Nefunguje PC.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dany78 17. 7. 2016 15:05

Dobrý den,
dnes jsem zapnul pc, ale on se pouze zapnul a nic jiného. Po zapnutí pouze černá obrazovka a dál se to nepohne, ani se nespustí BIOS. Zkusil jsem prohodit RAMky z druhého PC jestli to náhodou není tím, ale bohužel bez odezvy. Napadlo mě i to, že mi odešla základní deska, ale tím si nejsem 100% jistý jelikož včera fungoval bez jediného problému. Máte nějaké nápady co by to mohlo ještě být?
Dany78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 17. 7. 2016 16:28

Zdroj, deska, grafika, procesor... Nebo HDD, DVD, USB zařízení obecně jakákoliv připojená periferie (například zkrat).

Doporučuji odpojit všechno, kromě grafiky, vyzkoušet. Pokud to nepomůže, vyměnit zdroj, když to nepomůže, vyměnit grafiku, když to nepomůže, bude to ta deska. Pokud nemáš komponenty na takové laborování, předej počítač někomu, kdo je má.

A že to včera fungovalo: všechno funguje tak dlouho, než se to po...
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod našinec 17. 7. 2016 16:49

A co takhle obrazovka? :-)
Jinak, pokud to není obrazovkou, tak ti poradím přesný opak, co vladimír. Odpoj grafiku a vyzkoušej. Platí to především v případě, že máš nějakou integrovanou grafiku + další připojenou.
našinec
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 7. 2016 19:18

Ta "obrazovka" - většinou je to monitor. Obrazovkou to nazývají (a to neobyčejně zatvrzele) pouze ženy z domácnosti...
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vysla9 17. 7. 2016 21:02

Obrazovka je češtinsky dobře, protože zobrazuje. Holka taky byla vedle, když jsem se jí zeptal, kde že to mají ten zápas v odbíjené. Když zjistila, že je to český výraz pro volejbal, šla si to napsat, aby to nezapomněla. Alespoň jsme se zasmáli.
Vysla9
Kolemjdoucí