kde je.Pokud chci mazat netřeba do eventlogu lezt,rozumnějši je stejně si vyexportovat zaznamy a evenlog promaznout,exportovat jenom varovani a kriticke,pokud by bylo nutny tak se mrknout do vyexportvanych

Pane ooooooo.
Já bych poprosil o popis toho postupu. Přiznám se, že tomu zatím nerozumím. To jsou příkazy do Příkazového řádku?
MirekK
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 12. 2012 17:39

jde mazat i prikazem pokud s nim delam casto,ono jakkoliv jinak je tak polovicne efektivni a podstatne pomalejsi ale odpověd směřovala na kolegu spiš.jinak obecně,nema cenu se v eventlogu prehnaně rochnit.zajima mne pouze kriticke - filtr,pokud nejdu hledat specifickou vec.jednou za cas vyexportuji obsah protoze smazu zaznamy,poud bych potreboval mrknu se do eportovaneho.Obecně inf neboli otazniček v dane sekci,tedy napověda řekne víc než deset for,začal bych tam,je to v seven dobrej zdroj zakladnich informací
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ROSTULA 10. 12. 2012 18:53

To se nemaže ta jednotlivá zpráva ať dobrá nebo špatná ale všechny ty události jako celek. Nech je otevřené a klikni myší jak jsem psal do toho levého pole a na akci a vymaž je všechny. Jsou tak na ho..nic. Nebo mi sem hoď e-mail a já ti to vysvětlím.Pokud je to dovolené.
ROSTULA
Junior