Co se starými komponenty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nargon 17. 8. 2017 16:01

Ahoj, po modernizaci mého počítače tu mám staré komponenty a přemýšlím co s nimi.
Jedná se o desku, procesor s chladičem a paměť. Teoreticky i Operační systém, je to OEM a nemám disk, ale mám image po instalaci a aktivaci. Možná i grafiku, ale tam si nejsem jistý zda je v pořádku. V poslední době se u několika her objevili jakési artefakty, ale to nevím zda nebyl problém špatně napsané hry, nebo problém v ovladačích nebo zabordelený systém a nebo zda grafika opravdu odchází, většina her jela totiž v pořádku a bez chyb.
Komponenty:
ASUS P8Z77-M PRO
Intel Core i5-3570K
GELID Solution Tranquillo - revize 2
Corsair 16GB (4x4GB) DDR3 1600
Sapphire HD 7950 Vapor-X OC with Boost 3GB GDDR5
Microsoft Windows 7 Pro CZ 64bit OEM

Teď přemýšlím co s tím. Předchozí upgrady jsem většinou rozdal po příbuzenstvu, ale teď už není komu, buď přešli na notebooky a stolní počítač nemají a nebo mají modernější a tenhle "šrot" nechtějí. Ikdyž stále je to celkem dobrý základ pro počítač. Vyhodit do sběrného dvora to asi nechci. Nejlépe to nějak proměnit ve finance.
Napadá mě že to buď prodám jako jednotlivé komponenty, čímž ovšem systém bude neprodejný. Nebo to prodat jako "skoro kompletní PC" aneb přidej si disk/case/zdroj a máš to hotové? Nebo mě napadlo že bych k tomu dokoupil case, zdroj, disk a prodal to jako komplet sestavu.

Tak by mě zajímalo co s těmi zbytky po upgradu děláte vy a jak by jste naložili s tím co mi tu zbylo.
Díky za nápady a návrhy co s tím.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Timmy12 17. 8. 2017 16:36

Kdybys byl o týden rychlejší tak to beru hned, po tom co jsem AMD vypráskal z baráku :-D
Nicméně:
Deska - super, nedostatkové zboží, za 2500,- a nejspíš i víc se po ní jenom zapráší. (obyčejné H61 desky na aukru klidně i za 1500,- a víc)
Procesor - má stále co říct a zvlášť po přetaktování, kolem 2500 - 3000,- za něj nejspíš dostaneš
Paměti - projdi si nabídky, ty jsem v poslední době moc neprocházel, ale by očko - 2000,- ?
Grafická karta - nedávno jsem prodal R9 280X za 3000,- na aukru, byla do hodiny od vystavení pryč, byla to bývalá těžebka, mě pak sloužila nějaký ten rok a za stejnou cenu, za jakou jsem ji koupil jsem ji i poslal dál. Občas v některých hrách nějaký artefakt udělala, topila taky vcelku slušně, tak jsem ji přepastoval, naposledy otestoval, vše bylo v pořádku, tak jsem ji s klidnou hlavou a 14 denní zárukou na vyzkoušení prodal.
Chladič - pár stovek za něj dostaneš
Windows - mám licenci win7, upgradoval jsem na win10, vymenil jsem desku (amd gigabyte za intel gygabite) a naběhl systém, jako by se nic nedělo, i po přeinstalaci je systém stále aktivovaný a funkční.

Takže Aukro (platba předem, započti si do ceny i aukro poplatky, přece je nebudeš platit ty) nebo Bazoš (posílej jen po zaplacení poštovného předem)

Zbytky po upgradu prodávám, byť i za pár stovek, jediné neprodejné věci co mi zůstaly doma jsou Pentium 2 a Celeron do slotu 1, SDR paměti, DDR paměti, 2x1GB DDR2 paměti, nějaké SIM ramky, 2 síťové karty, deska s athlonem 1700+ a IDE mechanika :-D
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1060 6GB OC, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 17:45

Aukro(Bazos) jednotlivě od 1,- Kč
polda
Junior

Odeslat příspěvekod MildaX 17. 8. 2017 17:57

No vyhazovat něco co funguje i když už to má pár let je škoda. Ale odhaduji, že se ptáš proto, že se ti to prodat přes bazar nějak rychle nepovedlo, že? Podle uvedených cen to je dohromady totiž dost peněz bez ohledu na hodnotu a bez ohledu za kolik se to nabízí v bazaru, ale prostě proto, že je to hodně peněz za staré komponenty.
Z upgrady a rozdáváním příbuzným to dělám úplně stejně, ale být v tvé situaci, tak bych pro tyto komponenty ještě uplatnění měl. :-)

P.S. Aukro od koruny je cesta, záleží jak moc se tím chceš dál zabývat.
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 8. 2017 20:56

Tyjo prej staré komponenty.. :D :D jsou lidi co by to brali hned, já mezi nima.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 21:28

Poslední hit to zrovna není.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 18. 8. 2017 12:25

Ano poslední hit to není, je to 5 let staré.
Prodávat přes bazar jsem to zatím ani nezkoušel, ať už rychle nebo pomalu.

Já právě přemýšlím jestli to chci prodat a nebo bych si to i případně nechal. Současný desktop mi vyhovuje a dostačuje, ale než abych to prodal za nějakou almužnu, tak to si to radši nechám a zprovozním. Stále je to celkem dobrý stroj. Udělám si z toho například nějaký testovací stroj, nebo tam přesunu nějaká virtuálka a nebo z toho udělám nějaký malý servřík apod.
Spíš se trochu obávám toho že se prodá jen část, například deska, a mě tu ten zbytek zůstane ležet a bude to úplně bez užitku. Pak se mi už ani nevyplatí to zprovozňovat. Prodat to za méně jak cca 6 tisíc pro mě nemá význam, to si to opravdu radši nechám a zprovozním. Ikdyž grafiky se asi můžu zbavit tak jako tak. Na to zprovoznění by mě bohatě stačila ta integrovaná.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod MildaX 18. 8. 2017 13:31

Já bych zájem měl. :-) Pokud chceš domluvme se přes SZ.
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 8. 2017 22:17

8x SATA / eSATA? Undervolt a spíchnul bych si z toho NASku .. na virtuálu, jednom jádru a 1 GB RAM .. další 3 jádra a 15 GB RAM bys měl na další blbosti.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod pohodar23 20. 8. 2017 07:52

Tu desku vlastním a má 6x sata a 2x esata.
pohodar23
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 8. 2017 20:30

6 + 2 = 8. Nebo jsem fakt blbej a neumím počítat do deseti? :hm
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor