Windows 7 vs Windows 8.1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 7. 2014 05:28

bespi píše:Je Win 8 / 8.1 radove rychlejsi nez Win7. Klidne se se mnou nebav, ale mam pocit ze ten kdo nezna principy fungovani Win 8/8.1 jsi ty. On ten rychlejsi start neni zpusoben hibernaci jadra, ta tomu jen trosku pomaha. Applikace startuji take rychleji, ty jsou podle tebe urcite taky nekde hibernovane, ze ?

takže co nam psal bespi....aplikace na w8 startuji rychleji - docela určitě konečně dodaš ten exaktní rozbor kde pujde srovnat systemy způsobem který jsem popsal já,pokud ne tak nechapu z čeho vycházíš,jsi schopen popřit sám sebe ve dvou přispěvcích
bespi píše:A to nemluvim o tom, ze Win7 trpi problemem postupneho zpomalovani zatimco u Win 8/8.1 k tomu prekvapive nedochazi.

tak jak je to trpí obecně tim problemem w7 a ty maš ono srovnani relevantní- stejnej soft,hardware,doba uživaní obou systemů?odpovím si sám nemáš...takže co vytrhávám z kontextu?
Vzapětí napišeš
Kód: Vybrat vše
Porovnani zpomalovani OS pri beznem provozu ti nikdo merit nebude, ono tezko jde pracovat na dvou strojich uplne stejne po dva roky a pak vydat srovnani. Kolik jsi videl porovnani zivotnosti napriklad VGA, SSD, ... za stejnych podminek. Taky to nikdo nedela, protoze to je nakladne a stejnak zpetne to uz nikoho moc nezajima. Kazdej to chce znat pro aktualni vyrobky, ne pro ty predesle a casto uz i nedostupne. Tj. srovnani Win7 vs Win8 by bylo hotove v dobe vydani Win9.

Nicmeně suvereně uvedls že WIN7 trpí ... jakožto obecna vlastnost- oprav to win7 trpí u tebe a bude to exaktnější,vypovidajicí hodnota obecná nula...O tom se bavím,napsat tento stav je u mne,neni to obecna ,fatalni neřešitelna vlastnost,nikdo to zpochybnovat nebude,paušalizovat je ale jina věc.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod Bespi_ 14. 7. 2014 09:34

oooooooooo:

1. Rozjel si tu OT o jedne funkci. Proc se o tom porad dohadujes. Nechapu. Dotaz byl zda je lepsi pro hry Win7 nebo Win8.1. Sice jsi doporucil Win7, ale z tvych prispevku vyplynulo ze pri nakupu nove licence je lepsi vzit Win 8 (8.1), coz ale popira tve doporuceni.

2. To ze ma Win8 pokrocilejsi prefetch a lepe vyuziva cache v RAM pro rychlejsi spousteni aplikaci je znamy fakt. Lze to poznat u PC s vetsim mnozstvim RAM a s klasickym HDD. U PC s SSD to pochopitelne nepoznas.

3. Win 8 i Win8.1 ma rychlejsi start a to i bez pouziti hibernace jadra. O tom snad take nikdo nepochybuje. Hibernace jadra start mirne zrychluje, ale zpusobuje obcas problemy, takze je v nekterych pripadech vypinana. Dalsim rozdilem je ze Win 8 (8.1) ma upravene predavani rizeni z UEFI, takze je mozne temer eliminovat casovy usek kdy se UEFI inicializuje, coz je vetsi uspora nez vlastni nabeh systemu, protoze u nekterych zakladnich desek trva i vic nez pul minuty nez predaji rizeni OS. Pri vlastnim startu OS je lepe vyuzivano vicejadrovych CPU. S Windows 8.1 Update 1 prisla dalsi zmena v podobe komprimovane oblasti s OS, tim se zvedne rychlost nacitani, ale mirne zvedne zatizeni CPU. Pomuze to hlavne u pomalejsich a malych SSD v tabletech.

4. To ze se Win7 postupne zpomaluji pozoruje snad kazdy, pravda je to mnohem lepsi nez u predchozich verzi Windows, ale i tak. Lze to sice zpomalit neinstalovanim zaplat a cistenim tempu a naprikad cache prohlizecu, event logu, atd., ale i tak postupne zpomaluje, jen to potom uz neni tak znat. Na SSD s rychlosti 550 MB/s si toho clovek nejspis ani nemusi vsimnout, ale na PC s 40MB/s HDD se to da pozorovat docela snadno. Mereni netreba pozna to i slepej.

5. Opravdu by me zajimalo zda povazujes zmenu hibernaci jadra za jedinou zmenu v systemu, ze se ji drzis vzdy zuby nechty ... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 7. 2014 09:48

Já bych ooooo interpretoval tak (a to je výjimka, většinou mám problém jeho textům porozumět), že kdo má W7, nemusí na W8/W8.1 přecházet, nic moc extra mu to nepřinese. Kdo však kupuje nový stolní počítač, je lepší vzít novější systém. Nevím, jestli ho chápu dobře, ale myslím, že to není kvůli tomu, že by byly W8/8.1 o tolik kvalitnější, ale bral bych to tak, že je hloupost kupovat s novým strojem morálně starší systém..

I když zase. Nám tady nepřísluší někomu něco vnucovat nebo přesvědčovat. Už ten název tématu dává tušit, že diskuze bude šťavnatá, když dojdou argumenty nebo když se nám nedaří druhou stranu o naši pravdě přesvědčit, přijdou na řadu osobní útoky, úrážky. Nejrozumněji se mi jeví přístup R34ktora, který radí W8.1 vyzkoušet a pak si vybrat toho pravého, stejně jako ve vztazích.

Brácha si na svůj nový počítač vybral také W7, vyhovují mu víc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 14. 7. 2014 09:56

Bespi_ píše:Big Muscle: psal jsem "On snad kazdy vyvojar ma instalovany stejne veci na PC ?". Opet dalsi co neumi cist. Laskave si precti poradne co jsem psal.

Přečetl jsem to pořádně a ty jsi psal:

"Pokud ma nekdo vyvojarsky stroj s hromadou doinstalovanych sluzeb a aplikaci tak proste nabiha dele nez nejake domaci PC ci kancelarsky stoj, kde jsou jen bezne uzivatelske veci a to at je tam jakykoliv OS. "

tak jsem pouze reagoval, že já mám vývojářský stroj s hromadou aplikací a služeb a systém pomaleji prostě nenabíhá. Všechny tvoje vzpomínané nevýhody Win7 tu prezentuje, jako "známý fakt", který ví každý a přitom jediný, kdo má ty problémy jsi ty. Když někdo argumentuje, že takové problémy nemá, tak jenom útočíš, že dotyčný neumí číst.

To ze ma Win8 pokrocilejsi prefetch a lepe vyuziva cache v RAM pro rychlejsi spousteni aplikaci je znamy fakt.

Mohl bys prosím poslat konkrétní odkaz na technický rozbor rozdílů/implementace prefetch/superfetch mezi Win7 a Win8?

To ze se Win7 postupne zpomaluji pozoruje snad kazdy

Opět opakuji, já nepozoruju nic :hm
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bespi_ 14. 7. 2014 10:13

dockalacek: S tim celkem souhlasim.

Big Muscle: Jaky mas stroj ze nepozorujes ? Predpokladam ze mas SSD. Pokud vezmene ze SSD ma rychlost cteni 550 MB/s a vezmeme pro lepsi porovnani HDD s rychlosti cteni 40MB/s tak nam vychazi ze HDD bude potrebovat 14 sekund na precteni tehoz jako SSD za 1 sekundu. Jenze SSD ma neporovnatelnou vyhodu i pri cteni malych souboru a nuloveho seeku. takze to co precte SSD za 1s s tim se muze HDD prat i nekolik minut. Takze pokud nekdo chce zjistovat zda se Windows casem zpomaluji tezko to muze delat na vykonnem stroji, ale naopak je nutne to sledovat na tech obycejnych. Stav je proste takovy jaky je.

Po peti letech NB na ktery se pouze instaluji zaplaty, pres interni funkce OS cisteni TEMP, atd, provadi defragmentace startuje cca trojnasobnou dobu oproti dobe kdy byl nainstalovat a predan uzivately. NB je v provozu prumerne 2 hodiny tydne, prevazne Word a brouzdani po netu. NB je deset let stary a jsou na nem 32bit Win7.
Podobne vysledky mam i na jinych PC. Vyzkouseno ze preinstalace to v takovych pripadech vrati temer na stejnou rychlost jako byla puvodne. Jiste zpomaleni tam je protoze proste zaplaty postupne naroky trochu zvysuji. U WinXP ten narust pozadavku za dobu jejich existence byl ohromny. To se nastesti uz neopakuje.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 7. 2014 11:39

Kód: Vybrat vše
Já bych ooooo interpretoval tak (a to je výjimka, většinou mám problém jeho textům porozumět), že kdo má W7, nemusí na W8/W8.1 přecházet, nic moc extra mu to nepřinese. Kdo však kupuje nový stolní počítač, je lepší vzít novější systém. Nevím, jestli ho chápu dobře, ale myslím, že to není kvůli tomu, že by byly W8/8.1 o tolik kvalitnější, ale bral bych to tak, že je hloupost kupovat s novým strojem morálně starší systém..

Co je nepochopitelneho na prostem a jednoduchem faktu - bespi vztahl věc ktera se mu děje na Windows 7 jako obecnou vlastnost W7.
Jasně uvedl že W8 maji vyhodu že toto se na nich neděje.
Nikde ale nikde at koukam jak koukam ovšem neuvedl že by měl s čim srovnavat aniž by to mělo vypovidajici hodnotu vyšší než nula.
Pokud toto už je nesrozumitelné tak opravdu asi bude nutno na tomto foru psat morzeovkou nebo esperantem - čista technicka poznamka.
Přirovnám - mám trabant a ten je uplně super.Měl jsem mercedes slk a za tři měsice mně odešla předovka,trabanty jsou super a slk maji ůděsný převodovky.V podstatě přesně toto bespi řekl.
No a pokud se diví bespi že jsem vypichůl jedni věc - ne nevypichl ,nesmyslů tam bylo víc ale tento byl do nebe volající.
Moralně zastaraly system je co?W7 versus W8 - no celkem jsem se zasmal - kočkopes navrhovanej aby MS se chytil na dotykovych zařizenich protože budoucnost a prachy nejsou v penězich za desktop PC a OS ale v malych matlatkacch v ruce kde MS je na tom katastrofalně tak prostě se snaži svoji zakladnu naučit na praci v určitym gui fakt nemůže byt moralně inovativní pro změnu,ne fakt ne.
Pořad čekam na jednu funkci - stači jedna jedina funkce ktera stoji za to aby člověk vytahl peněženku a zaplatil za danej OS.
Bohužel novinky okolo FS to nejsou,fastboot to není - obojí ma totiž problemy kvuli kterým si to jde s klidem odpustit a raději ruce pryč od danych funkcí,PS V5 o tom bych ja osobně uvažoval,potom je tam par věci co mně pro změnu chybí.
Koupit W8 s notasem jako OEM už předinstalpovaný - proč ne ,no co už člověk naděla,otazka zní - jste ochotni vytahnout penize z kapsy a system si koupit pokud mate W7 protože W8 maji něco kvuli čemu stoji v takovem připadě zaplatit?Pokud ano co to je_Tpo je jediny co pořad čekam at to někdo popiše a popiše versus w7.
U W7 vesrsus Vist nahodim kdykoliv dlouhou lajnu včetně popisu a včetně toho dana funkce pro windows vista neexistovala.Zde se uvadí dvě vlastnosti a future furt dokola - jedna je spiš problem než pomoc a druhe jsem si tak nějak nevšiml že by vůbec existovala.
Důvod proč mantra - pozoruji to na více strojich je absolutně irelevantni u některych osob.
Věc co se děje na jakemkoliv stroji ktery ma v rukach a spravuje vydava za vlastnost systemu.že se to neděje nikomu jinemu - mimo jednoho dalšiho neštastnika,to je malý,zabnedbatelný detail
viewtopic.php?f=1864&t=1216047
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 7. 2014 12:00

Pokud mám uvést hmatatelnou výhodu W8.1, je to cena retailového balení. Krabice obsahuje obě verze (32-bit i 64-bit) a umožňuje přenos na jiné PC. Nyní koupená licence HW nepochybně přežije. Navíc je tu velká pravděpodobnost, že upgrade na W9 bude zdarma, nebo za mírný poplatek.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 14. 7. 2014 12:03

Bespi_ píše:Big Muscle: Jaky mas stroj ze nepozorujes ? Predpokladam ze mas SSD. Pokud vezmene ze SSD ma rychlost cteni 550 MB/s a vezmeme pro lepsi porovnani HDD s rychlosti cteni 40MB/s tak nam vychazi ze HDD bude potrebovat 14 sekund na precteni tehoz jako SSD za 1 sekundu. Jenze SSD ma neporovnatelnou vyhodu i pri cteni malych souboru a nuloveho seeku. takze to co precte SSD za 1s s tim se muze HDD prat i nekolik minut. Takze pokud nekdo chce zjistovat zda se Windows casem zpomaluji tezko to muze delat na vykonnem stroji, ale naopak je nutne to sledovat na tech obycejnych. Stav je proste takovy jaky je.

Když vezmu třeba pracovní stroj, tak žádná špička - Core2Duo E8400, 4 GB RAM, 1 TB HDD, Win7 64-bit nainstalované v roce 2010. Desítky softwaru (vše 100% legální), když budu počítat i drobné utilitky, tak možná i stovky. Žádné viditelné zpomalení za tu dobu, bootování pár sekund (cca to bude 15s)... v čem je problém, že ty se nějakou neexistující chybu snažíš prezentovat jako známou chybu Win7 a teď najednou se začneš vymlouvat, že ta chyba se projeví jenom pokud nemáš výkonný stroj. Je jasné, že ani ty sám nevíš, jestli taková chyba existuje, ale prostě jsi musel trollovat, abys vyzdvihnul Win8 a ponížil Win7.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 7. 2014 12:11

Boot W7 za 15s na klasickém disku? Tomu se zdráhám uvěřit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 14. 7. 2014 12:18

r34ktor: To uz jsem psal (to s tou vyhodnejsi licenci).

Big Muscle: Sorry ale uz pouha matematika rika kolik dat lze maximalne nacist z klasickeho HDD maximalne, takze 15s u me konfigurace nejde ani ve snu. Zvlast kdyz se musi zapocitat seek a male soubory. Ne kazda aplikace/utilita startuje pri startu systemu atd. Jsou aplikace ktere maji na start OS velky vliv a takove ktere zadny. Porovnavani startu ruznych PC se zcela odlisnym SW nema smysl. Ja nemluvim o zadne chybe OS. Tohle je cista matematika.

Na PC v praci za 15s nestihne ani predat BIOS rizeni OS. Takze tezko muze za tu dobu nabehnout i OS. Nehlede na to ze 4GB mam zaplnene hned po startu. Proc u tebe je start rychly a u me to startuje dele zvlast je tedy uz v zakladu jasne zvlast kdyz to nabiha z disku se 160GB plotnama.
Naposledy upravil Bespi_ dne 14. 7. 2014 12:22, celkově upraveno 1
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod doctorx 14. 7. 2014 12:19

s tou rychlosti bootovani to bude asi slusny apryl, na mem ssd disku w7 startuji dobrych 30s (samozrejne to pocitam az od boot managera) , pochybuji ze na tocicim to bude lepsi 8-D ,
za to mint17 mi na ssd disku startuje 7s . (oba systemy bezi na lenovo X201 , i5 , 4G ram , 60GB ssd )
V tom mamlaSSoidnim systemu je proste neco spatne .

akt w7 , nebo w8 , oba tyto radoby systemy stoji za backoru , W8 kor , mozna jadro je lepsi , ale GUI stoji na vyliz ..d.. , jelikoz je to ale svazano dohromady , degraduje to cely system primo do riti
Naposledy upravil doctorx dne 14. 7. 2014 12:34, celkově upraveno 1
doctorx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Big Muscle 14. 7. 2014 12:33

Bespi_ píše:Big Muscle: Sorry ale uz pouha matematika rika kolik dat lze maximalne nacist z klasickeho HDD maximalne, takze 15s u me konfigurace nejde ani ve snu. Zvlast kdyz se musi zapocitat seek a male soubory. Ne kazda aplikace/utilita startuje pri startu systemu atd. Jsou aplikace ktere maji na start OS velky vliv a takove ktere zadny. Porovnavani startu ruznych PC se zcela odlisnym SW nema smysl. Ja nemluvim o zadne chybe OS. Tohle je cista matematika

Dobu počítám od tý doby, co se zobrazí logo Win do doby než můžu zadat heslo. Od zadání hesla do tý doby než můžu plně pracovat na ploše, to může trvat cca dalších 10 sekund. Až zítra pustím znovu PC, tak to schválně změřím na vteřinu přesně. A zkusím to změřit i doma na SSD, tam jsem to neměřil nikdy.

Ale jak už jsem psal, kde je problém. Ono totiž nejde ani o to, jestli ten systém naběhne za 15 nebo 40 sekund, ale o to, že tobě to nabíhá 2 minuty a prezentuješ to jako vlastnost Win7 a vyzdvihuješ, že Win8 tím netrpí. Přitom, jak jsi pak sám kolikrát podotknul, tak to v reálu není možné porovnávat.
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod doctorx 14. 7. 2014 12:36

pocitas to spatne , pocita se to od toho , kdy boot manager zacne spoustet system ,
pokud bych to pocital stejne jako ty , minit17 mi nabiha 1-2s , a nebo klidne i 0s 8-D
doctorx
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků