Nove PC - problemy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike-ENG 17. 10. 2019 10:07

Zdravim,

je to cca 2 tydny co jsem si sestavil nove pc. Sestava je nasledujici:

Intel i7 9700K
ASRock Z390 Extreme4
Crucial Ballistix Sport LT 3200 MHz DDR4 32 GB (8 GB x 4) CL16
MSI RTX 2080ti Gaming X Trio
Corsair RM750x (2018)
Intel 660p M.2 512GB SSD NVMe
Kingston SSD A2000 1000GB NVMe
WD Red 2TB

Acer Predator X34P
Win 10 Pro

1 - Prvni z problemu ktery nastal je, ze kdyz najedu do nabidky START a zvolim VYPNOUT, Windows se vypne, monitor zhasne ale PC je stale zapnute, grafika sviti a vsechny ventilatory stale bezi. Jedine co to ''vyresi'' je stisknout a drzet power button na case-u. Pri pouziti ''Vypinace na dobrou noc'' take obcas nereaguje ani na hibernaci, takze si dam neco stahnout, nastavim ze cca za 2h se ma pc uspat a rano ho najdu jak ''bezi'', viz vyse.

2 - Vyse zmineny monitor disponuje funkci G-SYNC. Po zapnuti pc vidim ze je G-SYNC zapnuty, avsak hned na to (jak naskoci prihlaseni do systemu) monitor jakoby rychle problikne a funkce je vypnuta. Musim pak otevrit GeForce app a znovu onen G-SYNC zapnout. Pak uz to je zapnute zase az do dalsiho restartu/zapnuti.

Par navodu na reseni prvniho problemu uz jsem zkusil a nezabralo. (Vypnout FAST STARTUP systemu a i update driveru Intel Management Engine Interface - nekde se pise zase o downgradu, to jsem jeste nezkusil )

Za napady jak problemy vyresit budu velmi vdecny.

Predem dekuji. ;-)
Naposledy upravil mople71 dne 24. 10. 2019 18:42, celkově upraveno 1
Důvod: ach ten caps
Mike-ENG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 10. 2019 16:15

Přeinstalovat W a vyzkoušet vypínání bez ostatních programů.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 10. 2019 12:35

Problém s vypínáním byl od začátku, nebo se objevil časem? Je možné, že to působí nainstalovaný SW, který se neumí/nechce ukončit - klidně i škodná.
Druhý problém - opět od prvního dne?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-ENG 19. 10. 2019 21:10

Dnes jsem znovu přeinstalovat Windows a sledoval jsem jaký vliv na to mají jednotlivé aplikace, až teď večer jsem instaloval MSI Dragon Center a poté se zase objevily ony dva problémy. Odinstaloval jsem to + vymazal všechny nově přidané soubory tímto programem a problémy přestaly. :love:
Mike-ENG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 19. 10. 2019 22:20

Možná špatný update, či nekompaktibilita s ASR. Ale dalo se to čekat.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků