Server 2008 R2 - nefunguje tisk přes vzdálenou plochu

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Logi.76 8. 1. 2014 08:25

Zdravím,
pokud někdo poradí a nakopne správným směrem budu mu moc vděčný :)

Mám serever 2008R2, na něm rozjetou roly vzdálené plochy a tiskový server... když se pomocí uživatele přihlásím na VP a uživatel má lokálně například naistalovanou tiskárnu HP 1018, tak po přihlášení na VP se mu vytvoří i ta jeho tiskárna (v zavorce přesměrováno relaci XX) a ve vlastnostech tiskárny se použíbá model: Remote Desktop Easy Print ... a vše funguje krásně...

Bohužel pro novější tiskárny HP M1132 nebo HP LJ P1606dn se sice vytvoří tiskárna po přihlášení k VP, ale při pokusu tisknout to napíše že tisk se nezdařil a je vymalováno... :( nic to nikde nehlásí uloha problikne ve vrontě a hned zmizne... poradce pruvodce řešení problemu taky nic nevyřeší... max to vypíše nějakou chybu

IDbalíčku: PrinterDiagnostic
Kod chyby: 0x80070057

Tak ted nevím co stím... na starším serveru verze 2000 kde mám taky terminál mi například tyhle P1606 fungujou bezproblému.

Ovladače sem na server přidal 64bit verzi...připojovaný PC sou ale 32bit XP nebo Win7

dkuji za případnou pomoc.
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 1. 2014 10:24

Odpověděl sis sám:
Logi.76 píše: Ovladače sem na server přidal 64bit verzi...připojovaný PC sou ale 32bit XP nebo Win7

32-bit OS nemůže používat 64-bit ovladač.
Co s tím?
Do TS musíš přidat 32-bit ovladač tiskárny.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Logi.76 8. 1. 2014 14:47

žil jsem v domění, že na servru musí být serverové ovladače od tiskáren... asi blbost tedy..

tz pokud mam server 2008R2 což je 64bit systém, a přes TS se připojuje XP 32bit s naistalovanou tiskárnou P1606, tak na server musím nahrát ovladače 32bit a určený windows server 2008R2 nebo pro XP... tohle tak ještě trochu nechápu.
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod the_dolphin 8. 1. 2014 15:06

S tema ovladacema mas pravdu, jenze od 2008R2, ktere jsou ciste x64, tam proste nainstalujes x64 ovladac pro server a pokud mas nejake klienty s x86, tak pro ne nainstalujes x86 pro Win7.
the_dolphin
Junior

Odeslat příspěvekod petyx 8. 1. 2014 15:17

Logi.76 píše:žil jsem v domění, že na servru musí být serverové ovladače od tiskáren... asi blbost tedy..

tz pokud mam server 2008R2 což je 64bit systém, a přes TS se připojuje XP 32bit s naistalovanou tiskárnou P1606, tak na server musím nahrát ovladače 32bit a určený windows server 2008R2 nebo pro XP... tohle tak ještě trochu nechápu.

na serveru pokud je potreba muzes mit nainstalovane 3 druhy ovladacu x64, x86 a Itanium
ten posledni je pro tebe nepodstatny.
spust nastroje pro spravu-sprava tisku- tiskove servery-%server name%-ovladace
a tam das pridat x86 ovladac

nebo

kdyz si das vlastnosti od konkretni tiskarny- zalozka sdileni-tlacitko pridat dalsi ovladace - vyberes x86 a pridas...

pokud bude problem s pridanim ovladace pro konkretni tiskarnu tka vcelku slusne fungujou i universal drivery

v pripade nouze kdyz nebyl driver pro server 2008 tak u 32 bitu fungujou i vetisnou ovladace i ze starsich systemu nebo lze najit ovladac podobneho modelu napr. pres windows update
petyx
Junior

Odeslat příspěvekod Logi.76 8. 1. 2014 17:23

OK chapu.

tedy dal sem na server ovladace jak x64 tak x86

ted mi ješte tiskovy server při pokusu o tisknutí hlasí toto

Tisk dokumentu Tisk dokumentu (vlastník: administrator) na tiskárně Tiskárna HP LaserJet P1005 (přesměrováno relací 1) se nezdařil. Zkuste vytisknout dokument znovu nebo restartujte službu zařazování tisku.
Datový typ: RAW. Velikost zařazeného souboru (bajty): 203131. Počet vytištěných bajtů: 0. Celkový počet stran v dokumentu: 1. Počet vytištěných stran: 0. Klientský počítač: \\SRV01. Kód chyby Win32, vrácený tiskovým procesorem: 5. Přístup byl odepřen.

někde asi nejsou nastavený práva... tohle je prozměnu server 2012... testuju přihlašení na vzdalenou plochu, hlasim se uživatelem Administrator... tak nevim co se mu nelíby...
Logi.76
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 1. 2014 17:46

Opět sis odpověděl sám, kde jsi spáchal chybu:
[quote="Logi.76!] hlasim se uživatelem Administrator[/quote]
= zároveň fatální bezpečnostní chyba.
Účet Administrator, resp. každý anonymní účet, musí být:
- zakázaný
- přejmenovaný.
Co a tím?
Přihlas se na účet, který má přístupová práva k dané tiskárně.
Milan
Milanr1
Pokročilý