Nabootování PC na 2. pokus

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Orsa10 3. 5. 2019 12:14

Dobrý den, prosím o radu
Včera jsem si stěhoval věci z jednoho pokoje do druhého včetně PC.

PC po zapnutí naběhne na druhý pokus, poté normálně funguje. Zkusil jsem to rozebrat až na MB a znovu složit, vytáhnout jednu RAM a pak druhou a různě je prostřídat a pořád to samé. Vše co šlo, jsem při testování odpojil (disky, gpu, přádavné fany..) zapojeny RAMky, CPU, CPU Fan. Přikládám video.

Zjistil jsem, že na první boot pc spadne při led kontrolce VGA_led, při spuštění špatný systémový čas (před troubleshootingem), zkusil jsem i vydělat baterku z MB

Deska: Asus Maximus VI gene

Předtím PC bez problému jelo.

https://www.youtube.com/watch?v=EC9trz3 ... e=youtu.be

Díky za každou radu
Přílohy
pc2.jpg
pc1.png
Orsa10
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2019 13:23

Vyměnit cr2032 jsi zkoušel?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 5. 2019 15:25

Stěhování je vždy rizikové.
Je PC + monitor zapojený do stejného UPS?
Kromě vadné baterie
KineCZek píše: cr2032

se může jednat o chybu krystalu RTC nebo zdroje.
Nesdělil jsi verzi OS.
V první řadě po výměně baterie nastav korektně UEFI a nezapomeň zakázat FastBoot v UEFI i v OS.
Na noc vypni PC včetně zdroje/el. kabelu.
Zítra spusť a zkontroluj stav UEFI.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 3. 5. 2019 15:39

Podle mě vadná baterka a nebo se hnula grafika v slotu.

Ale pokud i čas se změnil tak bude vadná baterka napájející bios pak se můžou přenastavit nějaké hodnoty v biosu třeba kolem grafiky a vypíše to chybu grafiky.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 4. 5. 2019 10:18

Tohle už nějakou dobu řeším s bráchou, zůstane to viset na logu Asus. Po restartu nabíhá v pohodě. Zajímavý je, že když PC zapojí do zásuvky v pokoji u mě, nabíhá hned, donese počítač zpátky do svýho pokoje, první den ok, druhý den náběh až po restartu.

Kupovala se grafika (RX570 Nitro+), nový zdroj (Be Quiet PP11 500W), RAM. Zkoušel vyndat baterku, resetovat BIOS, k narozkám ode mě dostal SSD WD Blue 500GB, nahodili jsme tam Windows 10 1809 a tuhne to taky. Během hraní vše v pohodě. Deska je Asus H81M-Plus a procesor i3-4160. Napadlo mě, jestli to nedělá podzimní verze Windows, možná jsme měli dát tu jarní... Zakázání FastBoot zkusíme.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel