Instalace W7 - zdánlivě neřešitelný problém...!?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Štěpy 15. 7. 2016 20:01

Zdarec, Koupil jsem si Dell I15 7550 s win 10 PROF. Jelikož W10 nemám rád tak bych si tam chtěl hodit W7 ale dostal jsem se do celkem prekérní situace, nrb nemá žádný USB 2,0 port jen 3,0 ale win 7 se nedaji instalovat s usb 3,0 flashky..? no a z 2,0 flashky to taky nejde pač to vyhodí tu hlášku o těch ovladačích že chyběji a mechaniku to samozřejmě taky nemá. Zkoušel jsem to i přes SD kartu ale taky nic... neznáte někdo nějakej fígl jak tam ty w7 dostat?

Díky
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 7. 2016 20:15

Chápu správně, že legální instalačku W7 Pro máš, ale pouze ti nejde nabootovat z flešky?
V BIOS (UEFI) přepni na legacy a vypni secure boot.
Pročti si pro info viewtopic.php?f=1864&t=1235730
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Juwa2 15. 7. 2016 20:24

Integruj ovladače pro usb 3.0 do instalačky. Použij tento nástroj http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA ... _00_08.zip
-----------------------------------------------------
Druhá možnost je vytvořit na disku oddíl (stačí 4GB), dát do něj instalačku, nabootovat z ní a pak instalovat klasicky. Po dokončení instalace ten oddíl zase odstraníš.
Naposledy upravil Juwa2 dne 15. 7. 2016 20:28, celkově upraveno 1
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 15. 7. 2016 20:27

Ne nechápeš :) nabootovat jde (na legasy jsem přepínal) ale vyskočí mi hláška že chybí ovladače dvd mechaniky - to dělá když instaluješ z usb 2,0 flashky do usb 3,0 portu

-- 15. 7. 2016 20:37 --

Takže přes ten prográmek vytvořim bootovací flashku a bude i s ovladačema a hotovo nebo musim ještě něco dohrávat?
Naposledy upravil Štěpy dne 15. 7. 2016 20:42, celkově upraveno 1
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 7. 2016 20:37

Tento konkrétní problém jsem ještě neřešil - tak potom zkus viz. Juwa2 - a za případný feedback budu rád
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 7. 2016 21:00

Ověř, zda jsi použil k instalaci OS ověřené originální médium W7 SP1.
Povol boot z USB.
A samozřejmě
m.kv píše:V BIOS (UEFI) přepni na legacy a vypni secure boot.
Naposledy upravil Milanr1 dne 15. 7. 2016 21:02, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 15. 7. 2016 21:02

Na poradně se tomu věnovalo už několik vláken, třeba toto:
http://www.zive.cz/poradna/pomoc-s-pokr ... tanswers=1
Postup je myslím naproto jasný. Prostě integruješ usb3 ovladač (nebo ovladače) do install.wim, boot.wim a winre.wim
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 15. 7. 2016 21:31

:D :D kámo děláš si srandu...? :D jako vážně si mi dal odkaz na vlákno kde se bavěj nějký ajťáci o nějakym přepisování nějakýho kodu...? :D :D Jako víc jasný to už fakt bejt nemůže :D :D Nemohl si mi prostě napsat jak tam ty ovladače dostanu...? :D

-- 15. 7. 2016 21:43 --

Tak z toho prográmku od Juwa2 mi to hodilo stejnou chybu :(
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 15. 7. 2016 22:18

Hele a usb3 ovladač máš? Nebo aspoň napiš jeho id hardware nebo odkaz ke stažení na webu výrobce. Skript ti nachystám. A používáš tuto instalačku?

Juwa2:
Když se podíváš na ten intel usb3 ovladač v té tvé utilitce tak je vidět, že jsou id hardware značně osekané.
Naposledy upravil Krakatoa dne 15. 7. 2016 23:35, celkově upraveno 1
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 15. 7. 2016 23:27

Udělal jsem pro tebe ten balíček:
Kód: Vybrat vše
https://mega.nz/#!5cpSCBoJ!-bujI9C0m6esAog1apC4krpT-37hqVURmx3EkbbYf8E

Jelikož nevím co chceš za win 7 tak počítám s 64bit Pro, odhadem jsem tipnul i usb3 ovladač na intel usb 3.0 (verze 4.0.5.55).
Do složky je potřeba nakopírovat iso:
cs_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676956.iso
a poté spustit jako správce start.cmd
Link časem smažu, kdyby to někoho zajímalo tak:
usb3\iusb3hcs.cat
usb3\iusb3hcs.inf
usb3\iusb3hcs.sys
usb3\iusb3hub.cat
usb3\iusb3hub.inf
usb3\IUsb3Hub.man
usb3\iusb3hub.sys
usb3\iusb3xhc.cat
usb3\iusb3xhc.inf
usb3\iusb3xhc.man
usb3\iusb3xhc.sys
usb3\WdfCoInstaller01009.dll
7z.dll
7z.exe
oscdimg.exe
start.cmd

start.cmd
pushd "%~dp0"
md mount
md wim
7z x cs_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676956.iso -oiso
7z e iso\sources\install.wim -owim 3\windows\system32\recovery\winre.wim
move /y iso\sources\install.wim wim\install.wim
dism /mount-wim /wimfile:wim\winre.wim /index:1 /mountdir:mount
dism /add-driver /image:mount /driver:usb3 /recurse
dism /unmount-wim /mountdir:mount /commit
dism /mount-wim /wimfile:wim\install.wim /index:3 /mountdir:mount
move /y "wim\winre.wim" "mount\windows\system32\recovery\winre.wim"
FOR /L %%B IN (1,1,2) DO (
   dism /mount-wim /wimfile:iso\sources\boot.wim /index:%%B /mountdir:mount
)
dism /export-image /sourceimagefile:wim\install.wim /sourceindex:3 /DestinationImageFile:iso\sources\install.wim /compress:maximum /CheckIntegrity
oscdimg -m -o -u2 -udfver102 -bootdata:2#p0,e,biso\boot\etfsboot.com#pEF,e,biso\efi\microsoft\boot\efisys.bin -lWin7 iso Win7.iso
rd mount /S /Q
rd wim /S /Q
rd iso /S /Q
pause

Pokud to nebude fungovat tak si pozjišťuj co tam máš za ovladač a do složky usb3 dej potřebný ovladač nebo se obrať na Hloupého Honzu na poradně, co tam je potřeba za ovladače. Já se o Windows 7 nezajímám, umím jen používat utilitky Microsoftu a používat příkazový řádek.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 7. 2016 08:54

Nainstalovat Windows na jiném počítači, nahrát si tam do nějakého adresáře nejnutnější ovladače (síť, grafika, USB3), použít nástroj sysprep a dát disk do nového počítače by nešlo? (Nevím, jestli by šel alespoň touchpad a klávesnice, bez toho by to byla mrtvola.)

Integrovat USB3 ovladače do instalačky je ale nejspíš nejjednodušší cesta.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Horst_ 16. 7. 2016 10:12

Pokud máš možnost naistalovat win7 na disk v jiném počítači,po instalaci odeber ovladače grafiky,zvukovky,síťového adaptéru,USB a jako poslední ovladač řadiče disků.Vypnout PC.Po přenesení do notebooku by si měly windows načíst standartní ovladače jako při instalaci.Doinstalovat ovladače a aktivovat.

Přenesl jsem tak win7 (FPP) při kompletním upgrade bez problémů.
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 10:17

Tak jsem si myslel že jsem za vodou, když jsem objevil tuhle appku:
https://downloadcenter.intel.com/downlo ... or-Utility
ale hází mi to chybu, nejdřív správně najde winy na flashce ale pak: Mounting install.wim... Error: 0xC1510111
a jsem zase v pr.. :O :D :D
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 7. 2016 10:40

Horst_: právě to odstranění všech ovladačů dělá nástroj sysprep s parametrem /generalize, tento nástroj je součástí Windows a zajistí, že se instalace stane nezávislá na hardwaru.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 13:56

Štěpy:
Tak já tu s tebou ztrácím čas a ty mě úplně ignoruješ?

vladimir a Horst_:
Když už to řešit s jiným počítačem nebo s jedním se dvěma disky tak se přece nemusí nic instalovat, stačí na ten disk přes dism nahodit obsah indexu z install.wim, nastavit disk jako aktivní, vytvořit bootsektor, případně upravit bcd a oalá máme nainstalovaný Windows před prvním spuštěním. Každopádně integrace usb3 ovladače do instalačky je nejvhodnějším řešením a to jsem tu už popsal.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 7. 2016 15:44

Klasika Rufus nefunguje? Pokud se jedná o nový notebook s originálním diskem, pravděpodobně bude v GPT - W7 to neumí. Externí DVD mechanika? U Windows 7,pokud na webu výrobce nebudeš mít k tvému ovladače ke wirelessu, audiu atd, jsi v háji. Sedmičky jsou v tomhle ještě v minulém desetiletí (doslova). Co nainstalovat osmičky a přeskinovat na W7? U 8+ ti stačí jenom ovladač od grafiky zbytek zvládne WU,GPT ani USB 3.0 nebudou problém.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 15:46

Tvoje řešení jsem si nechával až na konec ale stejně se nezadařilo ale i tak díky ;)

-- 16. 7. 2016 15:50 --

dustojnikhummer: ne win 8 opravdu nechci, win 7 jsou sice starší nicméně je pořád považuju za daleko lepší soft než ten paskvil co teď ***** každýmu vnucuje. Ovladače na to jsou, ofiko ze stranek dellu ;)
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 16:11

Tvoje řešení jsem si nechával až na konec ale stejně se nezadařilo ale i tak díky

Zvláštní, mně to funguje.
Když mi napíšeš co ti nefunguje, třeba se dobereme k výsledku.
Případně je možnost že bych ti to iso udělal.
Případně zkoušel jsi tu utilitku co je v prvním příspěvku co jsem tu dával odkaz na poradnu?
Tuto?
http://asrock.pc.cdn.bitgravity.com/Uti ... .14%29.zip
Též integruje ten intel usb3 ovladač, postup má stejný jako je ten můj. Navíc tam má i podporu pro efi z usb flešky, tu bych do skriptu přidal taky, ale o tu sis nepsal :-)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 17:08

Hele já zkusim sehnat nějakou jinou kopii win7 pač teď mám nějakou co jsem si stáhnul někdy v roce 2010 nějkejch 6 verzí na jednom dvd tak jestli to třeba nefunguje taky kvůli tomu, tak zkusim posehnat třeba jen profíky x64 a pak to zkusim znova ;)
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 17:25

Použij tu instalačku, co jsem uvedl:
stáhnout ji můžeš z webu microsoftu (techbench, value je myslím 4)
nebo třeba tu:
http://lipitch.kabel1.cz/soubory/Osobni ... 676956.iso
sha1: c2efa73179240349b1081f1608fb9e145645a1f6
... a ještě jednou upozorňuju, pokud chceš instalovat z usb flašky přes efi tak musíš použít tu asrock utilitku nebo bych ti musel upravit ten můj skript (je integrován pouze usb3 ovladač na intel usb 3.0, ale není integrována podpora pro instalaci z usb flasky přes efi (tu win 7 instalačka defaultně neumí (umí jen z DVD), musí se dodat bootia32.efi/bootx64.efi přímo určené pro Win 7)).
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod našinec 16. 7. 2016 17:51

Pokud tento dotaz není jen nějaký žert, tak udělej tento pokus: Vytvoř si další místní disk(primární oddíl) a z win10 na něj nainstaluj win7. Pokud ti nepůjde na win7 klávesnice a myš, tak ti chybí USB 3.0 ovladače.
našinec
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 21:42

Heej tak už m to jedeee!!!! použil jsem teu utilitku win7 usb patcher ale ted mám další problém když chci vybrat oddíl kam nainstalovat ty w7 tak mi to píše že na vybraný oddíl neleze nainstalovat že má styl gpt. a ještě já kokot už naformátoval ten kde byl původní w10 :O
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 22:00

Štěpy:
No já byl ochoten ti pomoct s tou instalačkou a tu už máš vytvořenou, se samotnou instalací se už budeš muset obrátit na někoho jiného :-)
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 22:02

Hele díky moc jako bez tebe bych to asi nedal, teď mě čeká nová vízva a to zbavit se nějak toho gpt oddílu když už se do win nedostanu :O :D :D :D
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 7. 2016 22:02

Varianta 1:
Disk převedeš z GPT na MBR (že je disk zformátovaný ničemu nevadí)
Příkaz. řádek jako správce:
diskpart
list disk
select disk <číslo>
clean
convert mbr

Varianta 2:
Pokud instaluješ nový OS, tak jen nabootuj instalační DVD a pokud neumíš používat Diskpart (příkaz Clean), tak v klikátku pro rozdělení disků odeber všechny oblasti a instaluj. Instalátor si rozdělí a naformátuje disk sám.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 22:25

joo přesně přes diskpart jsem to udělal sice jsem smazal všechno i část disku pro oem licenci w10 ale kašlat na to :D Nevíte teda jak to funguje s tím když bych se někdy čirou náhodou chtěl vrátit k w10? No když bde nejhůř zavolám do dellu a řeknu že mi hdd přeljel traktor ;) :D :D

-- 16. 7. 2016 22:28 --

i když já mám někde snad bitovou kopii tak to by mohlo nějak jít ale snad se nebudu muset vracet ;) :D

-- 16. 7. 2016 22:46 --

Nooo tak jsem asi už totálně v pr***i instalce proběhal v cajku ale systém při prvním spuštění ,přez Lagasy
mode, nenaběhne.... a přes uefi, secure boot: off,taky ne.... tvl to vyhodim z okna fakt, zlatej starej asus
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 7. 2016 22:58

instalace W7 - nestahuj .iso, použij to co ti udělal Krakatoa
instalace W10

pokud to nedáš, svěř někomu zkušenějšímu

edit: opraven odkaz na W7
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Štěpy 16. 7. 2016 23:11

přes tuhle instalčku jsem ti w7 nainstaloval asi bambilionkrat na vsechny možný pc i ntb a ono mi to přez legasy mode nenabíhalo ani když tam byli w10, jen přez uefi ale myslel jsem si že to je tim že už jsou prostě dělaný na uefi a ty w7 pojedou normálně ... ale teďkonc už to prostě nejde vůbec když vyberu bootování z hdd tak chvilku bliká kurzor a pak se to restartuje a pořád dokola, nemá se ještě třeba v biosu něco přepnout?
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Krakatoa 16. 7. 2016 23:11

Štěpy:
Zkus se zeptat na poradně Hloupého Honzi, třeba ti k tomu něco řekne.
Nebo tu:
http://answers.microsoft.com/cs-cz/wind ... /windows_7
A ještě mě napadla jedna věc, nemá to SSD a nepotřebuje to ještě ten PCIe NVMe SSD ovladač?
Tu se o tom píše:
http://www.dell.com/support/article/us/en/04/SLN300564
a v tom vlákně na poradně to tam Hloupý Honaza integruje, mám připravit balíček na vytvoření nové instalačky is tímto? :-)

m.kv:
Já mu nic nedělal, použil ofiko iso + tu utilitku od asrocku, co jsem mu dával odkaz, ta stačí, má v sobě usb3.0 od intelu a integruje i efi zavaděč ten flashkovej.

-- 16. 7. 2016 23:28 --

Editoval jsem příspěvek, napadlo mě, že by to mohlo být tímto: "PCIe NVMe SSD"
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 7. 2016 23:45

Ježiši to je taky zase dotaz,hlavně ty blbý " :D ". Nevidím tady nic vtipnýho. Kdyby jsi se chtěl vrátit k desítkám,prostě nainstaluješ,aktivace projde,navázáno na desku. Co ti to přesně hází za error při pokusu o boot? Já mám na notebooku secure boot vypnej a žádný problém s desítkami. Osobní rada,já na úravy disku raději GParted ;)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 7. 2016 23:46

Krakatoa: Já to myslel, jako, že jsi mu s tím pomohl ;-) Proto jsem psal ať jí použije znova.
Ten tip na PCIe NVMe SSD zní zajímavě.
Přiznám se, že jsem specifikace toho notebooku nehledal, bral jsem to běžný Sata
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Štěpy 17. 7. 2016 00:07

Ne ne kdyz tam byli puvodni w10 tak to pres uefi slo jak se secure bootem tak bez nej ale kdyz jsem je chtel spustit prez legasy tak to prave neslo a delalo to to same jako ted u tech w7....tak me napada ze kdyz jsem ten ntb koupil tak jsem to jen tak zkusil prepnou na legasy a to myslim w10 nabehli. Neni mozny ze jsem si treba neco prepnul v biosu?

Jinak ssd to nema jen obyc "hybridni" disk ... nevim v discich se moc nevyznam
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 17. 7. 2016 00:13

Vrať Bios do default stavu, pak přepni do legacy a vypni secure boot. Nic jiného. Zkus znova nainstalovat s odebráním všech oddílů na disku.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Štěpy 17. 7. 2016 10:18

To je prostě divný, teď jsem udělal znova instalaci w7 a během instalace se taky ntb několikrát restartoval a takový to nastavení kde si člověk vyplňuje název pc heslo atd už taky jede z toho nainstalovanýho na Hdd ne? Pač to pokaždý najede vpoho jen pak má dojít k prvnímu spuštění a to prostě nejde...

http://www.jpeg.cz/images/2016/07/17/Vc62.jpg
http://www.jpeg.cz/images/2016/07/17/IAxG.jpg
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Štěpy 17. 7. 2016 17:56

Tak jsem to vzdal a nahodil z5 win 10 :( potřebuju pc k práci tak nemám čas zkoušet ty w7 ale díky všem za pomoc! Zdar.
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 19. 7. 2016 09:30

A podporuje vůbec ten Dell Windows 7? U některých Inspironů je totiž podpora jen pro Desítky. Já žádný Dell 7550 s W10 Pro nemůžu najít teda, ale možná jsem kopejtko.. Pokud Windows 7 podporuje, nechce se mi věřit, že by jejich instalace byla takovým peklem. Mechaniku už to samozřejmě nemá, protože trendy je nyní štíhlost a výrobci usoudili, že duhové kotoučky už stejně nikdo nepoužívá. Samozřejmě můžete nadávat na tupost Sedmiček, ale je to trochu alibismus, nemyslíte? Pokud výrobce deklaroval jejich podporu, měl by taky jejich instalaci co nejvíce usnadnit. Já tady nebudu machrovat, taky nevím, v čem je problém, ale jestli to opravdu má co do činění s USB 3.0 porty, tak je od výrobce opravdu "geniální" tah osadit jen 3.0, a nutit BFU, aby je musel integrovat do instalačky. Jaký to má smysl? Jaký má smysl, že něco má podporu něčeho, ale donutit to, aby to s tím fungovalo, vyžaduje hodiny času, IQ tří Sheldonů Cooperů a nervy jak ze železa? Fakt super, být Štěpym, rozmlátil bych ten stroj na maděru.

A neberte to jako výsměch, kolegové, ale myslím, že ta instalace by dala pokouřit i vám, daleko zkušenějším. Takže je u Dellu něco špatně, myslím, že by to dalo zabrat i jim, přímo technikům. Nemůže to být tím, že to vyžaduje instalaci "dellích" Sedmiček? Neposlali by z Dellu zdarma DVD/flashku s downgradem na Sedmy? Kam se poděla intuitivnost a snadnost? Nechť je toto vlákno poučením, že ne každý pokrok (jen USB 3.0, absence DVD mechanik, i když to možná tímhle vůbec není) je ku prospěchu a skutečným pokrokem. Já za tím vidím i snahu nutit Desítky, protože než podstupovat tohle šílený martýrium, raději spousta uživatelů zůstane na W10. Nejvíc odpovídá asi tohle:

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-755 ... 68/produkt

Tady to taky nerozlouskli:

https://www.reddit.com/r/techsupport/co ... _new_dell/

Já osobně bych dnes stroj jen s trojkovým USB a bez mechaniky nekupoval. Ano, machruji, do doby tohoto vlákna jsem o tom, že Windows 7 potřebují ovladač USB 3.0 neměl ani páru. Ale už dříve jsem četl, že někomu nechce systém v USB 3.0 bootovat, jindy to zase byla vybíravost na flashky. Proto je dobré pamatovat na to, že nikdy nevíte, co budete chtít, co se bude hodit, a tohle vlákno by si měli přečíst i páni redaktoři z Živě, když tvrdí, jak jsou USB 2.0 zbytečné, totéž optická mechanika, vždyť každý má doma externí, že ano? Štěpy zkrátka udělal chybu - měl nejdřív pogůglit nebo koupit stroj rovnou s W7. Ale přiznávám, že mě by to taky nenapadlo a že když výrobce deklaruje jejich podporu, ovšem 95% lidí není schopno si je svépomocí nainstalovat, je asi něco špatně.

Protože mě tenhle problém dost zajímá, objevil jsem tohle:

http://dellwindowsreinstallationguide.c ... tionality/

Mrknul bych na položku "Miscellaneous devices". On je totiž problém vše chápat a udělat správně, na tohle je sice super Rufus, ale podezřívám ho, jestli nevolí souborový systém (GPT/MBR) ne podle nastavení výklopnou šipkou, ale podle toho, na jakém stroji ta flashka vzniká. Pokud bych chtěl udělat bootovatelné USB s Windows 8/10 a s GPT na stroji s Windows XP/7 a MBR, povede se mi to? Ideální by bylo, kdyby měl Štěpy ještě nějaký funkční stroj, nejlíp s Windows XP/7, na něm si nechal udělat přes Rufus instalačku Sedmiček, u Dellu následně zapnul ten USB Bug a vidělo by se. Myslím, že se zdaleka nevyčerpaly všechny možnosti, ale je to teda porod, pánové.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Štěpy 19. 7. 2016 20:18

Jako jo byl jsem naštvanej ale zase myslim že se stávaji i horší věci :D a už si začínám pomalu na W10 zvykat ;) Rozhodně to nevnímám jako chybu, alespoň jsem se něco přiučil v oblasti IT :D :D :D ... koupil jsem přesně ten ntb na kterej si dával odkaz a můžu říct že poměr cena/výkon je slušnej. Jinak problém s ovladačema USB 3.0 jsem vyřešil i s tou změnou "formátu" HDD na MBR ale pak je tam prostě nějaká zrada...
Štěpy
Junior

Odeslat příspěvekod Ceeper 19. 7. 2016 22:49

Přesně tohle jsem na jednom Dellu řešil a postup je v podstatě jednoduchej, teda pokud máš po ruce další počítač s USB 2.O ;-)
Stačí připojit HDD z notebooku místo HDD v druhým PC a na něm rozinstalovat W7. V okamžiku, kdy proběhne první restart (na disk se nakopírujou data, ale systém se nijak nepřizpůsobí HW), PC vypnout a HDD dát zpět do noťasu. Notebook normálně nabootuje a instalace doběhne bez problémů. Už jenom dodáš ovladače a vše šlape :-)
Nic neumim, v ničem se nevyznám, ale do všeho se neomylně nacpu :)
Ceeper
Junior