Operační systém nerozpoznal vymazání složky

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kasy 30. 12. 2014 14:05

Miroslav Pragl - System restore mám zakázaný a po nějaké době mažu i zálohy Windows update. Mám SSD disk a mojí snahou je zapisovat na něj jen to nejnutnější. Občas dělám bitovou kopii systému. To jen na okraj, na mém počítači mám vše v pořádku.

Miliness - Velikost složek se dá dobře zjistit i v TotalCommanderu pomocí funkce "Náhled". To používám. Ale tady složka po vymazání zmizela, ale místo na disku, které zabírala, se neuvolnilo.
kasy
Junior

Odeslat příspěvekod akira.uzai 30. 12. 2014 14:27

MiliNess píše:A proč by na ploše nemělo nic být?
Mě nezajímá jestli si někdo myslí, že je to správně nebo není.
Zajímá mě důvod podložený fakty, proč by tam nic nemělo být.
Proč je to tedy špatně?

a) data na ploše jsou špatně přístupná, protože plocha je zahrabána v několika podadresářích a navíc v systému je několik ploch podle různých účtů

b) a HLAVNĚ data patří do nějakého systému adresářů a ideálně i nějakého logického pojmenování aby uživatel neměl v počítači bordel a soubory jednoduše našel, také to usnadňuje zálohování, vypalování předávání dokumentů a souborů

c) estetické hledisko, ploch zabordelařená ikonami a soubory je šeredná na pohled
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 30. 12. 2014 14:38

[OT]
Microsoft na plochu nedoporucuje nic davat, ale nezakazuje to, protoze hodne lidi by se pres to nedokazalo prenest.

Kazdopadne pocet polozek (a jejich velikost) na plose ma vliv na rychlost OS. Neresme proc. To je jedno, ale vliv to ma.
[/OT]
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod MiliNess 30. 12. 2014 16:51

kasy: Ta složka Desktop má stále stejnou velikost?
Zkus se ve výpisu příkazu dir /x %USERPROFILE%\Desktop
podívat, zda tam tu složku nenajdeš.

akira.uzai: Ale to jsou pořád jen tvé pocity, ne fakta.

a) stejně tak, jako můžou být (a budou) zahrabána v jiném umístění, které si uživatel vytvoří, dle vašich doporučení. Navíc jsem za ty roky používání našel takovou vychytávku, která se jmenuje hard link.

b) k datům na ploše se běžným uživatelům přistupuje nejsnadněji, proto je tam také většinou dávají.

c) i velké množství ikon a složek na ploše, může mít tvůj systém a uživatel se v něm může snadno vyznat. Záleží na mentálních schopnostech uživatele. Méně zdatní samozřejmě potřebují perfektní pořádek, aby svá data byli schopni nalézt.

Bespi_: Tak to se ti omlouvám. Já měl za to, že MS vždy upřednostňoval ukládání dat uživatele do profilové složky, už kvůli zamezení přístupu k datům, dalším uživatelem.
Můžeš mě nasměrovat na tu stránku Microsoftu, kde to tvrdí?

Já jsem našel jen toto:
Plocha je hlavní oblast obrazovky, která se zobrazí po zapnutí počítače a přihlášení k systému Windows. Slouží jako plocha pro práci, podobně jako deska pracovního stolu. Když otevřete programy nebo složky, zobrazí se na ploše. Na plochu můžete také umisťovat například soubory nebo složky a libovolně je uspořádat.
Hardwarová nezávislost znamená, že to neběží na žádném počítači.
MiliNess
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Juwa2 30. 12. 2014 17:29

Domnívám se, že udělat si přehled o VŠECH souborech a složkách na celém disku, jejich počtu, kolik zabírají místa atd. není pro běžného uživatele nic světoborného, aby se to muselo takto sáhodlouze řešit! Slouží k tomu bambilion běžně dostupných aplikací (FolderSizes, JDiskReport, WinDirStat....). Proto bych doporučil tazateli, jestliže nezvládne ani takovou základní věc, aby PC urychleně předal někomu zkušenějšímu. A o počítače druhých osob už se raději nezajímal vůbec....
Juwa2
Junior

Předchozí stránka