Neviditelné soubory na disku

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Rmann 21. 5. 2014 09:33

Zdravím, mám takový drobný problém se zobrazováním složek a souborů na disku. Začlo to tím, že zhavaroval Win XP na disku, systém nešel načíst. Vyzkoušel jsem na to Hiren's Boot a ten mi disk vůbec nenašel. Proto jsem se rozhodl disk dát do druhého PC s Windows 7 Pro, kde se našel a mohl jsem procházet některé složky. ALE, složky Windows, Plocha, Dokumenty mi hlásilo jako prázdné. Vyzkoušel jsem na to už chkdsk /f/r, chyby to nenašlo žádné. Pustil jsem na to HD Tune, disk je v pořádku. Potom se zobrazil obsah složky Windows. Jenže stále mi to nechce zobrazit složky Plocha a Dokumenty. Využití disku to hlásí kolem 50GB, když označím všechny (skryté+systémové) složky, píše mi to cca 27GB, takže pořád 23GB někde je ale nejdou zobrazit. Ten disk patří známé, nevím co tam měla za bordel, ale chce po mě ať jí to spravím. S tímhle problémem jsem se ale ještě nikdy nesetkal. Už jsem i přemýšlel, jestli ty složky nejsou nějak zašifrované (třeba virem) a proto je nezobrazím. Jaký program na to ještě mám zkusit? V Program Files jsem našel sra*ky typu TuneUp, Driver Genius, 3 různé antiviráky a ještě pár pochybných programů... Otázka tedy zní, co na ten disk přes Windows 7 můžu pustit, aby to obsah složek Plocha a Dokumenty zobrazilo?
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 5. 2014 09:37

Neřešit. Udělej známé novou čistou instalaci systému (odstranit všechny diskové oddíly a vytvořit nové), správně optimalizovat a nakonfigurovat systém a poté ji vytvořit běžný uživatelský účet a administrátorský zaheslovat a heslo nesdělovat.

Data poté obnovíš ze zálohy.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Rmann 21. 5. 2014 12:27

Ona právěže záloha neexistuje, chtěl jsem to zkusit vytáhnout z toho disku a zálohovat jinam než budu formátovat... ale jaksi není co zálohovat, když mi to neukáže obsah složek. Tak asi bude mít smůlu, měla zálohovat....
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 21. 5. 2014 12:50

Způsoby na obnovu dat jsou. Ale protože ses ani nezkusil si o tom něco najít (popsáno nesčetněkrát tady na fóru a obecně na internetu), pak předpokládám, že to stejně nemá smysl.

V tom případě jsou dvě možnosti:
1. Svěřit to odborné firmě a počítat s tučnou částkou
2. Vykašlat se na záchranu, třeba se majitelka alespoň poučí ze svých chyb a začne zálohovat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 5. 2014 12:55

Pokud BFU nezálohuje, zřejmě žádné důležité dokumenty nevlastní.
Nezálohovaná data prakticky už neexistují.
Rmann píše:složky Windows, Plocha, Dokumenty* mi hlásilo jako prázdné

=> poškozený NTFS.
Poté se spustil automatický defrag, který chyby zafixoval. Proto
Rmann píše: chkdsk /f/r

nenahlásil/neopravil žádné chyby.
Co s tím?
Poslední šance = mrazák.
Už to tu bylo mnohokrát. Viz např.:
viewtopic.php?p=4127898#p4127898
Prevence:
naplánuj
Kód: Vybrat vše
chkdsk X: /F /R /B /V

na noční hodiny před plánovaným spuštěním defrag.

---
* OS není optimalizovaný. Tyto složky nepatří do stejného disku.
Viz FAQ.
Milan
Milanr1
Pokročilý