BSOD, asi vadná VGA

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod the_klima 7. 6. 2011 10:07

Zdravím,

na PC se mi začala objevovat tato závada: aplikace zamrzne, vypne se monitor na pár sekund, poté se objeví přiložený BSOD. Mám podezření na VGA, drivery jsem odinstaloval, aktualizoval, potom reinstal win + nové drivery, závada stále. Jestli máte někdo podobnou zkušenost, prosím, poraďte. Nejjednodušší bude vyzkoušet jinou grafickou kartu, ale momentálně nemám žádnou k dispozici. Moje VGA ati 4830, win 7 x64

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Naposledy upravil Bari007 dne 7. 6. 2011 10:50, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto z Ostatní hardware
the_klima
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 6. 2011 10:51

Aplikuj standardní postup:
Test pamětí pomocí GoldMemory - alespoň dva průchody.
Upload obsahu složky C:\Windows\Minidump na http://www.leteckaposta.cz

V tomto případě jde ale spíš o rutinu a celkem jistě je v tom grafická karta, resp. její ovladač. Jakou verzi ovladače máš nainstalovanou a odkud jsi ovladač instaloval?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 6. 2011 13:23

Bari007:
správný postřeh! První na řadě jsou vždy testy RAM.
0x00000116 je obecná chyba VRAM; netýká se konkrétního typu VGA, nejčastěji se vyskytuje ve VGA nVidia; viz např.:
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=263003
Nemusí se přímo jednat o fyzicky vadnou VRAM ( i když je to vysoce pravděpodobné), k vyvolání uvedené BSOD stačí extrémní teplota VRAM.

the_klima:
Kontroloval jsi teploty? Neumístil jsi skříň do nábytku bez možnosti větrání?
Kdy jsi naposledy čistil PC od prachu?
the_klima píše: VGA ati 4830

IMHO nebyla dobrá koupě.
Příště se před nákupem VGA poraď se špičkovými odborníky:
forum-919/Graficke-karty.html
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod the_klima 7. 6. 2011 14:54

PC je pravidelně čištěný, absolutně bez prachu, GK v provozu 2,5 roku s Accelero 2, donedávna bez problémů, večer zkusím přidat ventilátoru otáčky a projet ten test ram.

V době vydání 4830 mi to jako špatná koupě zrovna nepřišlo, zahrál jsem si s ní docela dost, dnes už bych samozřejmě vybral jiný kousek.

Děkuji zatím za rady
the_klima
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 6. 2011 15:30

Přepastovával jsi chladič u grafické karty? Pasta bude za 2,5 roku jako kámen.

Neodpověděl jsi na zbylé otázky ohledně teploty a nainstalovaných ovladačů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 7. 6. 2011 16:55

Za jakých podmínek to vzniká? Při zátěži ve 3D nebo i ve 2D? Testy pamětí bych provedl, ale spíše to vidím na odcházející nebo přehřívající se VGA. Grafiku bych vytáhnul a zkusil pořádně vyčistit od prachu, včetně vyfoukání slotu PCI-e. Co zdroj, co je zač? Může odcházet a mít vliv na VGA (a jiné komponenty).

Pokud budou testy RAM OK, tak nejjednodušší by bylo VGA vyzkoušet jinde, nebo prubnout také jiný zdroj.

4830 není vůbec špatná volba, před dvěmi a půl rokem jsem si ji také pořizoval, po pečlivé úvaze. 4850 byla výkonnější, ale výrazně dražší a modely s dobrými chladiči aby člověk hledal lupou, 4670 zase výrazně slabší. Chtěl jsem ATI, tady by asi ti "špičkoví odborníci" nic moc nevymysleli. Mám MSI s krásných tichým výkonným vějířovitým chladičem a stále stíhá. Záruka 3 roky.
Profil mi už znovu zprovoznili, teď ještě znovu započítat těch více jak 1600 příspěvků a upravit údaje.

Check your six.

Linux je nejlepší systém. Za ty peníze. :-)
Příjmení a jméno
Junior