moje sestava PC, špatný výkon 4k.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod okoun1 13. 1. 2020 21:28

KineCZek píše:9700k. Věř mi.

dobrá, tak já koupím a ještě poslední otázka, ty ramky když nechám tak to bude hodně špatně a nebo si pomohu jen malinko?
okoun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 1. 2020 22:23

RAM 3600 a vice osobne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod okoun1 13. 1. 2020 23:58

a časování? to není podstatné?
okoun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod okoun1 26. 2. 2020 16:06

takže procesor jsem dle doporučení koupil a desku z390 ale změna vůbec žádná :(

teď ještě koupím RAM: https://www.czc.cz/hyperx-predator-rgb- ... 57/produkt ale obávám se že to bude stejné :D jen peníze v koši
okoun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2020 17:16

Tak jestli cekas 144Hz ve 4k s max detaily a 8x AA ... tak to u novych her bohuzel nezvladnou ani 2ks 2080Ti, to je mi lito.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 26. 2. 2020 19:05

okoun1 píše:

teď ještě koupím RAM: https://www.czc.cz/hyperx-predator-rgb- ... 57/produkt ale obávám se že to bude stejné :D jen peníze v koši

A co si projít nejdřív na netu nějaké testy toho, co je reálné? Ono když má člověk přehnaná očekávání, může býti zklamán.

Na druhou stranu, se dvěma 2080Ti těm 144 snímkům bude často velmi blízko, já bych koupil druhou 2080 Super. Nejlíp by ale udělal, kdyby nám řekl, o jaké plynulosti vlastně sní, jaká by si představoval mimina, protože se může stát, že najdou naplnění za pět až deset let:

https://www.tweaktown.com/articles/9070 ... ndex6.html
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 2. 2020 20:11

Jn

KineCZek

Odeslat příspěvekod okoun1 28. 2. 2020 13:11

dockalacek píše:
okoun1 píše:

A co si projít nejdřív na netu nějaké testy toho, co je reálné? Ono když má člověk přehnaná očekávání, může býti zklamán.

Na druhou stranu, se dvěma 2080Ti těm 144 snímkům bude často velmi blízko, já bych koupil druhou 2080 Super. Nejlíp by ale udělal, kdyby nám řekl, o jaké plynulosti vlastně sní, jaká by si představoval mimina, protože se může stát, že najdou naplnění za pět až deset let:

https://www.tweaktown.com/articles/9070 ... ndex6.html

asi tak, počet FPS bych neřešil nečekám zázraky samozřejmě, řeším jen že moje sestava nemá zas takový náskok jako stará sestava GTX 1080 TI + covfefe Lake 8700K, takže asi tak :(
okoun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 2. 2020 14:10

Proč prostě nezapojíš do herního PC monitor s rozlišením FHD?
Na to by daná hw sestava stačila, nemusel bys nic vylepšovat.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 2. 2020 15:35

A kde bys ten rozdíl chtěl vzít? 2080 versus 1080Ti jde o jednotky procent. Procesory dtto.

Původně jsi psal o 6700 4C, teď o 8700k. Napřed si zkus ujasnit pojmy.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 2. 2020 18:00

Milanr1 píše:Proč prostě nezapojíš do herního PC monitor s rozlišením FHD?
Na to by daná hw sestava stačila, nemusel bys nic vylepšovat.

Přesně, jak píše Milan1, na 4K už to chce docela monstrum, samozřejmě je dost her, které utáhne na 60 fps ve 4K i jedna grafická karta, vše se odvíjí od toho, jak náročné hry chcete hrát. A taky, na jaké detaily.

Přidáním druhé grafiky nezískáte automaticky dvojnásobný počet snímků, někdy je nárůst dvacet až třicet procent.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod okoun1 29. 2. 2020 09:47

děkuji všem zde za reakce, abych to shrnul tak problém nebyl ani v desce ani v procesoru ani ramkách jak jsem si myslel ale problém je v grafické kartě, prostě je stále na 4K slabá, takže halt ještě zkusím rok počkat pro pořádné 4k hraní, snad to bude lepší, dvě grafiky rozhodně nechci.
docela mě překvapilo že v roce 2019/2020 kde nastupuje už 8K prostě není 4K samozřejmost tak jako před 3 lety bylo fullhd.
proč již nechci hrát fullhd je jasné, 4k je samozřejmě o dost lepší zážitek pokud někdo nezkusil tak neví a rád se posouvám technlogicky dále, takto bych mohl stále hrát hry v rozlišení VGA
okoun1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 2. 2020 11:40

3080Ti už na 4k snad stačí. Ono je to o tom, že novější hry mají vyšší nároky díky novějším technologiím. V roce 2010 jsme pohodlně hráli ve fullhd na počítači za 20 tisíc. Dnes na takovém stroji spustíš s trochou štěstí 3D piškvorky. Určitě ne dnešní hru na plné detaily ve fullhd.

KineCZek

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 29. 2. 2020 14:31

Ale posun tu nastal a standardem začíná být QHD 144 Hz. Zde dobře funguje RTX 2080 Ti (SUPER) a drží jakž takž 144 FPS
v moderních hrách. Zážitek je lepší, než u Full HD 144 Hz.

3080 Ti by snad musela mít minimálně dvojnásobný výkon 2080 Ti (spíše ještě daleko vyšší), aby stačila na plnohodnotné hraní v 4K a nepamatuji se, že by takový nárůst v high-endu v poslední době nastal :hm nemluvě o vyšší náročnosti budoucích her, nejen díky novým konzolím.

4K bych osobně nechal i do budoucna ležet a raději pořídil QHD 144Hz, zážitek v kombinaci dobrého rozlišení s dobrým FPS je to nejlepší.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 2. 2020 14:44

Pod to se podepisu.

Ma poznamka o 3080Ti byla "+/-60fps" ... ale souhlas, kdo zazil 144/165, nechce zpet.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka