harddisk mizí ve windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nyrlem 9. 2. 2019 14:44

Ahoj, začínám mít problém s tímhle diskem:

https://www.alza.cz/western-digital-cav ... 332694.htm

Občas se ztratí ve windows 7 a stačí ho dát detekovat jako nový hardware, stalo se ale už i to, že ho nemohl najít bios. Když jsem trochu zakvedlal s kabely tak se zase objevil. Je to spíš na straně zdroje nebo disku? Disk je v prodloužené záruce..
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 14:50

Pokud problem nezmizi s vymenou zdroje (viz Tve vedlejsi vlakno), vymen datovy kabel k HDD, ten stoji par Korun.

Pokud to nepomuze, bude chyba bud na strane disku, nebo desky. Tam casto jde o kus prachu, ktery se dostal do konektoru. Tzn koupit stlaceny vzduch, profouknout. Pak pokud problem nezmizi, deska ma konektoru 6 ... tak zkus jiny.

Pokud stale zlobi, je to na 99% diskem. Jeste posledni, mala a zoufala moznost, je cista instalace OS ... abys doplnil chybejici 1% jistoty, ze je to fakt diskem.

No a pokud by nepomohlo nic z vyse psaneho, tzn mas jiny zdroj, jiny kabel k disku, zkousel jsi cistit konektory tlakovym vzduchem a zkousel jsi pouzit jiny konektor na desce a jedes v nove nainstalovanych Desitkach, ale disk porad obcas zmizne ... reklamuj ho, protoze chyba je 100% v nem.

PS: Mrkni jeste na CRYSTAL DISK INFO a hod sem screen co o nem pise. Pro jistotu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod nyrlem 9. 2. 2019 15:15

Obrázek

vymenim bednu a snad to bude dobre :) mel jsem zainvestovat uz posledne, ale prislo mi to prijatelne ..
nyrlem
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 16:20

K nekterym vecem se clovek dobere az casem, to je normalni.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Pytlík 9. 2. 2019 22:19

KoneCZeku, je poměrně zvláštní, že se tady vlastně nikdy neuvádí jedna závada, se kterou se často setkám a která se projevuje stejně, jak popisuje tazatel: Nespolehlivý kontakt mezi tělesem disku a destičkou jeho elektroniky. Přitom oprava je snadná a jednoduchá, stačí totiž desku elektroniky odšroubovat a napružit, případně i očistit spojovací kontakty (hlavně od motorku).
Kupodivu, když tohle někde uvedu, tak se nahrne mínusových bodů, co se do mě vejde a přitom mně to mnohokrát uzdravilo takto trucující disk.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2019 22:34

Ja to beru s ohledem na "je v prodlouzene zaruce = nehrabu na to". Ale jinak jo, nekdy treba i vymena elektroniky muze ozivit disk ktery byl do te doby uplne mrtvy, taky jsem zazil.

Minusu? Za dobre minenou radu? To vis, dnesni mladez. ;) To si tak neber, oni na to casem prijdou. A nebo ne, ale i to je jejich minus.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Pytlík 10. 2. 2019 08:29

Mně ty mínusy nevadí, spíš mě udivuje, že tomu nikdo nevěří.
Výměna elektroniky se málokdy zadaří - ani u stejného typu disku je obtížné sehnat identickou desku.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2019 12:24

Dnešní mládež, co na to říct. Ráda je málo, optimálně přijet k nim, disk opravit, rovnou dovést větší, udělat večeři a pak hned odjet. Nedej bože kdybys chtěl nebo čekal na poděkování.
Python.p
Je to rebel!