Problém s napětím, možná zdroj.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MattCorman 18. 7. 2014 16:11

Zdravím všechny.

Před nedávnem jsem psal o problému zde >>> http://pc.poradna.net/q/view/1259014-problem-s-nap etim-do-pc-mozny-problem-s-hw-nebo-necim-podobnym

Nyní mě však trápí opakovaný problém. Lajcky řečeno v mém předchozím problému pomohl nový zdroj opět stejné značky a typu jako vyhořelí. Avšak nejde mi na palici proč mi po 2 týdnech opět vyhořel. Neměl jsem ještě možnost s otestovaním na starých slabších zdrojích, ale chci se zeptat čím to může být, že i po výměně za uplně nový problém nastal znova?

Moje teorie je, že je moc velký přísun napětí a zdroj o 500 w neutahne sestavu když grafika ma požadavek na 450w. Uvažoval bych o koupi +650 w a nebo je problém v některém komponentu v pc, který zdroj pomalu ale jistě vypaluje. A ke konci to může ještě být zásuvka,elektřina nebo něco.

sestava

Case: C-TECH Cavalier gaming
Desk: GIGABYTE GA-970A-DS3P
CPU: AMD FX-8320 VISHERA (8cores x 3.50 GHz)
RAM: 16 Gb
GPU: GTX 650 Ti Boost 2 Gb/ požadavek dle výrobce 450w
HDD: 640 GB
zdroj: Whitenergy 500W Blackline, 12cm fan /// http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NL1YPU

Monitor: HP S2231a
Mouse: HP BR376AA
Keyboard: Genius KB-G265
Headphones: HP Premium Digital Headseth

Díky za jakoukoliv radu, pc potřebuju k práci a fakticky každá pomoc je pro mne plusem.
MattCorman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 7. 2014 16:29

Ne, myslím, že je to problém zdroje, ale nikoliv wattáže, nýbrž kvality. Jako za sebe bych možná použíl Whitenergy pod Pentium/Celeron a GTX750, ale to je tak maximum, co bych mu svěřil. A to ještě na mučidlech a pod pohrůžkou lobotomie. Whitenergy je silně nekvalitní. Vy jste mu ovšem svěřil dost výkonné komponenty a proto se děje to, co se děje.

Whitenergy, LC Power, Evolve - nebrat. Zárukou kvality je Seasonic, Corsair, Be Quiet, těm stačí 400W a sestavu utáhnou. Mimochodem, kterýpak šmudla tu sestavu navrhoval? 400W Seasonicu má jinou kvalitu než 500W Whitenergy.

http://www.czc.cz/seasonic-ss-400et-400 ... 5tiqjfcvde

http://zdroje.heureka.cz/whitenergy-500w-07359/

Nicméně pěti sty watty nic nezkazíte, ovšem od prověřených výrobců:

http://www.czc.cz/be-quiet-pure-power-l ... usr6uch2ic

Takže svěřit takhle výkonnou sestavu zdroji s cenou hluboko pod tisíc korun byla chyba.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 18. 7. 2014 16:51

Nedelam si o tom zdroji iluze, ale 250W by zvladnout mel. Tedy je dost mozne, ze prvni vyhoreni neodskKal jen zdroj, ale i jina komponenta, kde se vyskytl omezeny zkrat. V takovem pripade chcipne i kvalitni zdroj. Nicmene, protoze nemas merici techniku a jsi natolik neschopny, ze ani neumis udelat klikaci odkaz spravne, tak proste na jistotu kup spptrebomer, kup kvalitni zdroj (seasonic ss-400ET, ssp-450Rt, corsair cx430, eurocase eco+85 500w a podobne zdroje za 1000-1500Kc a nejen ze je zapoj, ale i zmer prikon na zasuvce. Pokud bude v klidu pres 100w a v zatezi pres 300W, tak tam mas problemek, kteri ti ty zdroje terminuje.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 7. 2014 17:06

Nesdělil jsi nic o stavu a kvalitě el. sítě.
Kromě kvalitního zdroje > 500 W lze doporučit i UPS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Higgi 18. 7. 2014 18:01

Zkontroluj zásuvku, prodlužovák a napájecí kabel. Jako náhradu za obyčejného "psa" doporučuji chráněnou prodlužku od APC. Je to malá investice a máš relativní jistotu, že jsi udělal alespoň něco pro ochranu proti výkyvům ze sítě.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2014 13:19

Ten zdroj je kvalitativni ODPAD. Kup si do toho Corsair RM 550W, coz je kvalitni zdroj a uvidis, ze ten nevyhori.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 7. 2014 14:18

Kineczek:

:-D
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 19. 7. 2014 14:37

Měl jsem rozebraný Whitenergy 400W Black a PCB vypadá identicky jako EuroCase JSP (staré shity, ne novější ECO). Akorát na rozdíl od EC nemají termoregulovaný ventilátor. Kdyby na něm nebylo napsáno Made in China, myslel bych, že to odebírají od Partisu. Obrázek nechť si udělá každý sám.

Použít takový zdroj na FX-8320 + GTX 650Ti Boost je regulérní vražda komponent.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 7. 2014 14:41

Pšonci no....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2014 14:51

Tom: Co je tady xakru xmichu? :lol:

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 7. 2014 15:10

Ze to je vcelku skok. Nejen kvalitativni:-)
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 7. 2014 15:21

Tak jasne ze je. Hlavne kvalitativni ... a samozrejme i cenovy. Za kvalitu se plati. Ale zase funguje i poucka "laceny, dvakrat placeny". Kdyz uvazim nutnost koupit cca 25ks Whitenergy rocne, tzn na kazde cca dva tydny kousek, vyjde to RMko vlastne jeste "skoro zadarmo". :D

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 7. 2014 15:37

Kdyz uvazim nutnost koupit cca 25ks Whitenergy rocne, tzn na kazde cca dva tydny kousek, vyjde to RMko vlastne jeste "skoro zadarmo".

:D
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Behemot2077 24. 7. 2014 20:42

Můžu nabídnout Deltu DPS-500QB, špičkový 500W zdroj. Za 999 korun není nic ani srovnatelného. Jediná nevýhoda jsou větší fyzické rozměry, můžu případě modifikovat skříň anebo nabídnout skříň kompatibilní. Nebo nabídnout i kompletní servis. Nechci nějak podceňovat, ale mám k dispozici zkušenosti a diagnostickou techniku, kterou tady asi nikdo jiný nemá a jestli to má fungovat, tak metoda pokus omyl měnění komponent fakt není to pravé.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 7. 2014 23:08

OT:
u toho C-Techu stačí na modifikaci snad i nůžky....
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Další stránka