BSOD UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME, poté missing operating system

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hans99 4. 10. 2015 17:57

Zdravím pánové,
dostal se mi od švagrové do rukou netbook Acer Aspire 1810TZ (Win7 HOME, 64bit), kde hned po nabíhání systému probleskla BSOD s již zmíněným parametrem, spadlo to před BIOS (nějaký INSYTE H20) a takhle pořád dokola, několikrát se to opakovalo a pak vyskočilo missing opetaing system.
Kuchnul jsem HDD (Hitachi), připojil ke kompu, ten ho projel chkdsk, nic nenašel, disk se normálně načetl, zkusil jsem teda nabootovat z tohoto HDD, ale i v mém kompu vyskočilo missing OS.
Zazálohoval jsem jí data, přeinstaloval Win, v mém kompu normálně v klidu najel systém, ale jakmile jsem HDD vrátil do netbooku, tak zase vyskočila hláška missing OS.
Existuje něco, co by netbook ještě zachránilo nebo je už v Pánu?
Díky.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:20

Jde nabotovat z jiného media USB a pod...

Co bios reset?

Jinak ještě co rozebrat a odpojit baterku co napájí RTC a BIOS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lubokubo76 4. 10. 2015 18:37

preinštaloval si W7 na inom PC? Takto to predsa s5 v netbooku nepôjde. Preinštaluj to na netbooku, popr. HDD ešte na PC spusť HDtune na test rýchlosti a scan povrchu
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Hans99 4. 10. 2015 18:38

Zkoušel jsem z USB nabootovat Hirens, zpočátku to šlo, ale jakmile přestal brát HDD, tak i u USB začalo vyskakovat oblíbené missing OS.
Ta baterka bývá u noťasů přístupná?
Zkusím ji najít, ten BIOS je teda řádně osekaný, prakticky žádná možnost nastavení.
Ale určo díííík za reakci.

Jojo, instaloval jsem v jiném pc, nemám tušení, jak bych to tam přes ten netbook dostal.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2015 18:57

Baterka není přístupná, skolaboval taky nějaký NT s atomem tak že vůbec nereagoval, musel jsem ho rozebrat do šroubku a baterku odpojit a najednou naběhl, nastavil bios a zatím běhá - proč to udělal nevím.

Prostě HDD vrátit po testu zda je HDD OK v jiném PC.

Nabotovat z USB a nainstalovat na HDD.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hans99 4. 10. 2015 19:08

Ten HDTune je dostačující nebo mám někde schrastit HDTune Pro popřípadě to projet v něčem jiném? V čem tedy?
To jsem teda netušil, že se s tím budu takhle prcat.
Každopádně díky moc.

EDIT
Takže jsem se přes kombinaci Alt+F10 dostal do Acer eRecovery Managment, kde jsem dal "Úplně obnovit systém do výchozího nastavení z výroby", čili vše vymazáno a já mám čitý HDD, ale jakmile chci nabootovat z USB, tak missing OS.
Ještě jsem to zkoušel přes Atheros boot agent, chvíli něco chroupal z netu, pak vyhodil hlášku No boot filename received a opět oblíbené missing OS.
Tak už vážně nevím, co vy?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod enzo2k 26. 10. 2015 00:06

stiahni si z netu sea tools, je zadara.ten ti to otestuje poriadne
enzo2k
Kolemjdoucí