Jaký software nejlépe „vyčistí“ Windows 7/8?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod redhawk 25. 6. 2014 22:11

najlepsie ich vycisti partition manager na live cd a cista instalacia.

osobne neodporucam ziadne cistice. a vlastne ani windows 8 a novsi. znamym a aj pre firmy tucnaka. nepotrebuje taku starostlivost ako tamagochi od microsoftu
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior

Odeslat příspěvekod grndl 25. 6. 2014 23:04

Yamicsoft windows 7/8 manager

Používám už od dob XP.
20dní je zadarmo (plně funkční), pak placený.
Umí toho hodně, přehledně, spolehlivě. Kromě očisty disku a registru zvládá taky tweaky (např pro ssd) a má repair center. Líbí se mi, že ke všem funkcím jsou vysvětlivky :)
grndl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loobick 25. 6. 2014 23:05

Nejlepší je podle mě softwarovo-hardwarové řešení v podobě lidského mozku. Toto řešení dokáže velmi inteligentně rozpoznat vadné součásti a vybrat i optimální řešení pro každou jednotlivou vadu. Je pravda, že nestačí pouze každý mozek vybavit úvodními informacemi. Bez dostatečného a průběžného heuristického učení bohužel tento software zůstává bez schopnosti řešit novější a pokročilé úlohy. Avšak mozek s kvalitní základnou vložených a heuristicky získaných podkladů je schopen naprosto fantastických výkonů, které není schopen podat žádný jiný software v této oblasti.
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 6. 2014 23:57

Python.p píše:300%?! zatim co ostatni slibuji jen 200% sarlatani!

200?Ten zbytek dokonce žádný konkretni číslo neuvádí, jenom odhadují od 100 po nekonečno,šarlatáni. :-).
No už chápu jak je možné věřit na to že voda z vodovodu opatřená nálepkou Svatý Johan léčí epilepsii a prodává se za cenu sedmileté whisky
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JakubCh 26. 6. 2014 00:22

První čističi jsou už přítomní :D No, je třeba pokračovat v osvětě, že čističe jsou prostě zlo samo.
JakubCh
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 6. 2014 05:23

ale prd ale komici co reknou ze je lepsi programek co cisti temp alogy atd a napisou ze je super,pritom programek ma moznost customizace nula se proste a jednoduse vzhledem k existenci vysoce customizovatelneho prikazu co dela totez usvedcili z toho ze umí a ví prd.argumentace ze to je dobry pro lidi co absolutne pc nerozumi ze jim to nastavují je na hlavu už totalně,do planoveče jde jako uloho po startu silent vložit totiž klidně serio příkazů,takže i tato vyhoda padá.debility,jinak to nejde nazvat o 200 procentnim zrychleni atd to uz je jenom bonbonek..Startup manager skrytech taskov je taky takova super future,po uvedeni ze k tomu potrebuje a pouziva program a je ohromen ze to programem jde by se mel drzet kilometr od spravy pc,ono to jde i bez programu jenom je volba jak to udělat bez jakyhokoliv programu aspon castečně skryta protože se tam nachazeji někdy celkem důležity věci pro chod tak se chrání - marně ,před exotama přesně tohoto typu.
dalsi agent pouziva jeden program jednorazove aby po akci pouzil jinej kde prvnimu zakaze start on boot :-) viz agent advs care a ccleaner,pokud to měla byt ale parodie a ukazka nejhloupejšiho použití software v dějinach beru zpět.vim ze se to nenosi rikat pravdu ale spolek exotů..
Kód: Vybrat vše
Advanced system care 7.3 pro-pohrabem sa v nastaveniach tohto programu, dam tak na moj pc, vycisti, potom ccleaner vycistim tam a vypnem zbytocne programy pri starte ako je advanced system care lebo ten sa spustava pri starte a ostatne zbytocnosti co nepotrebujem a pc ide ako drak
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Penik 26. 6. 2014 06:43

A proto musí PC používat jen odborně znalí lidé?
I těm neznalým se v PC ukládají zbytečnosti a když tomu prostě nerozumí, tak jim je příkazový řádek ničemu. A proto nemají mít možnost to vyčistit? Já tyto programy neodsuzuji, protože svoje místo na trhu mají, právě kvůli těm méně zdatným. To co si odborník nastaví ručně v řádu i několika desítek minut, zvládne laik těmito programy v řádu minut a někdy ani to není třeba, aby to udělalo základní službu.
Penik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 6. 2014 06:52

Neznalí a exoti kteři něco hodnotí a tvrdí že jsou znalí je podstatný rozdíl :-) už konečně rozumiš tomuto kličovemu rozdílu?Tady se vyjadřují lide kteři tvrdí že tomu rozumí a vzapětí čtu totalní nesmysl z něhož je jasný že tomu rozumí jako koza petrželi.To je ten zasadní rozpor - nikoliv neznalej a jeho činost ale daleko horši sorta - totalní neuměl co si myslí že tomu rozumí.
To co si odborník nastaví ručně v řádu i několika desítek minut

raděj bych nevkračoval na tenký led pokud neviš jak to funguje v realu...
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Penik 26. 6. 2014 07:07

Jééé a že na něj vstupuješ ty ti nevadí?

Co mají dělat lidé, kteří tomu nehoví?

Přeinstalovat PC? Vždyť ani nevědí jak. Nebo jej raději nepoužívat? Co tedy mají dělat. Místo těch arogantních příspěvků jim sem udělej návod. Nebo na to nemáš? A můžeš sem rovnou s střihnout to, jak to mají udělat. Od přeinstalace, přes obraz disku až po bezpečné mazání chujovin.
Penik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 07:29

Je to jednoduchý, neinstaluju milion ko.kotin a hotovo používat, ALE s rozumem. Dal jsem sestře malé školení, má notebook 2 roky a nebyl potřeba ani jednou přeinstalovávat, nebo něco řešit. Proč ? Protože nestahuje milion toolbarů, neleze na divné stránky a ví jak se na PC chovat.

To je první předpoklad pro úspěch, vždy za to může uživatel, o tom jak uživatele prošklíš nebo naučíš je jen na tobě. Ale rozohodně bych to takhle nebagatelizoval.

Ve svém okolí mám spoustu lidí kterým jsem stavěl a instaloval PC a krom toho že jednou za čas někomu vyprší na něco licence tak si na nic nestěžují, protože jsem si dal tu práci a několik hodin jsem jim vysvětloval jak s tím pracovat. Optimální volba je Ubuntu LST, ale to už jsme jinde.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod oooooooooo 26. 6. 2014 07:30

Ti co tomu nehoví at si dělají co chtějí - já reaguju pouze a jenom na ty co zasvěceně hodnotí jak je jakej program super duper a co děla a co nedělá...Minimalně dva z doporučovanych jsou sr.čky nejhrubšiho kalibro ktery absolutně zbytečně ti mirnyg styrčnyx prdnou X služeb on-boot krajně problemovych a takoví lidi se cití na to hodnotit užitečnost nebo kkvalitu programu..
Navodů jsem daval milion,k čemu?Rozumnej člověk co tomu nehoví si necha poradit a ma pořešeno.Tatar si poradit nedá a nainstaluje tune up na tune up si da antituneup ktery upravuje co mu přepsal tuneup a navrch si o vikendu spusti supercleaner hyper super ultra uninstaler.
Jinak celej thread o čističich je totalni nesmysl - ty članky Plesnyho slouži k jedinymu - vic přistupů v diskuzi.
Nicmeně - takova mala kostra jak se to ma dělat.
Instalace - po instalaci mit ujasněno co vlastně použivam.Obraz.Instalace zakladnich programů.Obraz.
Prohližeč - po ukončeni vyčisti vše mimo uloženych hesel,startuj na blank,nepamatuj si posledni relaci.
Startuj v sandboxu - pokud ti specialně neřeknu že v něm najet nemaš.
Nove programy pokud je to zuřivy zkoušeč - do sandboxu.Clear sandbox po...Každej si nastavi kdy,nebo ručně.
Mimochodem zuřivy zkoušeč - častej argument lidí co řikaji že neznalej potřebuje čističe kvuli tomu že furt zkouši programy,je bud magor co si mysli že je znalej - pokud nepouživa sandbox,nebo a ted mně nenapadá co.Určitě ne neznalej,protože ten si děla svoje 4 věci ala navštěva FB,prohlidnuti fotek,web ,mail furt dokola.
Nastaveni clear log+errot log txt atd atd po startu v intervalu X v planovači.s tim že maže pouze soubory starši něž - dejme tomu 3 dny,je mily když udělatko smazne log z nějž za deset minut něco akutně je potřeba vědět.
Clear wsus v planovači.
Clear temp v planovařči - zase older than - 3 dny třeba.
Vše jako silently a bez interakce.
Varianta dvě - programky co si žiji svojim vlastnim životem,potřebuji se aktualizovat protože programator jaksi zapomně ol při tvornbě gui že neni dobrtej napad při operaci X byt v kolizi s VSS nebo jinou koninu spachal.
Je podstatný ale podstatný rozdíl mezi neznalý a to že konkretně tady v tomto threadu se někteří prezentují jako znalí a přitom celkem šilený akce a programy vidím v jejich rukach,o tom že namají tucha že 99 procent akcí dělají zbytečně - stačí spravně nastavit system - něco jako že je fajn mit hasičak ale lepši je nehazet hořici kanystr do stohu,tak to je nenapadne ani vteřinu.
Nebo na to nemáš? A můžeš sem rovnou s střihnout to, jak to mají udělat

Milý peníku k praci s bitovou kopii tady mam navod včetně triků o kterých se moc nepiše,btw to přeinstalovaní systemu říká že bys měl projit zakladním školením - system se nikdy nepřeinstalovává pokud alespon deset minut měl dotyčny možnost mluvit s někym kdo mu ukaže jak na to nebo si to přečist..
Co mají dělat lidé, kteří tomu nehoví?
Přeinstalovat PC? Vždyť ani nevědí jak.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Penik 26. 6. 2014 07:43

No vida. Na nahozenou udičku jsi se chytil jak hladový žralok.

Jak dlouho toto vše nastavuješ?

Nebudeš tomu věřit, ale pro spousty lidí je daleko jednodušší použít 1-click app, než se s tím vším srát, obzvláště když ani netuší, co dělají. A právě pro tyto lidi jsou app určeny, kdy bez větších znalostí si částečně vyčistí PC od toho největšího smetí.
Penik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 07:56

Je jednodušší věnovat tomu 10 minut a mám "na věky klid" a nebo každej tejden klikat na suprčupr 1-click app ? No v tomhle jsem línej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Penik 26. 6. 2014 08:08

To je samozřejmě otázkou. Z dlouhodobého hlediska je lepší se tomu jednou déle věnovat, ale když jako laik nebudu vědět čemu, tak je pro mě lepší 1x za týden kliknout.

Mě je v zásadě jedno, kdo si co používá. Jen řeči o tom, že ty app jsou vlastně k ničemu, mě nenechávají klidným. Je přeci jasné, komu jsou určeny. Hrát si tu na mistrasvětaamoleta, že právě jeho metoda je ta nej je úplně k ...

Jinak sice sem hodil co upravit, ale jak si s jeho příspěvkem poradí laik? Neporadí. Opět sáhne po 1-click app. Takže zase k ničemu. Klidně udělejte test svého okolí, aby se pokusilo nastavit to podle "návodu". Dávám tomu tak 1% lidí, kteří o tom začnou přemýšlet, zda by to nebylo lepší a z toho 1% to dotáhne 30% k touženému cíli po několika hodinách až dnech. Zbytek se zcela bezpečně vrátí k app.
Penik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 6. 2014 08:17

Ještě jednou, ty aplikace jsou jen naleštěná bída a než si do PC tahat bloatware tak to radši nic.

Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka