Nastavenie windows context menu.

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 8. 7. 2014 16:43

Windows context menu, to je to menu, ktore sa objavi vo Windowsoch ked stlacite prave tlacitko mysi.

Rad by som si vsak niekde vedel nastavit aby sa objavovalo IBA po stlaceni napr. nejakej kombinacii klaves namiesto mysi. Pripadne aj jednej klavesy. Zaroven aby prave a lave tlacidlo mysi po kliknuti kontext menu nezrusilo, tak jak sa to normalne deje.

Dufam, ze som sa zrozumitelne vyjadril 8-)
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 7. 2014 01:57

shift f10,pokud nechces aby se zobrazovalo pri pravem kliku vem mys,pribliz na soubor poloz prst na pravou mys - neklikni..az budes mit precteny klavesovy zkratky pokracuj v dotazu.nektery klavesnice,hodne klavesnic maji spec klavesu na vyvolani kontext menu,byva vlevo od pravyho ctrl - doma mam 4 klavesnice,tři ji tam mají.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NeophyteX 9. 7. 2014 18:37

az budes mit precteny klavesovy zkratky pokracuj v dotazu.nektery klavesnice,hodne klavesnic maji spec klavesu na vyvolani kontext menu,byva vlevo od pravyho ctrl - doma mam 4 klavesnice,tři ji tam mají.

Co takto najpr si riadne precitat text na, ktory odpovedas a este si za odpoved aj podakujes :D
Alebo som sa asi naozaj nevyjadril dost zrozumitelne. Tu klavesu na kontext menu ma aj moja klavesnica, ale ta mi je k nicomu.. Ak mam otvoreny program v okne a kliknem pravym mysidlom na hornu listu okna programu zjavi sa kontext menu. Ak Len dam mys na to iste miesto, ale miesto kliku, stlacim spominanu klavesu, nic sa neobjavi. Cize nefunguje to rovnako.

Kazdopadne to je premna aj tak irelevantne aj keby to rovnako fungovalo pretoze citujem sam seba z prveho prispevku to co potrebujem je
Zaroven aby prave a lave tlacidlo mysi po kliknuti kontext menu nezrusilo, tak jak sa to normalne deje.

Cize aby tam kontext menu ostalo natrvalo, nech klikam mysou jak chcem, kde chcem a kolko chcem.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod NeophyteX 10. 7. 2014 14:41

Tusim pozadujem po tunajsich uzivateloch windowsu trochu moc :oboze
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 10. 7. 2014 15:04

Váš požadavek je naprosto nesmyslný. V kontextovém menu se zobrazuje obsah podle toho nad jakým souborem mám myš, případně v jakém programu jsem, či spíše nad jakým prvkem GUI toho programu jsem. Tudíž se zobrazuje něco jiného v prohlížeči, ve správci souborů, atd... Jak mají chudáci Widle poznat co mají v tom menu zobrazit, když vy chcete aby se menu zobrazovalo bez souvislosti s tím, kde jste. Mohlo by sice zobrazovat vše co umí udělat ale to by se vám pak takové menu nevešlo na monitor.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod NeophyteX 10. 7. 2014 18:04

Vidim ze sa stale nerozumieme takze este raz a polopate. Moja hlavna poziadavka je:

Aby sa kontext menu zobrazovalo iba po stisknuti cohokolvek, trebars aj klitorisu mojej priatelky, ale nie praveho mysidla, tak jak sa to normalne deje.

Zaroven chcem aby sa objavene kontext menu, nezrusilo pouzitim lubovolneho tlacidla mysi (praveho, ci laveho, ci prostredneho), ale iba tym istym cim som ho vyvolal.

Ktora cast vyssie uvedeneho textu je taka nezrozumitelna?
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2014 18:32

sděl proč aby bylo jasné že jenom neprudíš a že duvod proc to chces neni uplne nesmyslny..mapovani prave mysi pri akci nad souborem na jinou akci?ano mam reseni,co je nejasneho na blba otazka,odpoved presne v jejim kontextu..
mimochodem tipuji ze to chces z duvodu proc se pouziva context menu strip napriklad,vzhledem k prechytrelym poznamkam tě v tom nechám ještě koupat.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 10. 7. 2014 18:59

IMHO chceš naprostou *****. ty vlastně chceš nasimulovat chybné chování OS, tak aby se systém choval chybově neustále.
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod NeophyteX 10. 7. 2014 19:04

kEd otvorim kontext menu na liste isteho programu, ktory zere vela CPU, zredukuje sa spotreba na 0%. Cize je to pre mna pohodlnejsie ako neustale zapinat a vypinat program. Samozrejme toto je mozne len ked som afk, ak chcem pouzivat pc, tak pri prvom dalsom kliku sa mi kontext menu zavrie.

-- 10. 7. 2014 19:06 --

oooooooooo píše:mimochodem tipuji ze to chces z duvodu proc se pouziva context menu strip napriklad,vzhledem k prechytrelym poznamkam tě v tom nechám ještě koupat.

mne sa zase zda, ze na taku banalitu tu nikdo nepozna odpoved :hm
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2014 19:24

Kód: Vybrat vše
kEd otvorim kontext menu na liste isteho programu, ktory zere vela CPU, zredukuje sa spotreba na 0%. Cize je to pre mna pohodlnejsie ako neustale zapinat a vypinat program.

Mno vidiš a jsme doma...Nechceš se naučit zaklady spravy OS raděj?Nechcíi byt neuctivy ale existuují jednoduši varinty pokud chceš přejit přes ulici než jet do maroka,koupit si osla,toho přepravit do evropy,naložit do auta - postavit před ulici,nasednout na něj a přejet na něm ulici.Přesně to ty chytraku dělaš a s chutí ti proto tvoje pitome poznamky vracím.Existuje cca 10000 způsobů ve win jak tehož dosahnout pohodlněj.
sděl proč aby bylo jasné že jenom neprudíš a že duvod proc to chces neni uplne nesmyslny.
Naposledy upravil oooooooooo dne 10. 7. 2014 19:26, celkově upraveno 1
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saruman 10. 7. 2014 19:26

mne sa zase zda, ze na taku banalitu tu nikdo nepozna odpoved :hm

Takú kokotinu potrebuješ len ty. Napíš do Microsoftu ;-)
saruman
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2014 19:29

Kličove slovo nastavení nadefinovaní podmínky a akce a nasledná automatizace teto čiností bez jakehokoliv dalšiho zasahu uživatele ještě k tazateli nedorazilo.Ale možná snad,někdy přiště v přištím životě ano.
Co takto najpr si riadne precitat text na, ktory odpovedas a este si za odpoved aj podakujes

BTW ne fakt si nemam ve zvyku za odpovědi děkovat,celkem jsou mně dokonce ukradene i hodnosti a ostatni kraviny,ale pokud u jednoho z X tisic přispěvků klikneš na mobilu jinam tak se ti to opravdu poněvadž nejsi přiliš bystrý mohlo takto jevit.
Naposledy upravil oooooooooo dne 10. 7. 2014 19:41, celkově upraveno 1
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod NeophyteX 10. 7. 2014 19:30

proto tvoje pitome poznamky vracím.Existuje cca 10000 způsobů ve win jak tehož dosahnout pohodlněj.

Moje poznamky boli myslene ako humor, takze tak to aj brat ;-)
Daj teda nejake sposoby ked je ich tolko, ale bez stahovania na to urcenych aplikacii, coz rozhodne pohodlnejsie pre mna nieje.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 7. 2014 19:59

.Bez stahovani aplikací - no namatkou mne napadá powershell a poněvadž ses prezentoval jako člověk který ví přesně co chce a ostatni tě obtěžuji nesmyslnymi odpovědmi tak to ber tak že jsem ti poradil.napřiklad powershell ktery je součast systemu umi i blbosti typu nadefinovaní priority procesu,umi prioritu procesu v čase snižovat ,snižovat a to zcela automatickyJe to pro tebe pohodlnější tak do toho...
Malej uryvek - variant je milion
$thread.Priority = "Lowest" Write-Host $thread.Priority $start = [DateTime]::Now Write-Host "[$start] Start"
Jde identifikovat cokoliv co žere vic než - nadefinuješ akci kterou požaduješ pokud žere vic než.
Ve win maš navic performance monitor,obecně tvuj požadavek že to chceš řešit v systemu misto task managerem kde je klikatko snižit prioritu pokud využiti je vyšši než - řekněme 90 procent je chvalyhodne a plně ho respektuji,takže jak na to viš a můžeš začit..
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 7. 2014 20:04

NeophyteX píše: programu, ktory zere vela CPU

IMHO to řešíš naprosto nesmyslně:
NeophyteX píše: Nastavenie windows context menu

Náročnému sw prostě přiděl přiměřené množství systémových prostředků, např. jen 1|2|4 CPU apod.
A samozřejmě nejnižší prioritu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Další stránka