Zamrzání systému a sekání her.

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jokermass 23. 3. 2020 16:35

Čau, potřebuji radu.

Problém 1
Když prohlížím internet nebo dělám cokoliv jiného na počítači, počítač se cca. 2x za hoďku sekne, minutu nic nedělá a potom se rozjede normálně.

Problém 2
GTA 5 jede v pohodě, normálně 60fps zníčeho nic zamrzne, toto zamrznutí trvá po dobu 3 sek. potom se rozjede zase do normálu, toto dělá každé 2-3 minuty
CS:GO to sámé, v pohodě jede 200fps zníčeho nic to spadne na 20fps a potom se to zase rozjede do normálu. Toto sekání trvá po dobu 9 sek. Děje se to každých 5 min.
Operační systém je nainstalován na ssd, byl několikrát přeinstalován, ale žádná změna.
Tady je moje sestava
Operating System
Windows 10 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-8350

RAM
Corsair Dominator Gt 4x4 gb 16,0GB DDR3 (9-9-9-24)

Motherboard
ASRock 970 Extreme4

Graphics
8192MB ATI Radeon RX 590 Series (ASRock)

Storage
223GB KINGSTON SV300S37A240G ATA Device (SATA-2 (SSD))
465GB Western Digital WDC WD5000AZRX-00A8LB0 ATA Device (SATA )

Zdroj
Gigabyte P650B

Zdroj je nový a grafická karta také. Děkuji za radu
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 23. 3. 2020 19:21

Napájení grafiky PCI-E 6+2pin je zapojeno? Je originální ovladač AMD grafické karty?
Jaká skříň, ventilátory kde, jaký chladič procesoru, kolik otáček a teploty, měřeno max a klid (například HW info sensors only). Ideálně fotky otevřené skříně by pomohly.
...+ ještě MemTest 86+ spustit z bootovacího media a nechat ověřit RAMky.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 3. 2020 20:32

Podle Tvého popisu je OS napadený exploity nebo jiným nebezpečným/nekompatibilním sw.
Sáhni si do svědomí:
1) nepoužil jsi nějaké cracky?
2) neinstaloval jsi nějaké Jablečné služby typu Apple iTunes apod.?
3) nenacpal jsi do OS nějaké "čističe" typu CCleaner, Advanced System Care apod?
Co s tím?
Standardní postup:
1) boot ze záchranného média;
2) obnova zdravého stavu OS ze zálohy;
3) neinstalovat ptákoviny.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 26. 3. 2020 18:00

Napájení grafiky PCI-E 6+2pin je zapojen. Ovladače jsou originál ze stránky výrobce, skříň je Big tower Coolermaster striker. Větráky dva ve předu na přívod vzduchu a jeden v zadu na odvod vzduchu, chladič procesoru je vodní Corsair Hydro Series H100i. Teploty procesoru podle HW info sensors only, mimimalní teplota je 46 a max. 57 . MemTest 86+ neůkázal žádnou chybu RAM.

-- 26. 3. 2020 19:00 --

1) Nepoužívam cracky hry si kupuji
2) Nic od Jabka nemám
3) Žádny čistič jsem neinstaloval
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 3. 2020 18:18

1) Prostuduj Admin log:
Kód: Vybrat vše
eventvwr.msc

2) Vyřeš nalezené chyby.
Pokud nezvládneš řešení nějaké hlášky, okopíruj sem text.
jokermass píše: počítač se cca. 2x za hoďku sekne, minutu nic nedělá a potom se rozjede normálně

V tomto okamžiku ihned spusť Task Manager (Ctrl + Shift +ESC) a mrkni se, co tak brutálně žere výkon.
TM má přiřazenou max. prioritu pro CPU, ne pro GPU.
=>
spustil se v daný okamžik Task Manager ihned?
A) Ano => přetížený CPU;
B ) ne => zahlcený GPU.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 2. 4. 2020 22:31

Nalezené chyby vyřešeny. System se stále zasekává v daném okamžiku se Task Manager spustí ihned což znamená rada A) Ano => přetížený CPU
V programu CPU-Z jsem koukal při zatížení Cpu je rychlost 4090.97 všude na internetu... je udávano 4.2 GHz v režimu Turbo který je zapnut je to problém ?
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2020 10:07

Vyčetl jsi v Task Manageru, který proces využívá CPU v daném okamžiku na maximum?
Musíš klepnout na "Zobrazit procesy všech uživatelů".
Kontroloval jsi, zda se v pravidelných intervalech nespouští naplánované joby?
Kód: Vybrat vše
taskschd.msc

Zobraz skryté úlohy.
Stává se totéž, když se přihlásíš do jiného profilu pomocí účtu s právy skupiny USERS (ne Administrators!) :?:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 4. 2020 17:17

Podle symptomů jde nejspíše o přehřívání procesoru, nebo VRM na základní desce.

Udělej log z HWiNFO během hraní, jak je popsáno zde: viewtopic.php?p=12314678#p12314678
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 12. 4. 2020 19:16

V daném okamžiku Task Manager využívá cpu hra na 72% cca je to ruzné a padá to dolu. Někdy se Task M.. nespustí hned.
Joby byli naplánované na noční hodiny od cca 21:45 celkem 91 jobu.

Stává se totéž, když se přihlásíš do jiného profilu pomocí účtu s právy skupiny USERS (ne Administrators!) tohle nevím jak provést.


tady je odkaz na HWiNFO během hraní. Snad to je ono

https://uloz.to/file/TDRowgoLTRdq/hwinf ... ermass-csv
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 4. 2020 10:30

V logu jsou vidět podivné propady efektivního taktu jader CPU, z čehož patrně plynou zmíněné lagy. Co to způsobuje je otázkou. Napětí nekolísají, takže zdroj asi ne.

Mým tipem zůstává přehřívání VRM, potažmo odcházející deska. Můžeš zkusit oblast VRM ofukovat extra ventilátorem, jestli to situaci zlepší.

ASRock_970 Extreme4_VRM.png
ASRock_970 Extreme4_VRM.png (240.92 ) Zobrazeno 3747 krát

Jak máš řešené chlazení celkově (pomohla by fotka PC s otevřenou bočnicí)?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 15. 4. 2020 16:26

Pokusím se nějak přidělat větrák na oblast VRM.
Přílohy
IMG_20200415_171850_1.jpg
IMG_20200415_171725_1.jpg
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 4. 2020 16:47

Napadlo mě, že za tím může být vodník. :twisted:

VRM této desky není žádný zázrak a u procesorů s vysokým TDM vyžaduje aktivní chlazení.

V support listu CPU to ostatně ASRock u modelů označených hvězdičkou doporučuje -
For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 16. 4. 2020 22:38

Tak jsem vyndal vodníka po tolika letech :-)) a dal jsem tam silentiumpc fera 3 he1224 v2. Příjde mě že se to trochu zlepšilo ale hry se pořad lehce škubou. Hledal jsem to na you.. a problém se nazýva ¨stuttering¨
Seká se to při jakémkoliv nastavení grafiky ve hře. Na internetu je spousta návodu jak to vyřešit ale žadný nepomohl.
jokermass
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 4. 2020 11:03

Prostě musíš zkoušet modifikovat chlazení a v logu sledovat, jaký to má dopad.

Pokud máš bezkontaktní teploměr, změř teplotu chladiče VRM v zátěži.

Máš na desce nahrán poslední dostupný BIOS (2.8)?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jokermass 25. 5. 2020 19:34

Ovladače na desce jsou aktuální to bylo první co mě napadalo.
Bezkontaktní teploměr nemám.
Pod jaký názvem najdu v logu VRM teplotu ? není to Auxiliary ? Hwinfo mě ukazuje max 125 stupňu a moc to neklesá pouze když pustím větráky na max ta se dostanu na 81 stupňu bez zátěže.
Je zpusob jak modifikovat chlazení VRM bez větráku ? nemá tam moc místa kvůli chladiči CPU
jokermass
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků