Kde je problem?

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zmateny 30. 5. 2012 11:57

Zdravim vas opat na fore a obraciam sa na Vas s problemom.

Spolubyvajuci si asi pred 8 mesiacmi zadovazil tuto zostavu: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_1FPW0116JA011KB10111VK0112YE010Z3F011K7N0118NY011AJV01 (doska je este rev. 1.0, ale uz nie je v ponuke)

A teraz k problemu: po urcitom case pri starte pocitaca prestal nabiehat monitor, bolo ho treba vzdy zapnut a vypnut a tym sa problem vyriesil. Nasledne sa to vystupnovalo do stavu, kedy pri FHD rozliseni nezobrazoval monitor nic, len ciernotu, pri nizsom rozliseni bolo ale vsetko ok, takze grafika isla na reklamaciu, kedze po zapojeni mojej Radeon HD 6870 pocitac fungoval spravne. Grafiku vyreklamovali a chvilu bolo vsetko ok.

Nasledne ale zacal problem so zdrojom - piskanie, restartovanie, nestabilita celej siete a zvuk skratovania zdroja viedli k jeho reklamacii, co bolo vyriesene okamzitou vymenou. Opat sa ale objavil problem pri spustani, ze je monitor treba vypnut a zapnut, navyse parkrat sa uz stalo, ze obrazovka zruzovela, obraz sa rozpadol a pocitac uplne vytuhol.

Mohol tak zdroj odpalit dve grafiky, lebo ze by boli dve zrovna vadne mi nepride pravdepodobne, alebo je problem opat v zdroji? Alebo je pes zakopany uplne niekde inde?
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 30. 5. 2012 12:03

Mohl.
Kontaktoval bych alfu a poslal jim to celé, ať to zkouknou a vadné věci vyreklamují, neměl by s tím být problém.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 5. 2012 12:10

Mate taktovano? Pokud ano, nafackujte si, ta deska na to neni stavena. Dokaze to, ale neudrzi dlouhodobe.

Jinak zdrojem to byt klidne mohlo. Ale nemuselo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Zmateny 30. 5. 2012 15:03

To alfa4ns: tato zostava nie je z Alfy, takze tato moznost odpada. Zostavu ma spolubyvajuci z Alzy, skratka ma svoj rozum a ja to musim riesit :-D

To KineCZek: v zostave je len BOX chladic, taktovane samozrejme nie je, ta kaskada by to neuniesla. K-ckovy procesor je tam skor ako poistka do buducnosti.
Zmateny
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 5. 2012 15:30

Na základě Podle Tvého popisu
Zmateny píše: zacal problem so zdrojom - piskanie, restartovanie, nestabilita celej siete a zvuk skratovania zdroja
Mohol tak zdroj odpalit dve grafiky

a cokoliv dalšího, např. řadič VGA|celý chipset atd.
Zmateny píše: skratka ma svoj rozum a ja to musim riesit :-D

Pracuješ na koleji jako systémák? ;-)

Co s tím?
Standardní postup:
1) rozhodit součástky na stůl;
2) testovat jednu po druhé ve zkušebním PC;
3) poškozené součástky vyměnit.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zmateny 30. 5. 2012 20:19

Milanr1 píše:Co s tím?
Standardní postup:
1) rozhodit součástky na stůl;
2) testovat jednu po druhé ve zkušebním PC;
3) poškozené součástky vyměnit.

Tajne som dufal, ze tato odpoved nepride :-D Zrovna sa ucim na statnice, takze si asi bude musiet spolubydla pockat, minimalne 2 tyzdne.

Kazdopadne na ten vysledok som sam zvedavy, pretoze problem s nabiehanim monitora nie je kontinualny sem-tam nabehne, potom zas nie, rovnako ako ten rozpad obrazu. Objavuje sa to v roznych situaciach nie len pri zatazi. Ked sa dopracujem k nejakemu zaveru dam vediet.

Milanr1 píše:Pracuješ na koleji jako systémák? ;-)

To by bola moja smrt :-D
Zmateny
Junior