Nový PC se po zapnutí ihned vypne

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ShadeTemny 14. 9. 2012 21:16

Zdravím všechny,

obracím se na vás s prosbou o pomoc.
Koupil jsem nový PC
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... VK011NM501
sestavil komponenty a vše připojil. Ovšem po zapnutí power switche se roztočí všechny větráky (i na GK) a následně asi po 1 - 2 vteřinách se PC vypne. Když je PC připojený do zásuvky, tak na motherboardu svítí zelená dioda.

Jelikož se mi PC nepodařilo zapnout, tak jsem ani nepřipojoval zařízení jako myš, klávesnici, obrazovku, mechaniku, apod., takže tím problém způsoben není.

Zkoušel jsem i odpojit všechno nezbytné (HDD, GK, RAM, větráky).

Použil jsem i clear CMOS.

Ale nic nepomohlo. Začínám být pomalu zoufalý, protože se bojím, zda jsem náhodou nezkratoval motherboard, nebo něco s ní.

Děkuji za každou pomoc.
ShadeTemny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spravait.net 14. 9. 2012 21:37

Ahoj zkusím tě ukldinit.
1. zkontroluj zda nemáš někde zkrat, nejčastěji se někde deska dotýká skříně, máš pd šroubky podložky z plastu?
2. překontroluj piny a zapojení na poweron, reset apod... popř. je odpoj
3. zkus zdroj, za nějaký o kterém víš, že funguje
popř. zkus vše rozložit a dát to znovu do kupy, mnohdy jsou to zázraky a najednou to jede :)

popř. můžeš desku reklamovat, pokud je někde problém na desce, neznamená to že to musí být tvá vina, navíc dodavatel nemá způsob jak ti dokázat, že jsi ji poškodil, pokud není mechanicky poškozená.
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 9. 2012 21:38

Zkontroluj, jestli je zapojené všechno potřebné napájení (24pin a 4/8pin do desky), pak správné usazení procesoru... Distanční sloupky pod MB předpokládám jsou a neskládal jsi to na koberci a ve vlněném svetru - statika.

Jestli tohle všechno vyloučíš, tak pak jedině chyba hardware. Zdroj, deska, procesor, paměť... Jestli nemáš podobné komponenty na otestování, tak na to doma těžko přijdeš.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod ShadeTemny 15. 9. 2012 12:45

Vše jsem odpojil, položil desku na plastovou podložku a nechal tam jen procesor, 24-pin napájení MB, přídavné napájení procesoru a drát od power switch. Počítač se choval pořád stejně - asi na dvě vteřiny se rozjel větrák na zdroji a rozsvítila se dioda na předním panelu (když jsem ji zapojil) ale potom zase všechno zhaslo.

Následně jsem zkontroloval procesor a bohužel jsem zjistil, že 4 piny na patici jsou ohnuté a jeden chybí, což nechápu jak se mohlo stát. Jde někde zjistit, jestli byly právě tyto piny důležité? A může to vůbec být příčina?
ShadeTemny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 9. 2012 14:59

Jsou důležité a bez nich to nepojede.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod spravait.net 15. 9. 2012 15:11

ShadeTemny píše:Následně jsem zkontroloval procesor a bohužel jsem zjistil, že 4 piny na patici jsou ohnuté a jeden chybí, což nechápu jak se mohlo stát. Jde někde zjistit, jestli byly právě tyto piny důležité? A může to vůbec být příčina?

No tak to je chlapče špatné :(, kdysi jsem znal člověka co připájel poškozený pin, ale ten byl zlomený v půlce, takže ho jen nadstavil, ale pokud je to ulomený úplně :(, no asi se ti komp prodraží ještě o 1500 Kč a zapamatuj si, že je potřeba opatrně.
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 9. 2012 18:10

Ano, jsou dulezite, ano potrebujes je pro spravnou funkci a ANO znicila je ta osoba, ktera usazovala CPU do patice, coz vede ke zniceni i samotne patice, tedy motherboardu. CPU lze do patice dostat 5ti zpusoby, 4 zpusoby znici CPU a motherboard.

- CPU
- Motherboard
- OEM Licence
... to je cena, ze neodbornou montaz. Reklamace neprichazi v uvahu.

Hall of Fame
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod spravait.net 16. 9. 2012 06:19

Matysek píše:- CPU
- Motherboard
- OEM Licence
... to je cena, ze neodbornou montaz. Reklamace neprichazi v uvahu.

Ahoj dovolil bych si nesouhlasit.
1. ten člověk si OEM nekoupil :), raději nebudu domýšlet jak by vypadala instalace OS, když takhle zdrbe montáž
2. CPU asi bude muset nový koupit
3. deska to mohla přežít je to otázka odzkoušení a mechanického poškození, pokud nebude mechanicky poškozená tak jí vyreklamuje, nikdo nebude pátrat jak ji odvařil
4. proč by výměna MB měla být důvodem ke ztrátě OEM? Podle MS ano, ale ne v případě reklamace a výměny desky z tohoto důvodu (osobní zkušenost MS uhnuly a reaktivovali licenci OS).
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2012 10:07

Spravajte ... neplacej. Deska poskozena JE - LGA nam nic nerika? CPU mohl prezit.

Kazdopadne deska je nereklamovatelna, to je jasne. => koupit novou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod spravait.net 16. 9. 2012 17:27

no ja to pochopil tak, ze ma strhle ty dotykove plošky na cpu, ne že to ma vytrhany v patici
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 9. 2012 19:23

Ma zlomeny pin...

ShadeTemny píše:bohužel jsem zjistil, že 4 piny na patici jsou ohnuté a jeden chybí, což nechápu jak se mohlo stát
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 9. 2012 19:25

sc. 1155 má piny na patici, ne na CPU. (a právě ty jsou to, co se dá urvat)

licence win - když tam hodí stejnou desku stejné revize, tak by to vadit nemělo, ne? :)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod spravait.net 17. 9. 2012 05:48

KineCZek píše:Ma zlomeny pin...
ShadeTemny píše:bohužel jsem zjistil, že 4 piny na patici jsou ohnuté a jeden chybí, což nechápu jak se mohlo stát

Máš pravdu, nečetl jsem pozorně :(, pak jsem špatně pochopil.

-- 17. 9. 2012 06:52 --

alfah4ns píše:sc. 1155 má piny na patici, ne na CPU. (a právě ty jsou to, co se dá urvat)
licence win - když tam hodí stejnou desku stejné revize, tak by to vadit nemělo, ne? :)

Windows jsou v tomhle debilní, já desku reklamoval a dostal jsem stejnou, ale jiné id = jiná licence. Ale dá se to přes telefon reaktivovat (nikdo tam id desky nezjišťuje :-) chcou jen sn a nějaký další koniny).
spravait.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ShadeTemny 19. 10. 2012 00:35

Děkuji všem za jejich rady :) Nakonec jsem tedy desku dle vašich rad poslal k reklamaci, obdržel jsem novou a nyní už píši ze svého nového pc :P

Ani si nejsem jist, zda byl opravdu problém v desce. Po nějakém x-tém rozebrání a složení se už počítač nevypínal a souvisle běžel, jenom obrazovka nereagovala. Po reklamaci desky problém trval. Až po poradě se známým mi bylo řečeno, že nemůžu monitor zapojit do základní desky, když v ní mám připojenou grafickou kartu, na které však nebyl příslušný konektor. Koupil jsem tedy redukci a voilá, monitor se rozeběhl :)

Ještě jednou vám všem chci poděkovat za pomoc, ale chci vám něco sdělit. Vždy není jediné řešení koupě nebo reklamace nějakého komponentu ;)
ShadeTemny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 19. 10. 2012 01:09

To je celkem hodne drze sdeleni. Nejses si jisty, ze ohnuty a ulomeny PIN je docela podstatny a prohlasujes tu neco o reseni?

Prvni na rade je ten u kormidla = TY:
4 piny na patici jsou ohnuté a jeden chybí

To mluvi za vse a mluv o velkem stesti, ze Ti to nekdo uznal!
Druhy na rade je ten u kormidla = TY:
Kdyz si kabel strcis do zadku a nam to nesdelis, muzeme jen predpokladat, ze jsi kabel zastrcil do VGA. Proto vyrobci zacinaji tisknout manualy, aby bylo mozne se branit pred ...
Obrázek
Sitove opice se sprave pta "sviti to?", protoze kazdy uz nekdy zazil peknou nocni vyjizdku s vytocenou manzelkou, pritelkyni a odkladem planu jen proto, aby zapnul kabel do elektriky.
Treti na rade je ten u kormidla = TY:
Opravdu jde telepaticky odhadnout, jak jsi nastavil BIOS?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Další stránka