migrace z W7 na Win Server

Diskuze k serverovým edicím Microsoft Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 2. 2019 13:07

vím, že je to pitomost, ale jsem už tak trochu bezradný.
Někdo z mých předchůdců nainstaloval na jeden "server" Windows 7 a běží tam jedna monitorovací aplikace.
Rád bych to hodil na serverovou edici Windows. Bohužel se mi nedaří sehnat instalačky, klíče, netuším jak udělat backup projektu, ani již není dostupný dodavatel toho SW.
Nezkoušel někdo migraci z W7 na WS2016/9 ? Sw vypadá celkem primitivně, tak by to mohl ustát.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 2. 2019 13:57

Migrace z W7 podle mne failne .. být to Windows Server, tak by to nějakým způsobem pravděpodobně šlo, ale tohle je tak leda pokus / omyl, kde výsledek vidím mizivě.

Pokud je ten SW primitivní, tak můžeš zkusit, zda-li po překopírování jinam ta aplikace poběží či ne. Pokud poběží, nemusíš řešit migraci, prostě připrav nový server, aplikaci nakopíruj a buď rád, že poběží.

Mj., co to je za aplikaci?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 1. 2. 2019 14:46

měření energií od nějakého lokálního dodavatele. Převodník je naštěstí stále podporovaný, takže drivery jsou.
Překopčení jsem zkusil, ale zdá se, že budu muset ještě zkusit vypreparovat registry.
Zkoumám jestli jde provést konverze W7->WS2008R2, což by měly být "stejné" systémy. Naštěstí není problém dělat s tím psí kusy, vrátit se zpátky je otázka 5 minut než se rozpakuje backup.
A ještě zkouším pátrat po nástupnické organizaci ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků