Vývoj ceny HW blízké budoucnosti.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mimous 31. 1. 2017 16:19

Při zlepšení kurzu je třeba počítat s tím, že zboží se kupuje i teď za aktuální ceny. Půjde tedy o to, jak bude celkově vypadat cena s blízkým zahraničím, protože pokud budeme pořád stejně, nebudou mít obchodníci důvod, snižovat si marži.

Já už taky čekám docela dlouho. Je to částečně i tím, že teď počítač nějak extra nepotřebuju a zatím ho není ani kam dát.
V nějakej extra propad cen po příchodu AMD novinek bych nedoufal. Možná trochu, ale nejspíš nic razantního.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod Geher61 1. 2. 2017 09:21

Tak to já ještě počkám a uvidíme co dokáže s cenou udělat AMD. Za kolik myslíte, že je nejlepší koupit pc? Protože třeba za těch 50k mi příjde, že pak člověk platí velký peníze za malej nárůst výkonu.
Geher61
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod worrapS 1. 2. 2017 10:43

Těžko něco takového předvídat. Někdy je mezigenerační nárůst výkonu minimální, jindy se skokově zvýší. Například CPU už několik let výkonově stagnují, kdežto GPU poslední generace jsou skoro dvakrát výkonnější než předchozí. Obecně se dá říct je to, že nejlepší poměr cena/výkon najdeš ve střední třídě.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 1. 2. 2017 11:16

Všechno to jsou spekulace. I to co budu psát já jsou taky spekulace. Skutečný vývoj se dá velmi složitě odhadnout a stejně bych si vsadil že to bude jinak.

AMD Ryzen vypadá velice zajímavě a já doufám že zahýbe (a to i celkem razantně) s CPU segmentem. To se dozvíme asi na konci února, kdy by měl být vypuštěn, takže snad do konce března bude i reálně dostupný.

Hodně doufám že něco podobného pak čeká i Vegu, tj že také zahýbe s GPU segmentem, sice jsem připravený i na zklamání ale doufám že to tak nebude. Co jsem zatím pochytil za informace, tak co se týče výkonu tak to vypadá že aktuální "test sample vega" se v doomu 3 na vulkanu tak nějak vyrovná GTX 1080. Ovšem to co bylo k vidění byly opravdu testovací karty, protože na CES 2017 byla i vidět a ta karta měla na sobě připevněný nějaký další kus PCB s hromadou chipů a USB portem. Což jasně nasvědčuje tomu že grafika v současné době běží v nějakém debug režimu a vytváří spoustu dalších logů, které v produkční verzi nebudou. Je otázka zda vypnutí debug režimu zvedne výkon nebo už je tam nějaké přepínadlo nyní a ty ukázky běželi s vypnutým debug režimem. Další neznámou jsou frekvence. Zda ty současné ukázky běží na maximu co to zvládne nebo to mají radši nataktované méně aby se vyvarovali nějakým problémům, protože takový BSOD při prezentaci je to nejhorší co se může stát. Pak taky ovladače, prý jsou teď použité ovladače z FURY X, které asi nijak nevyužívají nové funkce chipu a vše to běží v nějakém zpětně kompatibilním režimu. Takže na reálný produkt jsem zvědavý. Ale vydání karty neočekávám dříve než někdy 1.5.2017, takže je ještě dost času.

Co se týče kurzu, tak tam jsem dost skeptický. Sice by k uvolnění mělo dojít a nejspíš i letos, ale všichni známe ty ceny v obchodech. Když se jedná o zdražení tak se to zdraží skokově ihned jak se o tom začne mluvit v mediích. Ale jak se jedná o zlevnění tak je na všechno dost času a jde to velice pozvolna dolu. Takže ikdyby někdy o prázdninách se skokově změnil kurz, tak zlevnění bude pozvolné, ale to následně naruší plánované zdražení před vánoci, které často začíná už někdy kolem října/listopadu. Nemluvě o tom že ČNB tvrdí že i po uvolnění kurzu bude bránit skokovým změnám, takže očekávám kolem vánoc bude EURo někde na hranici 26Kč, ale níž ho asi nenechají padnout. A vzhledem k tomu že kurz dolaru se u nás odvíjí od kurzu eura tak tam neočekávám tak velké změny.

Další věc je ten nevypočitatelný americký prezident, který rozhazuje příkazy jak na běžícím pásu, aniž by o tom nějak důkladně přemýšlel. Takže nemůžeš vědět že například za půl roku nebudeš muset platit nějakou zvláštní daň o kterou to bude zase dražší.

Co se týče ceny, tak já většinou kupuji takový ten nižší high-end. Protože jak píšeš. Za navýšení výkonu o 5% máš 25% příplatek. To se podle mě opravdu nevyplatí. Takže jdu do těch o trochu nižších variant, kde je ještě navýšení ceny úměrné navýšení výkonu a není tam extra příplatek za TOP model. Sestava pak nestojí 50 tisíc, ale třeba jen 35 tisíc. A ten výkonovej rozdíl skoro nepoznáš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ensidia 1. 2. 2017 16:14

Nargon pod tohle se podepíšu. A jsem zvědavý co bude.
Ensidia
Junior

Předchozí stránka