BSOD pri instalaci Win XP

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 736218694 5. 2. 2011 15:31

zdravim

mam takvej problem ... ulomil se mi 1 pin na IDE konektoru na HDD ... tak sem to cely rozebral odletoval tu plastovou cast s konektorama ... nejakym zpusobem nahradil ulomenej pin a vratil bez problemu na svy misto ..kdyz sem to ale zapnul tak nenabehnul windows ...ukazala se mi sice nabidka jestli chci win 1 nebo win 2 (2 instalace na disku ) potom to ale ukazalo jakysi ProgressBar slozenej z "ú" cek ktery ale nedojel dokonce a zamrzlo to na cerny obrazovce...

rekl sem si ze to asi je tim ze bez toho ulomenyho pinu bezel dobrej rok.. a zatim bez problemu jenom ted v posledni dobe to obcas hazelo chyby typu cyklycka reduntarni kontrola tak sem se rozhodl ze tam ten pin enjak dodelam ...(predtim bych to nezvladl ..ted uz mam dost zkusenosti s letovanim atd).
a ze bude ten HDD asi zmatenej ze ty okna tam byly nainstalovany s ulomenym pinem a ten najdnou tam nejakej pin zase je ... tak sem se rozhodl to preinstalovat..dostanu se na obrazovku kde se nacitaji dole ovladace atd ..a v momente kdy to skoci na tu cernou obrazovku s blikajicim podtrzitkem vlevo nahore ...tak to hodi Modrou smrt s tim ze to hlasalo 0x000007b coz sem si precetl co to znamena... tudiz sem si obstaral jiy hdd a i na flashky sem to zkousel...ale stejne to na nic nereaguje ... zkousel sem vsechny ruzny kombinace hdd spuvodnim ...bez nej ... jenom novej.... zadnej.. ale zadna zmena porad to dela to samy...

nenapada vas neco ? :)
SONY PSP base pack (ta-082) FW 2,71--->1,5->3,02oe-a--->3,02oe-b--->3,03oe-a--->3,03oe-b--->3,03oe-c--->3,10oe-a--->3,10-oea'
Logitech Play gear visor
MS Duo Pro 1gb+1gb
/////*-******_-\\\\\
736218694
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 5. 2. 2011 16:11

Test RAM, ten mne napadá skoro pokaždé... :)
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 736218694 5. 2. 2011 16:19

ramky sem zkosuel jiny .. porad to samy
SONY PSP base pack (ta-082) FW 2,71--->1,5->3,02oe-a--->3,02oe-b--->3,03oe-a--->3,03oe-b--->3,03oe-c--->3,10oe-a--->3,10-oea'
Logitech Play gear visor
MS Duo Pro 1gb+1gb
/////*-******_-\\\\\
736218694
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 2. 2011 01:00

Jiné instalační médium funguje? Jiná mechanika? Píše to nějakou hlášku?
Téma přesunuji do problémových sestav, takže všechny komponenty sestavy, doufám, že vyměnit kabel jsi také zkusil...
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 9. 2. 2011 08:51

Konfigurace PC? Zjevně nějaký HW problém (nebo vadné médium). Klasicky vyhodit a odpojit vše zbytné (externí karty, atd.) a zkusit instalaci jen v konfiguraci MB, 1x RAM, CPU, VGA, HDD a mechanika. Může být vadný řadič nebo RAM (ne všechny testy RAM odhalí problémy, je dobré otestovat paměť různými nástroji - Windows Memory Diagnostic, Goldmemory, atd.). Pak můžeš zkusit škatule hejbejte se - jiné paměťové sloty, připojit disk na druhý IDE kanál, reset BIOSu. Moc mi do toho nezapadá problém s instalací OS na USB. Vychází mi z toho vadná paměť nebo CPU (občas se stává), případně odchází MB. Možná je problém ve zdroji. Pak nezbývá, než z domácích/firemních/kamarádových zásob různě kombinovat komponenty, až najdeš tu pravou vadnou.
Profil mi už znovu zprovoznili, teď ještě znovu započítat těch více jak 1600 příspěvků a upravit údaje.

Check your six.

Linux je nejlepší systém. Za ty peníze. :-)
Příjmení a jméno
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků