Dvě plochy Win7 - problém

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Endli 1. 3. 2013 17:40

Čaute,chci se zeptat, jestli jste někdo řešil a vyřešil tento problém:
Měl jsem HDMI výstup z grafiky PC připojený HDMI kabelem do AV receiveru původně jen kvůli zvuku. Monitor mám připojený také HDMI kabelem, ale přes redukci DVI -> HDMI (na grafice je totiž pouze jeden HDMI konektor + 2x DVI a přes redukci DVI -> HDMI nejde zvuk do receiveru).
Teď jsem si ovšem pořídil LCD TV a tu připojil k receiveru také HDMI kabelem. Funguje mi vše - zpětný zvuk z TV do receiveru i posílání obrazu z PC přes receiver do TV i HDMI control.
Problém ovšem nastane, pokud zapnu PC, když jsou TV a receiver vypnuté. Na monitoru mi v tomto případě naběhne pouze tapeta, ale ikony ani hlavní panel ne. Ty se mi na monitoru objeví až když zapnu TV a receiver. Přitom mám v "Nastavení zobrazení" monitor vybraný jako výchozí.
Jediná věc, které jsem si ještě všiml, že TV je jako "číslo 1" a monitor "číslo 2". To můžu sice změnit tím, že je prohodím na výstupech grafiky, ale pak mi zase nejde zvuk před tu DVI -> HDMI redukci do receiveru.
Jinak v položce "Více monitorů" mám nastaveno "Rozšířit tato zobrazení" ... pokud tam nastavím "Zobrazit plochu pouze na monitoru 2", tak mi opět nejde zvuk do receiveru. :roll:

Budu vděčný za pomoc. ;-)
Endli
Junior

Odeslat příspěvekod PavelBBB 2. 3. 2013 00:24

ahoj,

něco podobného mi dělal jeden dell nový bios a drivery vyřešily problém.

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod Endli 2. 3. 2013 11:56

Tak ovladač mám nejnovější přímo od výrobce grafiky (Sapphire) a bios na desce na to asi vliv mít nebude. U notebooku asi jo.
Endli
Junior