Zařízení může pracovat rychleji

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod medvidek180 23. 6. 2016 00:25

Dobrý den Poradil by mi prosím nějaký dobrý člověk, jak se postavit k hlášce, která mi vyskakuje dole v liště, že zařízení může pracovat rychleji??? Jedná se vždy o nějaký USB hub či něco, co je zapojeno v něm, ale nevím, jak to řešit, aby tedy pracovalo rychleji a hláška přestala vyskakovat. Nepoznám z toho o co konkrétně se jedná. Pozn.: V PC mám i USB 3, a možná i nějaké takové kabely. Nevím, jak to poznat, myslel jsem si že jsou vždy modré, ale asi to tak nebube. Poradil by mi prosím někdo??? Moc děkuji. Michal
medvidek180
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 6. 2016 06:13

Tato hláška vyskočí vždy, když zapojíš USB3 zařízení do USB2 portu. Řešení je jediné - zastrč ho do USB3 portu / hubu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Radmen 23. 6. 2016 06:38

Také se může stát, že se USB port nějakou chybou chová jako USB1.
Radmen
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 6. 2016 09:07

Nějakou chybou nebo ten hub prostě USB1.1 je. Okem člověk USB1.1 a USB2 nerozezná a pokud je to nějaká vykopávka nebo "výhodný" nakup za padesátikorunu i s poštovným z Číny...

Ano, omlouvám se, na to jsem zapomněl, hláška se objeví i při zapojení USB2/3 zařízení do USB1/1.1 portu / hubu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod medvidek180 23. 6. 2016 11:38

Moc děkuji všem, pro doplnění. Počítač je šestijádro GIGABITE - to sračka není, ale huby jsou skutečně výhodný nákup z číny. Mám pocit (ale nevím to přesně), že Huby koupené zde (těch ale moc nemám) to nedělají. USB3 porty mám jen dva (na desce) ale mám jen jeden USB3 prodlužovák. Jen pro zajímavost: Mám z číny USB grafiku USB3 a le umí i USB2 v USB3 nechodí, ale v USB 3 ano. Moc děkuji a jestli jsem to správně pochopil tak misím najít takové Huby, které to nedělají a fungují tam kde je potřebuji, což se stalo, ale jsou tvarově nevyhovující. Michal
medvidek180
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 6. 2016 12:33

OS Windows netestuje možnost, jestli jsou přítomny pouze USB verze nižší než 2 nebo 3. Hláška se nedá vypnout. HUBy mají tu vlastnost (mám načteno), že když do něj zapojíme USB zařízení, které se jeví jako verze nižší než 3, tak všechna ostatní zařízení na něm komunikují touto nižší rychlostí.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kubas789 10. 7. 2016 15:36

meda2016 píše: Hláška se nedá vypnout.

ale dá je to ve správce zařízení ve vlastnostech daného usb řadiče na kartě upřesnit a volba oznámit že zařízení může pracovat rychleji
Přílohy
Výstřižek.PNG
důkaz
Výstřižek.PNG (36.66 ) Zobrazeno 2863 krát
Kubas789
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 7. 2016 18:07

Aha, tak děkuji. Roky už žiju s původní informací, že to nelze.
meda2016
Junior