Pomalý PC

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod quaero 1. 4. 2016 20:46

Tak se mi záhadně zpomalila sestava. Udělal jsem čistý install Win7 ale stále je to neskutečně pomalé. Sestava viz screenshot. Nějaký tip čím by to mohlo být? Přemýšlím že bych tam zkusil dát SSD disk jestli by to nepomohlo.

Obrázek
quaero
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 4. 2016 01:06

No, ten 74 GB disk bude v každém případě pomalej. SSD by tomu pomohl dost brutálně.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod PeGal 2. 4. 2016 01:54

NAINSTALUJ SI LINUX S {XFCE, LXDE, MATE} GRAFICKYM PROSTREDI. TZV LIGHTWEIGHT LINUX DISTRO a mas klid :D

Podivej na vytizeni CPU, RAM, mozna ti to swapuje na disk. Podivej se jesli nekoliduje nejake zarizeni nebo nema problem s ovladaci.
Zkontroluj si stahni spravne ovladace(ruzne revize desek znamena nekdy jiny HW) GPU, motherboard, SATA - zvlaste u disku mozna to pouziva v legacy rezimu PIO mody misto rychlostni AHCI, XHCI.
Take muze byt spatne nastavene v BIOSU - nastav default settings.
PeGal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 2. 4. 2016 09:39

Po instalaci W7 by ti mohl na pozadí hodně vytěžovat GWX. Zkus se podívat na sledování prostředků http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... ce-monitor

Upgrade HW určitě lze, pohodové SSD z druhé ruky najdeš za 800, a vydrží ti do případné nové sestavy. Jestli tomu ale dobře rozumím, tak se ti pc zpomalilo, takže to budou dvě věci. Samo, může to být i tím, že se některá stávající komponenta s tebou loučí. Zrovna disk (a zpomalení swapování) by to třeba být mohlo.
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod quaero 2. 4. 2016 10:29

Díky za odpovědi. GWX mám zrušené přes GWX control panel. Zkusil jsem přehodit SSD z druhého compu a zdá se že je to fakt ten starej disk, i když jsem ho projel diagnostikou a žádnou chybu nehlásil. Takže to vyřeším koupí SSD, ceny šly docela slušně dolů.
quaero
Junior