PC_New Hardware problem

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Northillus01 4. 12. 2019 12:09

Zdravím,

Chcem Vás poprosiť o radu ohľadom pre mňa veľmi zvláštného problému s novým PC, nakoľko som s riešením tak trochu v koncoch.

Mal som problém so svojim starším PC a to taký, že sa mi po zapnutí nezobrazil obraz na monitore v zmysle no signal, problém trval niekoľko mesiacov s tým, že pomohlo PC vypnúť a zapnút a obraz sa chytil.
Keď nastala situácia, že nebolo možné tento problém spraviť spôsobom vypnúť a zapnút, rozhodol som sa pre uprage PC zakúpením nových komponentov Základnej dosky,CPU, CPU fan a DDR4 RAM-

- Základná doska GIGABYTE B450 AORUS ELITE (nová)
- Procesor AMD RYZEN 5 2600X (nový)
-Chladic na procesor ARCTIC Freezer 34 eSport One (nový)
-Operacná pamät 2x8 Gb Kingston HyperX 16GB KIT 2666MHz DDR4 CL13 Predator (nová)
-GPU MSI GTX 1050 Ti 4 GB Gaming X (stará 2,5 roku, funkčná, otestovaná)
-Zdroj Seasonic S12II-620 W (starý rok a pol)

Postavil som si nový PC s daných komponentov, PC fungoval úplne v poriadku, merané teploty O.K., ale po troch týždňoch sa mi stalo to isté, tzn. po zapnutí PC nemá monitor signál (nedostanem sa ani do Biosu, žiadne Bootovanie...)

Na základne doske sú červené ledky indikujúce problém a po zapnutí PC svieti led DRAM, pamäte (Kingston nové 2x8 Gb) som vyskúšal vo všetkých slotoch aj zvlášť, skúsil som PC zapojiť na inú grafiku (novú) a iný nový monitor cez DVI, DP, HDMI s viacerými aj novými káblami, monitor som zapojil do HMDI a DVI základnej dosky a stále NO SIGNAL.

Už ostáva iba reset CMOS alebo výmena harware tzn. nového za nový.... Prosím preto o prípadnú radu, nakoľko vznik tohto problému presahuje moje skúsenosti.... resp.je možné, aby nová základná doska Gigabyte odišla po troch týždňoch používania ??
BTW: ako so písal, PC išiel úplne O.K., problém nastal pri hraní Metro Exodus, keď zrazu nastal reset OS, nabehlo Logo Základnej dosky AUROS a potom už iba permanentný NO DISPLAY...

Za akúkoľvek radu budem vďačný.
Northillus01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atti.hombre 4. 12. 2019 12:21

Zdroj ostal z pôvodnej zostavy? ... skúsil by som iný ...
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Northillus01 4. 12. 2019 12:41

Ahoj, Ďakujem za reakciu, áno, zdroj ostal pôvodný, pretože som mu veril, nakoľko je to 1,5 rok starý Seasonic S12II-620 W...

Skúsim pre PC kúpiť nový zdroj, ide mi ale o to, čo to mohlo spôsobiť resp. mohol zdroj ako taký spôsobiť NO SIGNAL problém ?

Nakoľko s predošlým NO SIGNAL problémom to nemusí mať súvis, prejavuje sa tak veľa porúch (ale aj to súvis môže mať pokiaľ to robí ten zdroj).
Northillus01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atti.hombre 4. 12. 2019 14:14

Ide len o to vylúčiť vplyv zdroja. Ak to nepomôže tak zdroj vráť v rámci 14 dennej lehoty. Hlavne skontrolovať či je všetko zapojené správne ( pridavné napájanie ). Ale ak to išlo a potom zrazu nie - typujem to na ten zdroj. Potom už len odskúšať tú grafiku v inom stroji ak nepomôže zdroj.
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Northillus01 4. 12. 2019 14:53

Výmenu zdroja spravím, to je dobrý nápad, na problém grafiky to nevyzerá, pretože som skúšal v PC aj novú grafiku a stále to isté...
Ak to nebude zdrojom, tak už ostáva asi iba chyba základnej dosky, čo je ale pri tak novom komponente zvláštne...
Northillus01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 4. 12. 2019 15:36

Začínat zdrojem je pravidlo "opraváře"
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 12. 2019 09:42

Zapínání PC na několik pokusů je typický příznak odcházejícího zdroje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý