Instalace "SP2" a dlouhé hledání updatů

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 1. 2020 15:16

Po instalaci celého balíku (SP2) použij MS WU.
Vyfiltruj KB pro .net a instaluj všechny security KB.
Až po restartu další nezbytné KB. Pozor na volitelné!
Obrň se trpělivostí, může to trvat celou noc.
Btw:
Je pravděpodobné, že po posledním KB pro W7 (14.1.) vytvoří nějaký nadšenec balík "SP3". ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4peter 23. 1. 2020 22:38

Preinštaloval som Win, pred aktualizaciami som urobil v OS pre istotu 1. bitovú kopiu.

1.pokus: po offlne inštalácii KB3020369, KB3125574 (SP2) mi WU znova ponúkol okrem iných aj KB976932 cca 9MB, teda nejaký zbytok z SP1, potom už následné balíky.

2.pokus: po offlne inštalácii KB3020369, KB3125574 (SP2), WSUS Offline Update nainštaloval zhruba 90 bezpečnostných záplat.

3.poskus: WSUS Offline Update nainštaloval zhruba 180 bezpečnostných záplat, teda aj tie pred SP2.

Po aktualizáciach sa zväčšilo využité miesto disku o cca 14GB (body obnovy vypnuté), ak sa nemýlim, väčšina z toho sú nejaké rozbalené zálohové inštalačné balíky po KB, je možné ich bezpečne vyčistiť ak sa už nepredpokladá odinštalovanie aktualizácií? Ak áno ako, z winsxs? Ide mi hlavne o to aby som zbytočne nerobil ďalšiu bitovú kopiu včetne tohto "odpadu". Btw. je možné bitovú kópiu v OS urobiť ako prírastkovú (inkrementálnu) k tej prvej?
HP Elitebook 8570w, Core-i7-3630QM-2,4GHz, 20GB RAM, 500GB HDD + 24GB SSD, NVIDIA-Quadro-K1000M, W7Pro-64
4peter
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 1. 2020 06:49

Blahopřeji k úspěchu.
Čištění OS najdeš ve FAQ:
https://guide.mople71.cz/cs/wnt/duster.php
Hloubkové čištění představuje skriptík Duster.
Jestli chceš vyčištit jen pozůstatky po SP/KB, použij nástroj dism (Správa bitových kopií) z Admin konzole cmd:
Kód: Vybrat vše
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Pokud chceš mít čištění pod kontrolou, spusť jako admin:
cleanmgr /tuneup:1

Bitovou kopii nainstalovaného OS do .wim vytvoříš pomocí zálohování wbadmin, nejsnadněji v GUI:
sdclt

Předpokládá W7 PE|EE|UE, v dětských herních edicích bitovou kopii nenabízí.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 4peter 27. 1. 2020 12:25

DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth - prebehlo bez problémov, čo som si ale všimol práve folder kde poslalo CBS.log obsahuje viacero CbsPersist_... .log súborov, ktoré sú niektoré riadne veľké 150MB-3GB. Celkovo to zaberá dosť miesta, viac ako 6GB. V inom PC sú tieto logy aspoň zpakované do *.cab. Po vyriešení nasledujúceho problému je možné bezpečne tieto logy zmazať, alebo aspoň všetky okrem najnovšieho?

Problem nastal pri druhom príkaze /RestoreHealth - Error: 87
C:\Windows\system32>DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.1.7601.24499

Image Version: 6.1.7601.24499

Error: 87

The restorehealth option is not recognized in this context.
For more information, refer to the help.

The DISM log file can be found at C:\Windows\Logs\DISM\dism.log

C:\Windows\system32>
Čo som pozeral riešenia na webe, niekde píšu, že príkaz nieje podporovaný vo Win7 (čo sa mi moc nezdá ak 1. príkaz funguje), inde odporúčajú nejaký fix súbor...

cleanmgr /tuneup:1 - som si vyriešil cez /sageset:1 a pridanie /sagerun:1 do plánovača,
skript Duster som spustil, prebehol komplet, posledný proces system scan nenašiel žiadne problémy.
--
Doplnenie : PočasDISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth a nasledneho /RestoreHealth som mal vypnutý WU, ale v dôležitých KB ostali v zozname nenainštalované 3KB, odstránenie škodlivého soft.., KB na overovanie legálnosti a nejaký 3. ktorý už presne neviem k čomu bol určený, žiadne bezpečnostné.
HP Elitebook 8570w, Core-i7-3630QM-2,4GHz, 20GB RAM, 500GB HDD + 24GB SSD, NVIDIA-Quadro-K1000M, W7Pro-64
4peter
Junior

Předchozí stránka