Čistá instalace Win 7

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PanChudý 16. 2. 2014 15:13

Zdravím!
potřebuji samozřejmě poradit. Mám koupený HP notebook s předinstalovaný Win 7 Home na pevným disku a vzadu má nalepený licenci. Už je to dlouho co sem ho kupoval takže je v něm docela bordel a částečně zpomalený. Na disku je také rozdělěná část D: Recovery, což si myslím že asi bude potřeba. Je možno teda udělat nějak čistou reinstalaci bez ztráty originální licene a pokud možno i záruky notebooku?

Díky
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 2. 2014 15:56

Nenabízí ti to při bootu nějakou klávesu pro recovery, nebo neobjeví se ta nabídka po stisku ESC při bootu?

Nebo máš ve Windows nainstalovaný HP recovery manager? Pokud ano, můžeš ho použít.

Nezapomeň napřed zazálohovat data (poštu, soubory, filmy, fotky...)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod PanChudý 16. 2. 2014 16:20

Takže recovery je v podstatě to samé jako čistá reinstalace? Základní drivery zůstanou zachovány? A ano, HP Recovery manager mám.
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod Thom 16. 2. 2014 17:18

Dá se normálně legálně stáhnout image Windows 7 a použít sériové číslo co si vytáhnu ze systému? Mám sice záložní disky, ale ty jsou s HP bordelem a při pokusu o instalaci na menší než původní disk (SSD) držkoval a nechtělo se tomu.
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 16. 2. 2014 17:25

Recovery je obnova do stavu, v jakem byl ten recovery vytvoren. Tzn. je to obnoveni i s pripadnym "bordelem".
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Thom 16. 2. 2014 17:34

Já ten původní dotaz nepokládal, ale když jsem tenhle topic viděl, tak mě to napadlo jako lepší řešení (a taky by se mi to hodilo).
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 2. 2014 10:53

Pokud seženeš neupravené (kontrola CRC!) OEM instalační médium stejné edice, bitové verze i jazyka, pak ho můžeš použít.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thom 17. 2. 2014 11:23

Já to chvíli googloval a něco jsem objevil, ale to není tutovka. Onehdy jsem pro někoho, kdo měl sér. číslo a ne médium, stahoval instalačku tak, že se zadalo na webu MS sériové číslo a on vyplivl instalačku, kam šlo použít (ostatní, co jsem zkusil, právě nefungovaly). Někdy se podívám, jestli to jde i u Widlí, ale zatím jsem to až tak moc nepotřeboval.
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 2. 2014 11:29

Stahování přímo od Microsoftu je dostupné pro předplatitele MSDN/Technet.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thom 17. 2. 2014 11:42

Díky za tip, zkusím případně v práci (ale teď mě to zas tak nepálí) ;)
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod PanChudý 22. 2. 2014 17:41

Takže chápu dobře, že provedení čísté instalace (ne recovery) bez ztráty legalní licence na notebooku s předinstalovanou verzí Windows 7 nelze? :shock:
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 22. 2. 2014 18:10

Ne, nic neztratis.
Pri instalaci nainstalujes stejnou verzi systemu, a pouzijes cislo z nalepky...
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ozzy2 22. 2. 2014 19:16

Dovolím si připojit svůj dotaz. Rád bych přeinstaloval systém na ntb Acer a rád bych se zeptal co se stane, když použiju instalační DVD Windows 7 místo recovery oddílu. Půjde pak použít opět recovery oddíl? Disk formátovat nebudu pouze oddíl kde se bude instalovat systém.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 22. 2. 2014 21:04

Teoreticky se nestane nic. Prakticky by sis ten recovery oddíl měl zálohovat stejně jako všechno ostatní.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fre ddy 22. 2. 2014 22:52

Jenže jak zformátuješ systém, recovery na disku D je ti k ničemu. Recovery není jenom to, co je na disku D. Přesto je čistá instalačka bez balastu HP to nejlepší řešení. Recovery stejně vrací PC, či noťas do továrního nastavení, čili plné balastu výrobce.
Fre ddy
Junior