Počítač se restartuje

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2013 15:48

Ano. Ono nezalezi jen na poctu W. Napriklad LCPower 700W versus Seasonic G 550 je vysledek predem jasny.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Drevo 8. 5. 2013 13:56

Stal se další zajímavý problém. Dnes jsem spustil PC. PC píplo a poté, asi za 3 sekundy píplo znovu s tím, že overclocking has failed. Ten nápis se objevil v obrazovce, kde se vždy (dříve) ukazovalo takt CPU (např 1500Mhz). Na výběr mi to dalo: jít do setupu(F1) a manuálně to nastavit nebo defaultní nastavení setupu (F2). Vybral jsem tvrdý restart. Po resetu se to opakovalo ještě 1x a po tvrdym vypnutí a znovuzapnutí vše funguje (zatím) bez problému.

Nevíte co toto znamenalo a zda-li to nějak (může) souviset se zdrojem? Zdroj jsem už objednal a tak by mě docela mrzelo, kdyby byl problém někde jinde.
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2013 13:59

Muze to souviset s:

PSU
CPU
MB
RAM

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 5. 2013 14:37

Kód: Vybrat vše
Zdroj jsem už objednal a tak by mě docela mrzelo, kdyby byl problém někde jinde.

Tak pravděpodobnost že je to zdrojem je uplně stejna jako že je to cokoliv jineho.Takže se utěšuj že v nejhoršim maš fajn zdroj navíc.Myslim že v tvym připadě bys ale ušetřil za navštěvu servisu protože vlastnima silama jak koukam na thread nemaš šanci zjistit o co jde a teoreticky i kdybys znalosti měl a ty je nemaš tak stejně pokud by bylo potřeba vybavení - proměřit něco tak jsi zase v haji - neviš jak,co a nemaš čim.
Kód: Vybrat vše
Na výběr mi to dalo: jít do setupu(F1) a manuálně to nastavit nebo defaultní nastavení setupu (F2). Vybral jsem tvrdý restart.

Libi se mi tvůj inteligentni přistup k nabídkám :-D
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 9. 5. 2013 17:42

Vyměnil jsem zdroj, ale nyní když hraju hru, tak se na obrazovce zobrazují takové pruhy. Jsou těžce viditelné (nejlépe jdou vidět na tmavim pozadí), ale někdy, když se zakoukám, tak jdou vidět celkem jednoduše. Je to podobné, jako když máte pruhy na staré CRT (krabicové) TV a nemáte např. dostatečný signál.

Co zase je toto? Zdroj by měl gtx 275 zvládnout ne?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 5. 2013 17:47

S rezervou. Ovsem 650W nic nepokazis, financni rozdil neni tak moc velky.

KineCZek

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2013 17:47

Jak máš monitor připojený? Analogově, nebo digitálně?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 9. 5. 2013 17:56

Analogově. Modrej VGA kabel jde z grafiky do monitoru.

btw mam tam teď ten Seasonic 550W
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2013 18:12

Digitálně to nejde?

Pokud ne, zkontroluj konektory, zda správně sedí. PC i monitor by měly být na stejném el. okruhu. U monitoru proveď autokalibraci. Když nic z toho nezabere, zkus ještě jiný kabel.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 9. 5. 2013 18:42

tak jsem dal autokalibraci a to nepomohlo. Kabely sedí. PC a monitor jsou na stejnym el. okruhu. Jiný VGA kabel bohužel nemam.

Když sem tam dal digitalná kabel (podle wiki DVI-D) tak de objevila hláška na monitoru digital - power saving mod a tmavá obrazovka. Takže nevim, jestli by to s tim kabelem šlo, když se monitor vypne. Restartovat sem se to s tim kabelem nepokoušel. Monitor potom co sem tam dal zpět VGA znovu naběhl.
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2013 18:47

To jsi vyměňoval kabel za chodu? Normálně PC vypni, přehoď kabel, a zase zapni.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 9. 5. 2013 19:13

PC sem vypl, vymenil jsem kabel a znovu PC zapl. Vypadá to, že je to pryč! Ještě uvidim, jestli se zase něco "nepoškodí", ale zatim to vypadá v pořádku. Problém s resetem je (zatím) pryč. Snad už vše funguje.

Chci Vám všem moc poděkovat! Opravdu moc díky!

btw - že bych byl takový prase a povedlo se mi poškodit ten kabel?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod Drevo 14. 5. 2013 16:16

Dobry den, jsem tu bohužel znovu.

Nevim proč, ale vždy v 16:22-16:26 se objeví win "plug out" zvuk "tu du" (jako když vypojíte např. flash disk z USB) a monitor se vypne s nápisem "DIGITAL POWER SAVING MODE". Ten zvuk to dělalo i dříve, ještě s VGA kabelem, ale s ním se monitor nevypl a ani nebyly žádné další záseky v ten moment.

Hlavní problém je, že se s tím DVI kabelem už je monitor furt mrtvej. Někdy pomůže ten kabel vyndat a zase zandat, ale tak z 60%.

Nevíte co to může způsobovat? Protože se to stává vždy v rozmezí 16:22-16:26?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2013 16:23

Neprepina se Vam v te dobe nocni proud?

KineCZek

Odeslat příspěvekod Drevo 14. 5. 2013 16:26

Tak to opravdu nevim.
Drevo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka