USB 3.0 - po restartovani PC USB neexistuji

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 11. 2014 21:44

Technická chyba:
Yang15 píše: nemel jsem tolik casu vypletat zdroj z case.

Takhle se instaluje a zahořuje PC, dokud nefunguje bezvadně:
r34ktor píše: zprovoznil mimo case

včetně instalace, konfigurace a optimalizace primárního OS.
Teprve poté se může montovat do bedny.
Btw:
Zdroj nemá dostatečnou výkonnostní rezervu.
Otestuj hw sestavu s jiným zdrojem.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 11. 2014 21:50

Yang15 píše:desku staci normalne polozit na stul? nebo musi pod ni neco byt?


Ideálně položit na antistatickou podložku. Pokud je stůl ze dřeva / dřevotřísky, tak teoreticky nemusíš použít nic, nicméně bacha na statickou elektřinu (použít uzemňovač).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 11. 2014 21:51

Yang15 píše:a nevis, jak je mozne, ze ty USB 3 jsou propojene s temi ve predu? vzdyt by mely byt oddelene ne?

Záleží na návrhu desky - některé mají ochranu separátně pro každý port, některé společné pro více portů.

Yang15 píše:a hlavne, ty usb po zapnuti PC, funguji perfektne, stabilne, když dám restart, tak zmizi. Kdyby tam byl chybný spoj, tak bych musel s PC hybnout, nebo zmenit neceho pozici.. ale PC stale stoji, pri zapnuti funguji, pri restartu neexistuji. po vypnuti a zapnuti funguji a pri restartu zase neexistuji. Co by mohl tedy zpusobovat restart? vzdyt restart je "skoro" rychle vyp/zap ne? jaky by to mohlo mit vliv na vsechny usb 3?

Mě to přijde jako aktivace funkce ochrany portů. Něco port přetíží (zkrat v konektoru, připojené vadné zařízení ap.) a ochrana všechny odstaví. Vypnutí a opětovné zapnutí PC resetuje pojistku, takže porty začnou fungovat, ale problém se opakuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 11. 2014 21:56

Že po vypnutí PC to funguje na 100% a při rebootu nefunguje?

Pak je to jednoduché prostě OS něco zapíše do konfiguračních registrů na MB a protože je to pořád pod proudem při rebootu tak to tam zůstane a OS už to neumí vrátit!

Přední USB jsou propojené většinou kablíkem :-) a USB čip na MB obsluhuje víc USB takže jak se do jeho nastavení zapíše nějaká blbost co ho znefunkční tak nebudou funkční všechny USB které jsou k němu připojené.

A k CZC PC bych si tam skládat nenechal, ale originál díly když jsou originál zabalené proč ne.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 9. 11. 2014 21:57

Milanr1 píše:Zdroj nemá dostatečnou výkonnostní rezervu.


jakto? bylo mi propocteno, že rezervy má právě dost. Při predchozích 2 deskách jsem měl zdroj http://www.czc.cz/zdroj-seasonic-ssp-550rt-80-gold-550w/118315/produkt
jelikož byly porad chyby, radeji jsem ho vymenil za kvalitnejsi. puvodne jsem mel mit Corsair 650W http://www.czc.cz/corsair-cs650m-650w/141136/produkt ale jelikož nebyl skladem, vzal jsem Seasonic. (ktery byl doporucen jako alternativa)..
Jsem totiz z Liberce a kvuli PC jsem musel jet už 2x do Prahy, aby se vse vyresilo na miste. Protože PC jsem koupil 28.8. a měsíc a pul od koupě jsem si ho s CZC přeposílal, jelikož jsem to koupil na firmu, nemel jsem naroz na odstoupeni od smlouvy. Pak se me ujala Praha a zacalo se to lepe resit. Ale jak vidite, tak i po trech výmenach to stále neni ono.


Stul mam dreveny (naka ta deska).
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod feartohell 9. 11. 2014 22:05

Pritom je to tak jednoduche... mas po treti jina streva a stale stejnou chybu ? tak to asi nebude temi strevy ani OS! Musis najit soucast tve sestavy ktera je spolecna pro vsechny 3 situace. Osobne bych to typoval na nejake smejdske usb zarizeni ktere ti crashuje USB radic (Levny HUB, USB HUB v case, etc)!
Proste vyndej MB z case at eliminujeme chybu montaze a pripoj jen PSU, GPU, HDD a Klavesnici (pri nejlepsim jinou nez normalne pouzivas) ... je vice nez jiste ze vse pojede OK... pak stylem pokus/omyl vyzkousej pri jake konfiguraci ti USB radic lehne na zadek...
feartohell
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 11. 2014 22:09

Řeknu to asi takhle,

tazatel dostal od CZC 3 různé PC. Ta původní sestava, která byla imho nejlepší byla několikrát v servise a servisním technikům JELA v podstatě VŽDY. Přesto vyměnili CPU (vadný CPU, to je ale "štěstí" co;-). Pak něco remcali a nasadili jinou desku, jiný CPU. Opět vadná, nyní deska (u té jediné si jsem jist závadou, protože danou závadu jsem poznal a u Gigabyte je vcelku běžná).
Následně jsme zvolili ROBUSTNÍ AMD (dokonce ve schodě s CZC techniky, kteří jinak tazatele dost klínovali). Dokonce jsem navrhnul výměnu SSP-550RT za CS650M (doufám) kvůli virtuální zemi, kterou SSP-550RT nemá. Závada byl microsutterning ve hrách, který se však ukázal být klasickou kolizí ovladačů (microsuttering v Chrome opravdu nelze přičítat procesoru), neb čipset byl instalován jako poslední a nikoliv jako první.
Po reinstalaci přišly opět USB porty.

Podtrženo sečteno, u tazatele STRAŠÍ.

Jako zkušený Krotitel duchů už měsíc nabízím možnost za necelou tisícovku provést vymítání osobně. Zdá se, však, že tazatel má dobrodružství DoDo rád.

Toto píši proto, aby se někteří zdejší "experti" neotírali o cernakuse. Za duchy xeon, AMD a v podstatě ani tazatel nemůže. Je třeba je pouze identifikovat a vyhnat. :-D

PS:
Reaktor je na správné stopě, ale ještě na to nekápnul ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yang15 9. 11. 2014 22:11

r34ktor píše:Mě to přijde jako aktivace funkce ochrany portů. Něco port přetíží (zkrat v konektoru, připojené vadné zařízení ap.) a ochrana všechny odstaví. Vypnutí a opětovné zapnutí PC resetuje pojistku, takže porty začnou fungovat, ale problém se opakuje.


napíšu seznam, co vše mám připojené v USB.
1) klávesnice MadCatz V7 (2x USB)
2) myš Genius Gila
3) digital opticky audio
4) 2x usb hub v monitorech
5) v monitoru mam novou AXAGO čtečku karet
---
6) v jedom monitoru mam jeste predpripraveny kabel pro fotak.

tot vse, co mam v USB
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 11. 2014 22:12

edit:
feartohell je o další kousek blíže. ;-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 11. 2014 22:21

Připojená externí zařízení v USB jsi měl sdělit už v úvodním dotazu.
Jinak každý předpokládá, že je při testování problematických funkcí USB připojená nanejvýš USB klávesnice a myš.
Co s tím?
Při restartu všechna zařízení v USB portech odpoj.
Zapojuj postupně dle potřeby.
Výsledek?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 9. 11. 2014 22:36

takže vypnul jsem PC a nechal jsem zapojene pouze mys, klavesnici (1x USB) a monitor pres DVI a miniDisplay port

1) po zapnuti -> usb jdou
2) restart -> usb jdou
3) restart a na prihlasovaci obrazovce jeste znovu restart -> USB nejdou
4) restart -> USB nejdou.
5) vypnutí na 4 minuty -> usb jdou
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 11. 2014 22:45

Přepětí / podpětí na zásuvce? I když si ne zrovna moc dobře dovedu představit, že by to kvůli tomu odsrával zrovna USB řadič.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 11. 2014 22:46

Vytáhl jsi i USB 3.0 kabel vedoucí k čelním konektorům uvnitř skříně? Máš k dipozici PS/2 klávesnici?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yang15 9. 11. 2014 22:50

nn, vytahl jsem jel externi zarizeni.
Klavesnici s PS/2 nemam :(

ale zase klavesnici a mys jsem jiz pouzival na PC pred touto koupí. stavel jsem ho v roce 2011 a prodal letos v srpnul, hned po prodeji jsem koupil tento PC.Tam na tom jsem nemel vubec zadne problemy s funkcnosti. a co se tyce zasuvek, pribyl monitor, PC je se zdrojem stejny. Zadny spotrebic už navic nepribyl.

V týdnu asi přijede cernakus, tak dám pak vedět, jak jsme dopadli.
Yang15
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 11. 2014 09:09

Yang15 píše:1) po zapnuti -> usb jdou
2) restart -> usb jdou
3) restart a na prihlasovaci obrazovce jeste znovu restart -> USB nejdou
4) restart -> USB nejdou.
5) vypnutí na 4 minuty -> usb jdou

=> má pravdu kolega:
feartohell píše:smejdske usb zarizeni ktere ti crashuje USB radic

Co s tím?
Dopadnout pachatele, popadnout a vyhodit do sběrného dvora.
Btw:
Předpokládám, že jsi poslechl rady kolegů a vše testuješ na stole v minimální konfiguraci (stačí nějaký starší levný VGA) a s jiným výkonným zdrojem.
Zároveň prověř teploty chipsetu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků