Monitoring s historií

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod HadikCZ 17. 2. 2016 13:45

Neznáte někdo nějáký SW, který ukládá vytížení CPU, paměti a traffic a lze vše zpetně zobrazovat ?

Njelpší by bylo kdyby Task Manager (Windws 8 a vyšší na Win 7 je celkem nepoužitelný - nic proti WIN 7 mam ho do ted).

Na linuxu jsou taktéž všechny tyto nástroje bez "certifikatu NASA" nepoužitelné vše je moc složité na rozjetí a ja nemám čas študovat kvanta dokumentací, takže na linuxu používám RPI-monitor moc super věc.

Na windows bych potřeboval něco podobného, ale na internetu snad neexistuje řešení. Vše je jenom nějaka kompilace do konozle či web server se složitou konfiguraíc (cacti atd).

Provozuji několik serverů většinu na Windows a monitoring vytížení atd by se mi velice hodil.

To neexisuje jednoduché řešení stahnout a spustit ? (perform na win jsem zkoušel, pro mě nepoužitelné.)

Všem moc děkuji za nápady.
HadikCZ
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 17. 2. 2016 14:07

Pokud chces jenom "stahnout a spustit", tak by ti mohl stacit zabudovany Performance Monitor (perfmon.exe). Umozni sledovani lokalniho stroje nebo i jinych stroju v siti (pokud na to mas prava).

Vsechno ostatni (Zabbix, M/Monit, Cacti, ....) vyzaduje nejakou databazi na ukladani dat, takze to nespada do kategorie "stahnout a spustit".

EDIT - pardon, nedocetl jsem posledni vetu o tom, ze perfmon nevyhovuje. Mea culpa.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HadikCZ 17. 2. 2016 14:17

V Mysql atd bych neviděl problém to ještě zvládnu. Ale po stažení Cacti se mi po 3 hodinách podařilo rozject par grafů.

Myslím configuraci typu kde si musím nadefinovat nějaké storje v tom configu a další věci.

Spuštění a nastavení databáze ještě zvladnu.
HadikCZ
Junior

Odeslat příspěvekod michalli 10. 4. 2016 23:31

HadikCZ píše:(perform na win jsem zkoušel, pro mě nepoužitelné.)

nemůžeš upřesnit proč ti vlastně nevyhovuje perfmon? umí přesně to co chceš ...
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior

Odeslat příspěvekod remet 11. 4. 2016 07:36

Munin nevyzaduje MySQL, ani podobnou "velkou" databazi. Jenom na Windowsech je trosku omezeny v tom co monitoruje - obsazenost disku, network traffic, procesy, teplota disku, zatizeni cpu a vyuziti pameti. Ikdyz mozna se da i na Windowsech nejak vic nastavit...

Apropo... ted je 8:38. SuperForum zjevne neni tak moc super :D
Naposledy upravil remet dne 11. 4. 2016 07:39, celkově upraveno 1
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 4. 2016 07:37

Já znám perfmon a vyhovuje mi. Můžeš si tam nastavit co vše to má sledovat a ke sledování máš několik tisíc parametrů. Hlavně se mi tam líbí že si můžu udělat šablonu a když přijdu k cizímu počítači tam tam jen naimportuju šablonu a nechám běžet. A například po týdnu sledování si stáhnu data. Nemusím tam instalovat žádný další soft. Podle mě je tohle dostatečně použitelné.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod michalli 11. 4. 2016 09:23

Nargon píše:Já znám perfmon a vyhovuje mi. Můžeš si tam nastavit co vše to má sledovat a ke sledování máš několik tisíc parametrů. Hlavně se mi tam líbí že si můžu udělat šablonu a když přijdu k cizímu počítači tam tam jen naimportuju šablonu a nechám běžet. A například po týdnu sledování si stáhnu data. Nemusím tam instalovat žádný další soft. Podle mě je tohle dostatečně použitelné.

souhlasím, jediné co mne napadá, proč mu nevyhovuje, je že to chce obecně na monitoring dostupnosti a ne pro diagnostiku. a mám pocit že pro práci s těmi výsledky musíš ten perfmon vypnout ...
Michal Zobec
Senior IT Consultant, ZOBEC Consulting
michalli
Junior