Počítač se restartuje

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 5. 2013 19:16

Připoj PC + monitor k UPS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 16. 5. 2013 15:41

Tak přez UPS jsem to zatim nezapojil, protože bohužel UPSku nemám a přijde mi to jako systémová anomálie.

Dnes jsem si na to "počíhal" a stalo se to ve chvíli, kdy čas ve windowsu přeskočí z 16:27 na 16:28. Naprosto přesně. Přijde mi divný, že by to dělala el. síť zrovna v tu chvíli když přeskočí ta minuta.

V druhé místnosti je bez problému zapojené jiné PC.

Nemůže to být něco v ovladačích nebo tak?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 16. 5. 2013 16:02

a neudělal si z tebe někdo pr.dell a nenastavil ti restart do plánovače? :)

(jednou jsem něco podobného páchal mamce, když jsem ji potřeboval přesvědčit, že stroj, kde na desce funguje už jen jeden paměťový slot + nafouknutý kondík ve zdroji, musí ale už opravdu pryč... a opravovat to nemělo smysl, mělo to skoro 10 let...)
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 5. 2013 16:16

Nebo nějaký žertovný spyware. :twisted:
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 5. 2013 16:23

V tom případě by musel být aktivní příslušný .job v Scheduleru (Plánovači)
Hledej. Včetně skrytých.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 16. 5. 2013 16:31

To snad ani nemusi, protoze i bez sheduleru by to dokazal vypnout i nejaky "cistic", ktery rekneme bude potrebovat vyhrazeny pristup. Tak jako tak by to ale melo byt v logu. Teoreticky to muze delat i nejake ThinkGreen feature nebo i UPS s check.

Co na to rika EventLog win + r eventvwr.msc
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 5. 2013 16:41

Matýsek:
Tyhle sw obvykle vypínají PC.
Zde se jedná o něco jiného:
Drevo píše:Počítač se restartuje

V logu to samozřejmě být musí, pokud se nejedná o hard reset.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 16. 5. 2013 20:17

Omlouvám se za nedorozumění. Po tom, co sem vyměnil zdroj, už nemam náhodné resety.

Mam trochu jiný problém. Vždy na přelomu času (ve win) ve 16:27-16:28 PC udělá "tu du" (zvuk když vyndate USB device např. Flash disk). Když se to stane, tak je tak 60% šance, že se vypne monitor, pokud to mam přes DVI kabel. A pak musím kabel vyndat a zandat, aby obraz znovu naskočil. A někdy ani to nepomůže. Proto se ptám, co to může způsobovat. El. síťí to asi nebude, protože to dělá zrovna v době, kdy přeskočí minuta na 16:28.

EDIT:
Žádný "event" se v ~16:27 nestal (podle event vieweru).
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 5. 2013 19:36

a monitor se vypne s nápisem "DIGITAL POWER SAVING MODE".

No tak přesně toto jsem před cca měsicem zažil u známých.Vzhledem k tomu že až takoví známí abych tam travil hodinu - hodiny to nebyli tak jsem sice odstranil problem ale evidentně ne přičinu a ani nepřišel na duvod.Vyměna kablu a pouze DVI - nic,stejnej problem 50 na 50 po každym restartu.Redukce na VGA - po problemu.Ovšem u nich nešlo o absolutně pravidelnej čas.Zaměřil bych se na ten čas - eventviewer mimochodem neni všemocnej a všeznalej i když je to velka pomoc.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Drevo 18. 5. 2013 15:41

No tak dnes to udělalo znovu i s vypnutím obrazu. Fakt nevim, čím to je.

Asi vyzkoušim tu UPSku, ale nevyznám se v tom. Jakou byste mi doporučili?
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod Drevo 22. 5. 2013 18:03

Tak vyřešeno. Po zapojení PC do USP je vše zatím v porádku.

-- 23. 5. 2013 17:01 --

Acho jo, tak to "tu du" udělalo znovu. Dnes ale až v 16:55 i když mam PC připojeno přes UPS. Obraz se ale nevypl

Fakt nevíte co by to mohlo způsobovat?

BTW všiml jsem si, že v tu chvíli, kdy si objevil ten zvuk se na zlomek sekundy u myši objevilo načítaci kolečko. http://i.stack.imgur.com/aLH7e.png
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod Drevo 31. 5. 2013 15:00

Jaj!

Tak problém vyřešen. Chyba byla v Nvidia settings, kdy máte zaškrtnuté "check for update" nebo "automaticly check for update". Jeden den, v tu dobu, kdy to dělalo na mě vyskočilo, že je k dispozici nový update. Po tom, co sem update vypl, tak problém přestal.
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 31. 5. 2013 20:13

a kdo ty ovladače instaloval? hladová slepice?

vážně myslíš, že nějaký automatický aktualizování OVLADAČE je ta úplně nejvíc nejlepší situace? i teď, po měsíci řešení?

teď už se v tom raději nevrtej, ale příště, příště už to ani neinstaluj...

nvidia se už 13 let snaží do systému rvát rozličnej počet služeb, přičemž ještě ani jednou v historii nebyla žádná z nich nenejnom nezbytná, ale ani potřebná...

ok, poslední dva roky se jim už konečně podařili navázat nvidia control panel na jednu z jejich služeb, ale mezi náma, kdo používá nvidia control panel, když stejně na kartě neumožňuje nastavit téměř nic?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Drevo 7. 7. 2013 15:02

nic sem právě nedělal. Jen sem nainstaloval ovladače a nechal to v defaultu, což by mělo být ve většině případů ideální nastavení pro většinu uživatelů.

-- 7. 7. 2013 16:08 --

Dobrý den.

Jsem zpět s novým problémem. PC znovu, zničeho nic začalo po spuštění freezovat. Začalo to včera a děje se to tak 5 minut po spuštění. Většinou si právě spustim nějaký video na yt a najednou mi zamrzne myš a asi tak 1-2 sekundy později i zvuk. Nic nejde a jen je možný tvrdý restart. Zdá se ale, že HDD funguje protože pořád "chroupe". Po restartu ale vše funguje do doby kdy se pc uživatelem nevypne. Pak druhý den se to stane znovu.

PC je úplně stejné jak na první strance s tim rozdílem, že má nový (~2měsice starý zdroj)

Seasonic G 550W
ASUS Rampage II GENE
Intel Core i7-920
Kingston HyperX LL 6GB (kit 3x 2GB)
Gigabyte GTX275
WD VelociRaptor 3.5" 150GB

Nějaké tipy?

Předem díky za (trpělivost) a pomoc.

-- 7. 7. 2013 16:13 --

v event vievery sem našel chybu z té doby.

WMI

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.
Drevo
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 7. 2013 15:18

CMOS baterie a kondenzátory na desce jsou v pořádku?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Předchozí stránkaDalší stránka