Jak se vzdáleně připojit k PC?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 10:30

Potřebuji se vzdáleně připojovat k PC v práci, předem říkám že je na firemní síti samozřejmě s interní IP. Zatím jsem přemýšlel nebo zkoušel řešení:

1) Remote desktop - nebude fungovat, nemám externí IP
2) Teamviewer - aktuálně používám a funguje. ALE. Potřebuji aby na PC NEbylo vidět co dělám, což T.V. sice umí ale divně. Při zapnutí funkce "black screen" to zapne Windows basic color scheme a pak se mi divně vykreslují programy a ve výsledku s tím nejde dělat. Pokud black screen vypnu vše funguje skvěle akorát je vidět co dělám a to nechci.
3) LogMeIn - spousta návodů odkazuje na toto, akorát za týden z toho bude placený SW tedy opět na prdlačku.
4) VNC - samo o sobě nijak neobchází (co jsem koukal na návody) připojení do interní sítě, tedy jsem na tom stejném jako s RD tedy nefunguje.

Co dál? Existuje nějaký další ovládací sw zadarmo? Případně jak propojit PC v interní síti tak aby ho viděl třeba klasický RD?
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 10. 2015 10:43

Že přímo na tom firemním počítači nemáš veřejnou IP-adresu, by až tak nevadilo. Na firemním routeru veřejná IP náhodou není?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 10:49

Tak samozřejmě že někde nějaká externí IP je. K čemu mu to je když nemám šanci řešit jakýkoliv portforward?
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 20. 10. 2015 11:06

pokud jde o pripojeni do prace, tak imho jediny spravny reseni je zaridit si u IT oddeleni VPN pristup do firemni site a pak uz nebude problem
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 10. 2015 12:16

Vypni si v praci monitor ak nechces aby sa niekto pozeral. Ak to robis so suhlasom IT oddelenia, tak by v tom nemal byt problem.
Existuje RD hack pre tento ucel do desktopovych MS OS. To bohuzial zneplatni legalitu OS.
Potom ostava uz jedine serverovy OS, kde tato vec funguje tak ako potrebujes.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 12:26

Vy si to furt představujete jako firmu o 50 lidech kde IT je týpek ve vedlejších dveřích. Tohle je barák kde jsou tisíce lidí a IT oddělení vůbec nijak nesouvisí s mým zaměstnavatelem který je úplně někde jinde.

Problém prostě potřebuju vyřešit sám.
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 20. 10. 2015 12:32

Ja si to predstavuju jako firmu o nekolika tisicich zamestnancu. Tam se neautorizovany pristup zvenci do site obvykle ohodnocuje (v lepsim pripade) vaznym varovanim ze strany personalniho oddeleni.

Zvlast pozadavek "Potřebuji aby na PC NEbylo vidět co dělám" v kazdem administratorovi spusti varovne poplachy.

Mozna, ze mistni IT oddeleni nesouvisi s tim, co delas a kde je tvuj zamestnavatel. Ale skoro urcite odpovidaji za provoz a bezpecnost site, ke ktere je v praci tve PC pripojeno.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 12:40

Zase kupa moralistických keců. Potřeboval jsem radu a ne školení bezpečnosti. Na PC dělám (a můžu dělat) vzdáleně úplně to samý jako když u něj sedím. Nejde o žádný neautorizovaný přístup zvenčí neboť přistupuju do svého PC. Bezpečnost sítě je vyřešena a na síti nastavena. A pokud se lze na PC připojit zvenku je to zjevně povolená činnost.

Ještě poznámka - dnes samozřejmě není problém píchnout do počítače USB modem a připojit se na něj odkudkoliv z celé planety a nějaký admin pozná naprosto kulový že jsem se tam připojil. Adminova práce je sřežit interní síť a servery v ní ne můj soukromý počítač. Nic proti myslícím bezpečákům ale co já potkal tak to zatím byli nevzdělaní kokoti co si mysleli že nesmyslnými opatřeními zajistí bezpečnost ve firmě.

Ještě nějaký zbytečný rady nebo nějaká co mi pomůže?
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2015 13:00

tady bude kazda rada draha
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 20. 10. 2015 13:13

Radu jsi dostal uz davno:

"pokud jde o pripojeni do prace, tak imho jediny spravny reseni je zaridit si u IT oddeleni VPN pristup do firemni site a pak uz nebude problem"

Lepsi rada neni.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 13:16

Přiznejte že lepší radu neumíte. Už jednou jsem vysvětlil že IT oddělení baráku v kterým sedím se mnou nemá vůbec nic společnýho a samozřejmě mi nebude cokoliv zařizovat.

OK, tak co když dotaz změním na "mám ADSL připojení s interní IP adresou a potřebuju se připojit na PC doma". Pak mi poradíte co?
bigboban
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 10. 2015 13:17

Jak přistupuješ do svého PC? Nepřistupuješ do svého PC ale do toho který ti zaměstnavatel zapůjčil.

A i kdyby to byl tvůj PC přistupuješ tam přes nějakou cizí síť tak bys přístup měl s tím kdo se o tu síť stará probrat, obzvláště jak potřebuješ veřejnou IP či přesměrovat porty.

Jinak pokud to chceš řešit externím modemem tak si to tak vyřeš a neotravuj nás.

My těžko můžeme zařídit přesměrování portů nebo veřejnou IP.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2015 13:22

Neporadime ti nic lepsi nez si zaridit VPN nebo port forwarding na remote desktop
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xsys 20. 10. 2015 13:25

Zkus kontaktovat podporu TWieveru, jsou dost vstřícní
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod bigboban 20. 10. 2015 13:27

soban píše:Jak přistupuješ do svého PC? Nepřistupuješ do svého PC ale do toho který ti zaměstnavatel zapůjčil.

A i kdyby to byl tvůj PC přistupuješ tam přes nějakou cizí síť tak bys přístup měl s tím kdo se o tu síť stará probrat, obzvláště jak potřebuješ veřejnou IP či přesměrovat porty.

Jinak pokud to chceš řešit externím modemem tak si to tak vyřeš a neotravuj nás.

My těžko můžeme zařídit přesměrování portů nebo veřejnou IP.

Přiznej že nemáš tušení o službách jako LogMeIn. Jinak by si nepsal blbosti jako "My těžko můžeme zařídit přesměrování portů nebo veřejnou IP".

-- 20. 10. 2015 13:28 --

karlos00x píše:Neporadime ti nic lepsi nez si zaridit VPN nebo port forwarding na remote desktop

A ano - to znamená "nic lepšího neznáme". A když neznáte tak nevím proč odpovídáte blbosti místo abyste mlčeli.
bigboban
Junior

Další stránka