Windows 7 vs Windows 8.1

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Joker9 10. 7. 2014 18:57

Ahojte,
takže na začátek se chci kdyžtak omluvit jestli jsem dal toto téma do špatné kategorie. :)
A teď už k věci.
Budu pořizovat nové herní PC, ale nemůžu se rozhodnout jestli si do něj dám Windows 7 - Home premium (64-bit) nebo Windows 8.1 (64-bit).
Tak bych se vás chtěl zeptat, co si o nich myslíte (klady, zápory) a který by jste mě teda doporučili.

Děkuji za odpověď :)
Joker9
Junior

Odeslat příspěvekod tairikuokami 10. 7. 2014 20:08

Tak s novym PC je lepsi brat rovnou 8.1, o rok je tu 9 a upgrade z 8 bude urcite levnejsi. Ja osobne bych bral 7, jelikoz 8 pouzivam 3 roky a na 7 zdaleka nema, co se vykonu ani kompatibility aplikaci a her tyce.
tairikuokami
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terminator3 11. 7. 2014 06:39

Samozrejme 8.1, není vůbec nad čím přemýšlet. ..
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 09:12

Pokud ma jit o tiche PC, pak Windows 7 a desku se Z87 chipsetem od Gigabyte, nebo MSI. Pokud nema, tak je to jedno, jak deska, tak system.

Podle toho, jak se ptas, bych Te videl na dotaz v sekci PC sestavy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 09:16

Proc urcite W8.1? Chtel bych slyset padne argumenty ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJezevec 11. 7. 2014 09:17

Python.p píše:Proc urcite W8.1? Chtel bych slyset padne argumenty ;)


Zkuste si na tom pracovat. A dobrovolně skočíte z wokna.

Momentálně je 8.1 odpad. Možná se to časem změní, ale dnes rozhodně nebrat.
Rozhodně Win 7.
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 09:28

Nepochopeno. Jiste ze W7
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 11. 7. 2014 09:50

Mám visty 32b a na novém NT w8 64b - skoušel jsem i 8.1 v něčem jsou lepší jak 8 ale některé hry mě na 8.1 vubec nefungují, na 8 jedou.

A mám i pár starších her které nejdou i na w8.

Takže kdo hraje hry měl by tam mít spíš w7 pro které určitě hry jsou, protože pro w8.x budou snad pouze nejnovější hry a to kdoví jestli.

Takže pro herní mašinu určitě w7, teď jde ještě o to zda 32 či 64b většina her je stejně 32b takže možná w7 32b :-)

Samozřejmě pokud by to nebyla herní mašina tak bych doporučil nejnovější windows (dnes 8.1) 64b.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bespi_ 11. 7. 2014 09:56

Rozhodne Win 8.1 . Zadny duvod proc tam davat stary system kteremu konci hlavni faze podpory neni. Navic existuje sance ze z Win 8/8.1 bude upgrade na Win9 zdarma.

http://store.steampowered.com/hwsurvey - Win 8/8.1 ma u hracu zastoupeni pres 26% a stale roste Windows 7 naopak u hracu klesa.

soban: Nektere hry opravdu nejdou ale je jich malo. Legalne porizene hry s aktualizacema nemaji problem, pripadne je potreba jen neco poladit.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 10:09

Hlavni faze podpory? Zkuste se zamyslet nad tim, co pisete. Pro 99% lidi "hlavni" faze podpory skoncila pred tremi mesici XPckum. Nazyvat konec bezplatne podpory pro KRABICOVE zakazniky "koncem hlavni podpory" bych si osobne netroufal ani ve snu. OEM, coz je 99% sestav co pres forum projdou, se ta "Tvoje hlavni" podpora ani NIKDY netykala. Zda neco nejak nazyva umysle Microsoft, aby zakazniky zmatl a dotlacil k nakupu noveho OS, to jde uplne mimo mne.



Jedina pro hrace mozna trochu dulezita vlastnost, kterou mozna W7 nedostanou, bude DirectX 12. Ale verte mi, ze to TED nikoho nemusi trapit. Ony totiz i prichazejici nove GTX8xx a Radeony R9 3xx budou co do HW funkci DX11-ONLY karty. Tim chci rict, ze do plneho rozsireni, a dost mozna i do prichodu DX12 bude ukoncena tahle "hlavni" faze podpory mozna uz i pro Windows 8.x.

Ja osobne vesteckou kouli na stole nemam - pokud Vy ano, samozrejme to celou situaci meni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2014 10:10

Az skonci podpora bude na case to resit...

Win 8(.1) nemaji nic navic a nic super cuper.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 7. 2014 10:14

Jen tak BTW, Windows 7 ma (ze vsech verzi Windows) PODLE STEAMU podil 64,83% ... tady moc neni co resit.

Vice viz: http://store.steampowered.com/hwsurvey/ (+ trocha zakladoskolske matematiky)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 11. 7. 2014 10:21

"..Navic existuje sance ze z Win 8/8.1 bude upgrade na Win9 zdarma..."
Nekdo na PC dela, a nekdo pouze instaluje nove a nove verze.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joker9 11. 7. 2014 10:24

OK, díky za rady. Rozhodl jsem se, že vemu Windows 7 64-bit.
Joker9
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 11. 7. 2014 10:35

JJezevec píše:
Python.p píše:Proc urcite W8.1? Chtel bych slyset padne argumenty ;)


Zkuste si na tom pracovat. A dobrovolně skočíte z wokna.

Momentálně je 8.1 odpad. Možná se to časem změní, ale dnes rozhodně nebrat.
Rozhodně Win 7.

Šíříte tady absolutní bludy a nesmysly. Z hlediska práce se to neliší od W7. Neříkám, že josu W7 špatné, ale nejsou lepší než 8.1.

Python.p píše:Az skonci podpora bude na case to resit...

Win 8(.1) nemaji nic navic a nic super cuper.

Už jem za ten ultrarychlý start systému ty W8.1 stojí za koupi místo W7..
Naposledy upravil Terminator3 dne 11. 7. 2014 10:37, celkově upraveno 1
Škoda Fabia II Combi 4x2 R3 12V
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků