Zálohování a obnovení - uživatelské nastavení

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod freekarol 16. 11. 2016 10:36

Doufám, že taky zálohuješ i na externí disk, jinak tě může čekat nemilé překvapení, až se ti stane něco s diskem...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 16. 11. 2016 10:51

V okně Zálohování a obnovení při umísťování zálohy na interní médium Windows upozorňují na nebezpečí.
Chtěl jsem tím říci, že donedávna se Zálohování a obnovení dosud chovalo zcela jinak. Nyní se opět vrátily původní možnosti a změnila (snížila) se i velikost nabízené zálohy.
Samozřejmě, že záloha patří na médium, které je uloženo mimo počítač.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 11. 2016 17:04

Je milé, že MS stále ještě vylepšuje W7. ;-)
Uvedené chování sdclt v úvodním dotazu jsem však zatím ještě nikdy nezaznamenal.
Juwa2 píše: uživatelsky nepřátelský jako ten windowsácký

Spíš funkčně omezené jen na pár myšokliků.
Ovšem ajťáci nepoužívají brutálně ořezané GUI sdclt, které nelze naskriptovat. Viz dobře skriptovatelný wbadmin.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2020 14:33

V zálohování mám nastaveno zálohovat bitovou kopii Céčka a pár složek ještě separátně. Když z těchto složek něco smažu, odstraní se to při příští automatické záloze i z té zálohy, nebo co se jednou zálohovalo, to už tam zůstane na furt?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2020 19:49

Po čtyřech letech jsou všichni účastníci této debaty na tvou reakci určitě nažhaveni ...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 11. 2020 22:18

Dafuq? Já na něco reaguju?

Našel jsem topic o zálohování a položil dotaz. Mám zakládat novej topic či co? Nevidím důvod.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 7. 11. 2020 22:41

Ah, toho otazníku jsem si všiml až teď; tím pádem se omlouvám.

K zodpovězení dotazu; záleží jaký typ zálohy se vytváří. Pokud je to obyč M$ nástroj, tak tam snad nejsou možnosti nastavení zálohy pro plnou / přírůstkovou / atd.; tudíž se vytváří pouze plná.

Plná záloha > při příští záloze se vytvoří aktuální obraz disku, starší data ve staré záloze tím pádem již nebudou k dispozici.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 9. 11. 2020 11:43

Jo jo, obraz je jasnej. Prostě to vezme aktuální podobu systémovýho disku a starou přepíše. Nicméně já si tam přihodil i pár složek z Céčka a Déčka, aby šly obnovit separátně bez obnovy celý systémový image. Mimo jiné User složka z Céčka. Jenže do toho spadá i Plocha no a na plochu se občas hodí dočasnej balast. Tak mi jde o to, aby až to smažu z plochy, smazalo se to i z té zálohy.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 11. 2020 14:59

Odpověď je stejná jako předtím; záloha obsahuje ta data, která byla v tebou vybraných složkách v době vytváření zálohy.

Synchronizace dat mezi aktuálním stavem a zálohou je pak funkce, kterou tenhle nástroj prostě neumí.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 11. 2020 18:22

Na Maxtoru je místa dost, přesto mi to už poněkolikáté píše, že není místo na bitovou kopii Céčka. Nechápu :-( Co to chce?!

https://pasteboard.co/JzK5oDY.png
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků