Požár počítače

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czatlantis 4. 9. 2014 21:32

Pochybuju že to byl zkrat. Kdyby to byl tvrdej zkrat, tak se každej zdroj vypne, nebo chcípne tak, že ho už nezapneš. Co to mohlo být mě teda nenapadá, ale nesvádějte všechno na zdroj - ten prostě jen dodával energii a sebelepší zdroj by neměl jak tomu zabránit. (pokud teda nechytlo něco přímo ve zdroji :-D )
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 5. 9. 2014 08:39

opakuju: jak to mame vedet? nikdo z nas nevidel co se vlastne stalo. jednou pises horelo, pak zase nehorelo... cert vi. vsechno tady jsou ciste spekulace.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pytlík 5. 9. 2014 09:21

Může to být také nějaký proudově namáhaný kontakt některého napájecího konektoru.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 9. 2014 11:47

Udělej foto. To jediné může situaci trochu osvětlit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broier 9. 9. 2014 20:32

Takže tady je foto: http://tinypic.com/view.php?pic=33xdhle ... A9F-vl_uqk

http://tinypic.com/r/ztb1if/8

Distanční sloupky mám a v počítači hořelo cca 15 vteřin plamen jsem neviděl kde přímo byl přez otevřenou zadní část jsem viděl ohen když jsem vypl elektřinu vše skončilo (v počítači v té době bylo hodně prachu proto toto podezírám) po otevření a prozkoumání jsem zjistil že jediné co bylo poničeno ohnem je sata kabel u dvd. na desce není žádná viditelná stopa po ohni jinak (z obou stran) a počítač nyní je naprosto v pořádku a běhá dobře ... jen se bojím jestli to není něco s čímkoliv jiným kde by se to mohlo opakovat...
broier
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -vasek- 9. 9. 2014 21:38

Milanr1 píše:Šetřit na zdroji se nevyplácí:
výjezd požárníků stojí ~ 60 000 Kč.


Výjezd požárníků pravděpodobně takovou sumu stát bude, ale osobně bych historickou techniku u takové události nechtěl.

Dnes se lidem k takovýmhle událostem vyjíždějícím říká hasiči a jejich výjezd k ohlášené události není nijak zpoplatněn, vyjma některých hodně specifických případů, kterým rozhodně není nahlášený požár!!! Vypouštění informací o tom že by snad výjezd měl být hrazen akorát přispívá k tomu, že se lidé bojí cokoliv nahlašovat.

Mimochodem byla porušena povinnost požár nahlásit. Každý požár i když byl zvládnut bez výjezdu jednotky. Pokud by tazatel toto provedl, mohl by se na místo dostavit vyšetřovatel příčin požárů, který by dokázal odpovědět na tazatelovy otázky a také ho poučit o dalším postupu.

Pokud by tazatel chtěl uplatnit škodu u pojišťovny, bude pojišťovna vyžadovat vyjádření vyšetřovatele HZS a v případě že bude tato událost ohlášená teprve zpětně, pak orgán státního požárního dozoru pravděpodobně udělí sankci.

-- 9. 9. 2014 20:56 --

Co se týká příčiny tak tu je nutné hledat tam kde je poškození požárem největší, takže pokud je jediné patrné poškození natavený sata kabel mechaniky je potřeba hledat tam (jak už bylo řečeno). Kabel byl zapojený, pokud je poškození patrné i v místě kde byl zapojen, tak je příčina ve spoji. Pokud je poškozený pouze z venku je příčinu třeba hledat někde v těsné blízkosti.

Z téhle fotky se nedá poznat v podstatě nic, chtělo by to okolí toho poškozeného kabelu.

A popis je zmatený. Byl vidět plamen, nebo jenom žhnutí?
-vasek-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanamond 9. 9. 2014 22:27

asi takhle - použijte svůj vlastní rozum. Prach je - jak jako technik víte - dobrý tepelný izolant a hořet může, ale samo to nehoří. Ale máte výkonný zdroj, a jeho ochrany vypínají při proudech, kdy už vadné kontakty opravdu hoří. To je nevýhoda výkonných zdrojů - jsou opravdu výkonné a nějakých pár ampér přes prodřený kablík s pár ohmovým přechodovým odporem na kostru mu nedělá problém. A hned je tam vysoká teplota a hoříme. To samé bývá s kontakty na tom velkém konektoru do mainboardu - ty hoří nejčastěji.
Takže: VELMI VELMI VELMI pečlivě prohlédněte ta místa, která byla očouzená, pokud je kabel vyměnitelný (SATA) tak vyměnit. Dívejte se po prodřených místech na kabelech blízko dotyku s něčím jiným a prohlédněte kontakty ( piny ) v konektorech ( prolezl bych v první řadě výkonové konektory, tedy ty dva do mainboardu ( ten široký a ten k CPU) , pak konektor k grafické kartě a pak ten k tomu DVD ( pokud vypadá jakkoli divně, už jej nepoužívejte, zapojte tam jiný, výměna mechaniky je k diskusi.) Používám na kontrolu distanční IR teploměr, určitě si nějaký můžete půjčit a zkontrolujte za provozu teplotu konektorů. Ten konektor u DVD je první podezřelý, kontroloval bych jej i za provozu vypalovačky, zdali je to opravdu OK, další podezřelé bývají ty konektory na mainboardu. Kontrolovat doporučuji pečlivě, jde o požár ve Vašem bytě.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 9. 2014 13:32

Chce to detailní pohled na problémové místo.

Např. takto:
burn_PCI.jpg
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků