Win 7 proces svchost.exe zaberie skoro celu pamät

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rudib 12. 9. 2016 13:57

Dobrý deň,
po čistej inštalácii Win7 Enterprise (32 alebo 64 bit) a nainštalovaní NOD+Office+Adobe reader+VLC player mi PC/notebook ide veľmi pomaly. Keď si dám zobraziť Správcu súborov a procesy tak jeden z procesov svchost.exe mi vyťažuje skoro celú pamäť. Vždy je iný podľa PID. Je jedno či je 2GB/3GB alebo 4GB RAM. Keď dám proces zastaviť tak je to OK ale po určitom čase znovu zaťažuje pamäť. Mám aj upravené spúšťanie po štarte cez msconfig - len NOD. Kde by mohol byť problém?

Ďakujem
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 12. 9. 2016 14:31

Windows 7 sa snaží vyhľadať a aktualizovať systém. Vypnite Windows Update a bude po probléme.

Já sa týmto problémom vyhnem použítím :
Kód: Vybrat vše
http://www.wsusoffline.net/
- v okienku "Aktuelles/News" kliknem na "Download area" a potom v okienku "Most recent version" kliknem na najnovšiu verziu podľa dátumu a stiahnem si *.zip súbor o veľkosti asi 2 MB. Rozbalím si ho do nejakého priečinka na HDD, alebo na USB klúč. Potom kliknem na súbor "UpdateGenerator.exe" vyberiem aký mám operačný systém a kliknutím na "Start" inštalujem najnovšie aktualizácie. O pár minút je počítač aktualizovaný.

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 12. 9. 2016 17:21

Se zájmem sleduji debatu o Wsusoffline. Bohužel nevím, co si o tom myslet:
Když se soubory stáhnou, mnoho z nich má příponu .cab, jen některé .msi.
MSI jsou spustitelné soubory. Co s těmi .cab?
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod rudib 13. 9. 2016 07:14

OK ďakujem.
Ako nastavím aby mi sťahovalo aktualizácie pre Office 2007 SK jazykovú edíciu. Je tam len CZ.
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 9. 2016 07:41

rudib píše: Ako nastavím aby mi sťahovalo aktualizácie pre Office 2007 SK jazykovú edíciu...
WSUS Offline Update nepodporuje aktualizácie pre MS Office 2007. WSUS Offline Update podporuje iba MS Office 2010, 2013 a 2016
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rudib 26. 9. 2016 12:42

Takže keď vyberiem operačný systém a dám START, prebehne sťahovanie a potom idem do priečinka wsusoffline/client a spustím UpdateInstaller.exe tak sa mi nainštalujú stiahnuté aktualizácie. Robím to dobre?
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 26. 9. 2016 14:12

rudib píše:Takže keď vyberiem operačný systém a dám START, prebehne sťahovanie a potom idem do priečinka wsusoffline/client a spustím UpdateInstaller.exe tak sa mi nainštalujú stiahnuté aktualizácie. Robím to dobre?

NIE.
Kliknem na súbor "UpdateGenerator.exe" vyberiem aký mám operačný systém a kliknutím na "Start" a spustia sa najnovšie aktualizácie. O pár minút je počítač aktualizovaný.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rudib 27. 9. 2016 06:39

OK ďakujem.
A čo môžem po inštalacií aktualizacií zmazať?
rudib
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 9. 2016 08:22

Spusť čistidlo:
Kód: Vybrat vše
cleanmgr

zvol disk a vyčkej.
Z dané nabídky poté cokoliv - vyber si.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vtobola 2. 10. 2016 21:06

Windows 7 má poslední rok problémy se službou Windows Update. Při čistě nainstalovaném systém trva i několik hodin/dní, než systém vyhledá aktualizace. Dochází také k vytěžování CPU a RAM. Microsoft každý měsíc vydává aktualizaci, která to má řešit. Ano, bohužel se každý měsíc problém vrací, ale nejčastější problém je při čistě nainstalovaném OS.

Jřeba manuálně nainstalovat KB3185911 a KB3138612 pro fungování aktualizací.

1) zakázat Windows update (pokud službu nezakážete, nebudete schopni nainstalovat aktualizace - zasekne se to opět na vyhledávání)
2) Restartovat počítač
3) Manuálně instalovat KB3185911 a KB3138612
4) Restartovat počítač
5) Zapnout Windows update

KB3185911 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=53712
KB3185911 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=53727

KB3138612 X64 - https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=51212
KB3138612 https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... x?id=51208

!!! U OS, které byly nainstalovány dříve je někdy potřeba nainstalovat i jiné aktualizace, více zde http://wu.krelay.de/en/ !!!

Funkčnost aktualizací zjistite tak, že po začátku vyhledávání aktualizací bude nejvíce vytěžovat CPU úloha "TrustedInstall.exe". Pokud bude CPU vytěžovat dlouhou dobu jen Schvost.exe, tak aktualizace nefungují....

Upozorňuji, že tento problém se každý měsíc vrací a je třeba vždy bud počkat, než se aktualizace vyhledají, nebo manuálně doinstalovat opravnou aktualizaci. Řešení tohoto problému natrvalo je jediné - vypnutí aktualizací. Jiné řešení prozatím není.
vtobola
Junior

Odeslat příspěvekod M.BoBo 3. 10. 2016 05:04

vtobola: koukám, že tomu rozumíš tak mám laickou otázku, zda tento problém (vytěžování prostředků wu u w7) registrujeme i na výkonnějším HW např. i5/i7, 16GB RAM, SSD, nebo je to jen vysada na dnešní dobu nedostatečně výkonných zařízení. Díky za odpověď.
iPhone 7>Samsung Galaxy S7 Edge>iPhone 6s>iPhone 6>iPhone 5s>LG G2>Samsung Galaxy S4>Blackberry Z10>Samsung Galaxy NOTE2>Nokia Lumia 920>Asus Padfone>Samsung Galaxy S3>iPhone 4S>Samsung Galaxy S2>Toshiba TG01>
M.BoBo
Junior

Odeslat příspěvekod zebrik 3. 10. 2016 06:23

To neni o výkonu systému. Myslim, že by ten schvost.exe zabral i 15 GB ram. Je to chyba windows 7 SP1.

řešení nainstalovat zmíněné aktualizace, které chybu opraví a pak zase povolit WU na istalaci ostatních. :-)
zebrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod subdivider 3. 10. 2016 08:57

Ansam píše:
rudib píše: Ako nastavím aby mi sťahovalo aktualizácie pre Office 2007 SK jazykovú edíciu...
WSUS Offline Update nepodporuje aktualizácie pre MS Office 2007. WSUS Offline Update podporuje iba MS Office 2010, 2013 a 2016

Mozem sa opytat jednu vec? Odfiltruje WSUS Offline Update nechcene aktualizacie suvisiace s prechodom na Win10 alebo stiahne uplne vsetko?
subdivider
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 10. 2016 09:00

subdivider:
Našel bys to v popisu WSUS na příslušných stránkách, kdybys jen trochu hledal.
Zbytečné/šmírovací/otravné KB jsou vyfiltrované.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod subdivider 3. 10. 2016 10:06

Vdaka Milanr1 a ospravedlnujem sa, toto som naozaj mal vyriesit metodou RTFM... :-[
subdivider
Junior