NOVÝ PC BEZ WINDOWS

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MatyOrg 12. 5. 2019 09:24

dobry den, prosim poradte. mam novy p SQUIRE GC102 z czc.cz. ale po zapojeni (vse mam dobre zapojene) se to zapne, pak je ta asus obrazovka, a jedine co jde zapnout je bios. jinak je tam jenom blackscreen. jinak v navodu jsem dostal 2 dvd. jedno se jmenuje PRIME a mel jsem pc zapnout a strit to tam, oz jsem udelal. nevim co delat, vsehno jsem udelal spravne.
MatyOrg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 12. 5. 2019 09:42

Pokud jsi koupený PC zapojil do zásuvky a připojil všechny periferie a nejede, zanes ho zpátky na reklamaci. Tady není co řešit.
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 5. 2019 10:10

Řekl bych, že máš z toho DVD nabootovat a řídit se pokyny, které by měly být srozumitelné i pro tebe.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 5. 2019 11:18

Hotová sestava by měla po zapnutí najet. Pokud ne a ani nějaký přibalený návod tě nevede dál, zkus podporu CZC nebo reklamaci.

Nicméně, ta sestava je mizerná a pokud máš nárok na její vrácení, bez rozmýšlení bych to udělal.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 5. 2019 11:27

@MatyOrg -Nepřesný a nesrozumitelný popis, co "si měl" (včetně textu v diskuzi CZC) ti přivodí jen náhodné rady.
Dnes je obvyklé dostat PC s předinstalovanými W10 a jejich obnovovacím oddílem na HDD.
Spoj se s podporou na CZC, nepropásni lhůtu reklamace/vrácení do 14ti dnů.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 5. 2019 14:03

MatyOrg píše:BEZ WINDOWS

Předpokládám, že plánuješ Linux.
Umíš ho nainstalovat?
a/ ANO:
Vlož příslušné inst. médium se zvolenou distribucí a nabootuj z něj.
b/ NE:
Svěř tuto práci odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 5. 2019 16:36

On by MatyOrg ty Windows chtěl ale myslí si, že je bez nich.
https://www.czc.cz/czc-pc-squire-gc102/243633/produkt
Možná ano - ale to je funkční chyba zakoupeného zboží (pokud to nerozvrtal v Biosu).
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 5. 2019 16:41

"PRIME" je disk s ovladači pro základní desku. Za normáních okolností by si ho neměl vůbec potřebovat. Podle popisu na webu CZC je PC dodáváno s předinstalovaným OS Windows 10 Home (a předpokládám i potřebnými ovladači).

Zkontroluj připojení monitoru. Je tam dedikovaná grafická karta, ale lidé často monitor připojí na výstup ze základní desky (zpravidla deaktivovaný), a tudíž jsou bez obrazu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý