Složka Data Aplikací je v PC asi 30x za sebou

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slatored 7. 12. 2015 11:52

Dobrý den,
pustil jsem IObit Malware Fighter a divil se, proč už to trvá asi 2 hod. Pak jsem si všiml, že SW prohledává Složku Users/All Users a pak následují snad 30x zasebou Data Aplikací/Data Aplikací /Data Aplikací atd atd.
To je asi špatně ne?
Zajímalo by mě, proč se to asi stalo, abych se tomu po reinstalaci W7 vyhnul.
Uměl by mi někdo pls poradit?
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 7. 12. 2015 12:30

Rychle ten kram vyhodit a stahnout MBAM.
mople71
Taťka moderátor

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 12. 2015 17:08

Mate v počítači nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Použite softvér AdwCleaner. Všetko čo nájde odstrániť.

3. Odvírujte počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/.
Všetko čo ešte nájde odstrániť.

Bod 2 a 3 sa odporúča vykonať v núdzovom režime systému.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slatored 7. 12. 2015 17:55

Děkuji Vám oběma za rady !
dunato.
jj
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod slatored 8. 12. 2015 12:31

Tak to pomohlo ! Děkuji znovu za pomoc ! jj
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod slatored 19. 6. 2016 11:20

Tak už mám ten problém znovu:
C/Document and Settings/All User/Application Data/Application Data/Application Data/Application Data/...5x
Nechal jsem hledatAdwCleaner i MBAM, ale tentokrát to nepohlo.
ad1/ Ono se lehce řekne "Ak je v zozname nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho" , ale všechno nejdou jen moje programy, ale je tam i plno systémových souborů a jak poznám který tam nepatří, abych to všechno neshodil?
Já vím, že na to není jednoznačná odpověď, ale teď nevím, co dál...
Smazal jsem i to (skoro nic), co našel Avast a Panda a NIC.
jj
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod freedyspeed 19. 6. 2016 11:47

AVAST (Free) má blíž k viru než k antiviru. Pořiď ESET, Norton, Bitdefender, Aviru, nebo jiný normální antivir.
freedyspeed
Junior

Odeslat příspěvekod beertje 19. 6. 2016 12:31

Naprosto zbytečně plašíš - je to prostě jen zacyklený symbolický odkaz a je to docela normální (i po čerstvé instalaci jich najdeš několik včetně toho, který jsi našel). Bohužel ta aplikace si s tím zřejmě neumí poradit...
beertje
Junior

Odeslat příspěvekod slatored 19. 6. 2016 13:01

Tak díky za odpovědi: Už je mi líp.... jj
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod Ferdinand 14. 1. 2021 22:28

Teď jsem narazil na tohle starší vlákno, protože jsem se taky naštval...
Když ve Windows 7 Professional (x64) spustím v Průzkumníku vyhledávání, anebo např. se spustí automatický sken antiviru, tak se to na té složce C:\\ProgramData\Data Aplikací prostě zacyklí a nemá to konec. Fakt, je to nekonečný proces, protože v každé složce Data Aplikací se nachází další vnořená složka téhož názvu.Takže antivir by mohl hledat donekonečna...
V podstatě tato složka Data Aplikací je "chráněný soubor operačního systému" a v Průzkumníku se zobrazí teprve po zrušení zaškrtnutí volby Skrýt chráněné soubory operačního systému (doporučeno), a vypadá to, jako že se jedná o zástupce složky Application Data (anebo je to naopak?), která se ale chová naprosto stejně - v každé je další podsložka Application Data.

Nevím ale, zdali mají stejný obsah - viz přiložený snímek:
Obrázek
https://drive.google.com/file/d/1WB3vjriMkie1VtIVgMOfQ_Y2UDHySpMl/view?usp=sharing

Podle mne je to dílo nějakého šíleného snaživce od Microsoftu, který anglický název složky "Application Data" chtěl mermomocí "počeštit", aby po nainstalování OS byl i její název "heskitschezki" jako i dalších složek, a takhle kuriozně si to vyřešil "po svém". :-!
Jednou při dalším vyhledávání na disku C:\\ jsem to už nevydržel a "zástupce" Application Data (má totiž typickou ikonku "zástupce" s tou šipečkou) jsem prostě smazal, abych zabránil zacyklení. Všechny nainstalované programy přestaly fungovat, musel jsem přeinstalovat Windowsy. :grr:
To mě teda podržte, to jsem nevěděl, že smazání pouhého zástupce má za následek totální krachnutí systému! :shock:

Výsledek: Na disku C:\\ se zasekne jak vyhledáván í, tak i skenování... :-S
Proto, při vyhledávání musím pokaždé stanovit, do jaké hloubky to má hledat. 8-) Bohužel, u antiviru se to nastavit nedá. Pokud víte o nějakém, který to umí, sem s ním!
Ferdinand
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 1. 2021 09:35

To by mě zajímalo, co jsi v tom počítači prováděl. Ty jsi měnil oprávnění složek? Nebo jsi svému uživateli přidělil nějaká nadstandardní oprávnění? Co jsi instaloval před tím, než se to začalo dít?
Do složky, kam odkazuje ten zástupce, nemáš mít prostřednictvím tohoto zástupce vůbec přístup ani v případě, že jsi ve skupině administrátorů, při klepnutí na zástupce nemáš vidět obsah a tedy i hledání nebo uživatelem spuštěný antivirový program má tohoto zástupce ignorovat.
Mimochodem, nepochopil jsem, jestli mluvíš o vyhledávání ve Windows, nebo o nějakém doinstalovaném programu.

Jinak každý slušný antivirus by měl mít možnost vyloučit soubory nebo složky z prohledávání. Neexistuje důvod prohledávat obsah zástupců, tedy toho zástupce z kontroly klidně vyluč úplně. Problém možná bude, že těchto zástupců je v počítači více, například každý uživatel má jednoho ve svých uživatelských datech, takže blbnout může teoreticky každý z nich.
Naposledy upravil vladimir dne 15. 1. 2021 10:05, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod slatored325 15. 1. 2021 09:55

> při klepnutí na zátupce nemáš vidět obsah a tedy i hledání

V TotalCommanderu se fakt neotevře, ale IObit Malware Fighter si ho otevřel.
Už to ale "Vladimíre" neřeš! Je to 5 let stará věc a mě už dávno přestala zajímat.
Malware Fighter už si toho také nevšímá.
Děkuji moc za snahu - jj
slatored325
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 1. 2021 10:06

Však neodpovídám tobě, ale Ferdinandovi, který dotaz položil 14.1.2021.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 1. 2021 14:11

Ferdinand píše:.....musel jsem přeinstalovat Windowsy. :grr:
To mě teda podržte, to jsem nevěděl, že smazání pouhého zástupce má za následek totální krachnutí systému! :shock:

Ferdinande z roku 2021, Windows přeinstaluj na zformátovaný disk. Ten problém ti musel způsobit nějaký špatně napsaný program, nebo se poškodil zápis v tabulce rozdělení disku a je špatně interpretován. Zkontroluj si kvalitu disku S.M.A.R.T. Po správné čisté instalaci nic takového nemůže vzniknout.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod nandit1958 9. 5. 2024 18:14

Nehynoucí problém...
Už dávno používám Windows 10 / 64bit.
Total Commander používám cca 30 let. Tam je situace následovná:
Nalistuji se do adresáře:
c:\Users\uzivatel\Data aplikací
Tam klikem na odkaz Data aplikací.LNK se dostanu do adresáře
c:\Users\uzivatel\AppData\Roaming\
Ve Vlastnostech tohoto odkazu Data aplikací.LNK stojí:
\\USERNAME\Users\uzivatel\Data aplikací
Když tuto složku otevřu, tak tam se v něm objeví 3 podsložky
[Local]
[LocalLow]
[Roaming]
Ve složce [Local] se ale objeví odkaz [b]Data aplikací.LNK[/b] znova:
\\USERNAME\Users\uzivatel\AppData\Local\Data aplikací
když to chi otevřít, tak se nic neděje, respektive mi to napíše:
Umístění není dostupné. C:\Users\uzivatel\Appdata\Local\Data aplikací není přístupný. Přístup byl odepřen.
Přitom v Oprávněních pro tento odkaz je pro "uzivatel" také nastaveno plné oprávnění.
nandit1958
Kolemjdoucí

Další stránka