WinSBS2003 - Zlyhanie zalohovania

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nexus_sk 6. 9. 2010 12:23

U zakaznika mam nasledujucu situaciu:
Centrom spolocnosti je MS Windows SBS 2003 Standard. Zalohuje sa na jeden PC, ktory je zapnuty non-stop a ma na sebe dva fyzicke disky, kam sa zalohuje cely obsah servera pomocou "ntbackup.exe" cez siet prostrednistvom zdielania.

Dva roky tento stav fungoval, az doteraz. Jedneho krasneho dna sa mi v logu zalohovania objavilo hlasenie:

Kód: Vybrat vše
Backup started on 16. 8. 2010 at 21:18.
Error: The device reported an error on a request to write data to media.
Error reported: Unknown error.
There may be a hardware or media problem.
Please check the system event log for relevant failures.
The operation was ended.
Backup completed on 16. 8. 2010 at 23:44.

Velmi sa mi paci popis "Error reported: Unknown error." :) Nejak mam velke stastie na hlasenia podobneho typu ...

Od tohoto krasneho dna sa kazde zalohovanie konci chybou:

Kód: Vybrat vše
Verify of "C:"
Backup set #1 on media #1
Backup description: "SBS Backup created on 17. 8. 2010 at 21:00"
Verify started on 18. 8. 2010 at 3:03.
Error: An inconsistency was encountered in the requested backup file.
Verify completed on 18. 8. 2010 at 3:06.
Directories: 1574
Files: 10102
Different: 0
Bytes: 1 643 825 762
Time:  2 minutes and  59 seconds

Cize, ked som to pochopil spravne, tak zalohovanie prebehne spravne, ale verifikacia skonci s tym, ze zaloha ma poskodenu konzistentnost obsahu, ale rozdiely su nulove.

Vyskusal som:
#1 Kedze zalohovanie prebieha cez sluzbu vytvarania tienovych kopii (Volume Shadow Copy), tak som zakazal a po zmazani vsetkych bodov zaloh znovu spustil tuto sluzbu. Restartovanie sluzby a ani celeho servera problem nevyriesil.
#2 Sformatoval som zdielane disky a opatovne nastavil zdielania - nepomohlo.
#3 Pouzil som "chkdsk" na "vadny" pevny disk servera - ziadne chyby, nepomohlo.
#4 Diagnostikoval som radic servera (SmartArray E200, disk C: je raid0-mirror = 2x80GB SAS HDD)

Doplnim:
- zalohovanie na dve separatne uloziska je riesene prepisovanim zaznamov v registroch, ktore sa prepisu 5 minut pred spustenim zalohovania (MS nejak nedoriesil stav, ze zakaznik chce mat aspon dve a viac kopii zaloh na pripadne rozdielnych miestach).
- pouzit google na uknown error pri windows OS je stielanie slepymi nabojmi, aj ked podotykam, ze pri urcitej davke zufalstva som to nie raz skusil :(
- server pracuje v ramci danych moznosti - ziadne pady, zamrzanie, nic neobvykle ...

Skusi mi niekto dat nejaky dalsi zufaly napad? Vopred dakujem aj za pripadne postrehy, mozno som si nieco nemusel vsimnut ...
Nexus_sk
Junior