WS 2012 RTM

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 9. 2012 08:49

Finální verze WS 2012 ke stažení:
http://technet.microsoft.com/en-US/eval ... 70538.aspx
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 9. 2012 09:44

V rámci MSDN mám už Hyper-V Server 2012 na třech fyzických serverech. Jako virtuální na těchto hypervizorech mám několik instalací Windows Server 2012 Datacenter, Windows 7 Enterprise i Windows 8 Enterprise.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Abox 6. 9. 2012 09:47

Release Date 8/15/2012
Standard Edition
Windows Server 2012 captures the experience Microsoft has gained from building and operating public clouds to deliver a highly dynamic, available, and cost-effective server platform for the datacenter and the private cloud. It offers a scalable and multitenant-aware cloud infrastructure that helps organizations connect more securely across premises and allows IT to respond to business needs faster and more efficiently. Windows Server 2012 Standard edition is ideal for physical computing or lightly virtualized environments.

Windows Server 2012 (Std and DataCtr) 64bit Czech
64 bit
3548 MB
ISO
Taky si s tim tady hraju u 2 tydny, ale to cpani Metra do vseho je opravdu otresne.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 9. 2012 09:54

Když jsem viděl nové rozhraní poprvé v nějaké nefinální verzi, byl jsem docela rozladěn. Už jsem si na to ale zvykl (stejně jako na Metro u Windows 8 ) a přijde mi to lepší. Základní ovládání mám tak nějak víc po ruce, je to přehlednější. A na pokročilé ovládání je stejně asi nejlepší PowerShell.

Mě se to líbí. Některé změny jsou opravdu dobré a využiji je. Hlavně zvýšení výkonu pro jednotlivé VM na Hyper-V je pro mě naprosto nepostradatelné, protože limity Hyper-V 2008 R2 SP1 pro mě byli nedostatečné. 64 GiB RAM a 4 virtuální procesory je pro mě prostě málo.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 9. 2012 10:01

Bari007:
Nepřicestoval jsi z budoucnosti? ;-)
AFAIK málokdo bude mít k dispozici servery s > 1 TB RAM a > 32 CPU, aby mohl každé VM přidělit > 64 GB RAM a > 4 CPU.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 9. 2012 10:16

Nepřicestoval. Ale máme dva servery se čtyřmi desetijádrovými Xeony a 512 GiB RAM v každém serveru. No a pak běžné servery s 1 - 2 procesory po čtyřech až osmi jádrech a 16 - 32 GiB RAM. A u některých serverů je v některých případech potřeba, aby si špičkově sežraly v podstatě veškerý výkon fyzického stroje. V zbylém čase se ale zase flákají a nic se na nich neděje, takže je zbytečné pro ně vyhrazovat celý fyzický výkonný server.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 9. 2012 10:21

Riskuješ nestabilitu serveru.
Pro hostitelský OS musíš vždy natvrdo rezervovat min. 1 CPU a 4 GB RAM.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 9. 2012 18:30

Jak je to myšleno? S tímhle jsem se nikdy nesetkal, rád si nechám poradit.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 9. 2012 20:09

Jestliže nerezervuješ pro hostitelský OS minimální hw a věnuješ vše pro VM, ve špičkovém zatížení VM sežerou systémové prostředky a pro hostitele nezbude nic -> pád host OS > pád všech guest VM.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 9. 2012 20:30

Aha. Tak to je mi jasné, s tím počítám. I když teda s 4 GiB RAM pro Hyper-V Server nesouhlasím (ze zkušenosti bohatě stačí 512 MiB), tak tohle beru jako samozřejmost.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spravait.net 16. 9. 2012 06:52

Bari007 píše:Aha. Tak to je mi jasné, s tím počítám. I když teda s 4 GiB RAM pro Hyper-V Server nesouhlasím (ze zkušenosti bohatě stačí 512 MiB), tak tohle beru jako samozřejmost.

Zeptám se blbě, ale to provozuješ jen core, nebo plný windows?
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 16. 9. 2012 07:48

Hyper-V Server je jen core.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spravait.net 17. 9. 2012 05:55

Bari007 píše:Hyper-V Server je jen core.

chápu, myslel jsem že máš instalovaný Windows server a na tom máš teprve roli Hyper-v, proto mě těch 512MB zarazilo.
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gigon 18. 9. 2012 20:47

Ahoj, nevim zda to patri sem, pokud ne tak se omlouvam. Je to spis obecnejsi dotaz... :-)

Taky zkousim Windows Server 2012. Hraju si s nim tyden. Dnes jsem system nainstaloval znovu. Hned po instalaci jsem udelal 2. ucet typu administrator s jmenem. Build-in ucet jsem vypnul. Zda se mi, ze novy ucet nema plna prava jako administrator.

Napr.: zkousel jsem kompatibilitu jednoho programu (konkretne Abaqus 6.12.1). Instalace hlasila problem s OS, tak jsem dal Compatibility = Windows 7, pak uz to slo bez problemu. Po nainstalovani dam Start a zvolim ikonu, zacne nacitani a zasekne se s hlasenim, ze nema pristupova prava k souboru x. Bez problemu to pojede kdyz dam Run as administrator, pak jsem tedy upravil nastaveni shortcutu a funguje to....
Pak jsem chtel upravit nastaveni programu v textovem souboru ve slozce programu v Program files - otevru Notepad a pretahnu soubor. Upravim hodnoty a kdyz dam Save, OS napise, ze nemam prava ulozit textovy soubor do slozky (prepsat ho)....

Vse jsem delal pod admin. uctem. V cem muze byt problem? Je to nejaka novinka novych Windowsu (verze 6) nebo jsem udelal nejakou zasadni a blbou chybu? :-[ Zatim jsem se s timto problemem nesetkal....

Muze mit nejakou souvislost s neuplnou kompatibilitou programu? :hm

Diky za napady. :-)
gigon
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 9. 2012 14:52

Problém spočívá:
1) V nekompatibiltě sw s danou verzí OS.
Co s tím?
Nastavení kompatibility jsi zvládl na jedničku!
2) V instalaci typu „cihla na Enter“:
gigon píše:Pak jsem chtel upravit nastaveni programu v textovem souboru ve slozce programu v Program files

Do systémové proměnné %programfiles% ani %programfiles(x86)% se zásadně nic neinstaluje!
Co s tím?
Když už jsi sw tak nesmyslně nainstaloval, nastav si aspoň korektně ACL!
3) V neoptimalizovaném OS.
Co s tím?
Prověř, zda jsou proměnné %temp% i %tmp% definované v odkládacím nebo datovém disku ve složce bez mezery; pokud ne: nastav korektně.

Není jasné, který účet:
gigon píše:Hned po instalaci jsem udelal 2. ucet typu administrator s jmenem. Build-in ucet jsem vypnul.

Administrator aj. anonymní účty jsou zakázané ihned po instalaci OS WNT řady 6 automaticky.
Pokud jsi zakázal primární uživatelský účet (vzniklý na závěr instalace OS), tak ho zase rychle povol.
gigon píše:Zda se mi, ze novy ucet nema plna prava jako administrator.

To má, protože je zařazen ve skupině adminů.
Ale logicky nemá (a nemůže mít) stejná práva, jako primární uživatelský účet.
Milan
Milanr1
Pokročilý